Keystone logo
Contemporary China Studies Programme

Contemporary China Studies Programme

Contemporary China Studies Programme

Wstęp

Program Contemporary China Studies Programme zapewnia wyjątkową okazję do poznania i doświadczenia w dzisiejszych Chinach podczas ekscytującego jednotygodniowego programu studiów za granicą, który przenosi punkty ECTS za program studiów w domu. CCSP to wyjątkowe doświadczenie edukacyjne dla zaawansowanych studentów studiów licencjackich, którzy są ciekawi kultury i stylu życia w Azji, którzy chcą studiować na światowej klasy uniwersytecie i chcą odkrywać świat biznesu w Chinach w prawdziwie fascynującym, ale międzynarodowym i dostępne środowisko. CCSP znajduje się w Szanghaju, jednym z najbardziej ekscytujących miast na świecie, i uczył się we współpracy z Fudan University, jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów badawczych w Chinach i na 40 miejscu na świecie według QS. Dzięki CCSP masz możliwość wyboru kursów języka chińskiego, kursów akademickich prowadzonych w języku angielskim na różne tematy, a także praktyk w lokalnej organizacji lub firmie wielonarodowej. W połączeniu z regularnymi wycieczkami grupowymi i działaniami społecznymi wprowadzającymi cię w tradycyjną chińską kulturę, CCSP jest multidyscyplinarnym programem akademickim, który zapewnia dogłębne teoretyczne i praktyczne perspektywy na temat chińskiego statusu jako globalnej potęgi.

Dlaczego CCSP?

  1. Mieszkaj w niesamowitym i tętniącym życiem mieście
  2. Studiuj na światowej klasy uniwersytecie
  3. Poznaj świat biznesu w Chinach
66928_iStock-638610500.jpg

Najlepsza uczelnia

Program Contemporary China Studies Programme jest prowadzony na Uniwersytecie Fudan, jednym z najbardziej prestiżowych, zorientowanych na badania uniwersytetów w Chinach. W najnowszym rankingu QS światowych uniwersytetów, Fudan University jest uznawany za Uniwersytet 1St w Szanghaju i 40. na świecie. W Fudan jest 30 000 studentów, w tym 5 000 studentów z zagranicy.

Szkoła Rozwoju Społecznego i Polityki Publicznej, która jest gospodarzem programu CCSP, jest jedną z globalnych fortów w nauczaniu i badaniach w naukach społecznych. Jego międzynarodowymi partnerami są Harvard University, London School of Economics i Political Science, Trinity College i wiele innych. 10 procent uczniów szkoły to studenci z zagranicy, z USA, Kanady, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch i krajów skandynawskich. Wykładowcy CCSP mają szerokie doświadczenie w prowadzeniu badań akademickich i nauczania na wybitnych uniwersytetach w Chinach i za granicą, takich jak Uniwersytet Harvarda, University of Chicago, University of Washington-Seattle i GeorgiaTech. Lokalni liderzy biznesowi i profesjonalni eksperci z różnych organizacji są zaproszeni do przedstawienia studiów przypadku.

Życie w kampusie

Z 30 000 studentów, w tym 5.000 studentów zagranicznych, Fudan jest nie tylko najlepszym, ale także jednym z największych i najbardziej międzynarodowych uniwersytetów w Szanghaju. Jako międzynarodowy student w Fudan, masz dostęp do wszelkich stowarzyszeń studenckich na uniwersytecie, a także do wszystkich innych obiektów, takich jak stołówki, biblioteki i obiekty sportowe.

66929_iStock-589097990.jpg

Niesamowite miasto

Szanghaj: wow!

Szanghaj jest bez wątpienia jednym z najbardziej ekscytujących miast na świecie. Miasto znajduje się w epicentrum bezprecedensowego chińskiego wzrostu gospodarczego, innowacji technologicznych i kulturowego renesansu. Szanghaj to miejsce, w którym Wschód spotyka się z Zachodem, a stare i nowe łączą się w spektakularny sposób. Nie szczędzono wysiłków, aby pokazać, że Szanghaj stał się jedną z najcudowniejszych i najbardziej tętniących życiem metropolii tego świata. Z milionem zagranicznych mieszkańców, Szanghaj oferuje najnowocześniejsze międzynarodowe udogodnienia i nieograniczone możliwości nawiązywania nowych znajomości, budowania profesjonalnych sieci i odkrywania przyszłych możliwości zatrudnienia. Semestr studiów w Szanghaju jest świetny dla twojego CV. Nic dziwnego, że Szanghaj szybko staje się jednym z najpopularniejszych kierunków studiów dla studentów zagranicznych.

Życie w Szanghaju

Życie w Szanghaju jest niezwykle ekscytujące i różnorodne, a jednocześnie wygodne i bezpieczne. Jako jedno z największych i współczesnych metropolii, Szanghaj nigdy nie śpi. To tygiel kultur orientalnych i zachodnich, starych i nowych tradycji. Szanghaj oferuje mnóstwo opcji, jeśli chodzi o rozrywkę, zakupy, bary i restauracje, zwiedzanie, koncerty i pokazy. Całkiem możliwe jest życie bardzo podobne do życia w każdej wielkiej europejskiej metropolii. Możesz także zdecydować się na życie jak mieszkańcy. Chińskie jedzenie jest dobre i tanie. Lokalne sklepy sprzedają najróżniejsze rzeczy, których nigdy nie znajdziesz w Europie, często niedrogie.

66930_iStock-613689196.jpg

Opcja intern

Program Contemporary China Studies Programme ma na celu zmaksymalizowanie twoich możliwości poznania i doświadczenia współczesnych Chin podczas 4 lub 5-miesięcznego pobytu w Szanghaju. Wybór kursów akademickich, prowadzonych w języku angielskim przez wybitnych profesorów i wykładowców Uniwersytetu Fudan, zapewnia wiedzę teoretyczną i akademicką na temat ostatnich wydarzeń w Chinach w dziedzinach takich jak kultura i społeczeństwo, biznes i ekonomia, polityka i dyplomacja. Kurs językowy wykładany na poziomie początkującym i średniozaawansowanym pozwala poznać, czego potrzeba, aby mówić i czytać język chiński lub poprawić umiejętności językowe, jeśli już zacząłeś uczyć się języka. Staż stanowi wyjątkową okazję, aby zrozumieć, jak to jest pracować w firmie w Chinach i rozwijać nowe umiejętności zawodowe. W połączeniu z regularnymi wycieczkami grupowymi i działaniami społecznymi wprowadzającymi cię w tradycyjną chińską kulturę, CCSP jest multidyscyplinarnym programem akademickim, który zapewnia dogłębne teoretyczne i praktyczne perspektywy na temat chińskiego statusu jako globalnej potęgi.

Lokalizacje

  • Shanghai

    220 Handan Rd, WuJiaoChang, Yangpu Qu, Shanghai Shi, China, 200433, , Shanghai

    pytania