Keystone logo

Central Johannesburg College

A logo

Wstęp

Central Johannesburg TVET College (CJC) została założona 11 września 2003 r., Kiedy zmarły minister, prof. Kadar Asmal, zainaugurował krajobraz dla ówczesnego sektora dalszej edukacji i szkoleń (FET) w naszym kampusie Alexandra. Nazwa FET została później zmieniona na Technical and Vocational Education and Training (TVET) przez obecnego ministra, dr Blade Nzimande.

College jest jedną z 50 publicznych uczelni TVET w RPA, które działają w ramach Departamentu Szkolnictwa Wyższego i Szkoleń (DHET). W Gauteng jest osiem szkół wyższych TVET.

College ma osiem kampusów, tj. Ellis Park, Parktown, Alexandra, Riverlea, Langlaagte, Crown Mines, Smit Street i Trouville. Osiem kampusów jest rozmieszczonych w promieniu około 10 km od głównego biura w Parktown.

Biuro Centralne znajduje się w Parktown, obok Szkoły Rodean. Oferuje scentralizowane usługi wsparcia, takie jak zarządzanie zasobami ludzkimi i rozwój, finanse, sprawy akademickie i usługi wsparcia dla studentów itp.

Uczelnia oferuje programy akredytowane w kraju, tj. National Technical Education (NATED) i National Certificate (Vocational) NC (V). Jakość tych programów zapewnia Umalusi, Rada ds. Zapewnienia Jakości w Kształceniu Ogólnym i Dalszej Kształceniu oraz Szkoleniu, w celu zapewnienia standardu krajowego.

Lokalizacje

  • Ubla Avenue,5, 2193, Johannesburg

pytania