Keystone logo
© Jesper Rais, AU-foto
Aarhus University

Aarhus University

Aarhus University

Wstęp

Aarhus University (AU) to wiodąca na świecie instytucja badawcza z nowoczesnym, dynamicznym i wysoce międzynarodowym środowiskiem studiów. Uniwersytet cieszy się reputacją doskonałości akademickiej i plasuje się w pierwszej setce uniwersytetów na całym świecie, ostatnio zajmując 78. miejsce w rankingu szanghajskim 2023. Aarhus University oferuje ponad 50 programów studiów prowadzonych w języku angielskim na poziomie licencjackim i magisterskim oraz ma tętniącą życiem międzynarodową społeczność. 12% studentów AU to studenci zagraniczni, reprezentujący ponad 120 różnych krajów. Główny kampus znajduje się w mieście Aarhus w Danii (Skandynawia). Aarhus jest drugim co do wielkości miastem w Danii i znajduje się na wschodnim wybrzeżu z pięknymi plażami i naturalną scenerią. Dania to wspaniały i bezpieczny kraj, w którym wszyscy mówią po angielsku.

Główne powody, dla których warto wybrać Uniwersytet Aarhus

Aarhus University to dynamiczny, nowoczesny i międzynarodowy uniwersytet. Od momentu założenia w 1928 r. stał się wiodącym uniwersytetem publicznym o międzynarodowym wpływie i zasięgu w całym spektrum badań. Aarhus to świetne miejsce do studiowania i świetne miejsce do pracy. Oto kilka najważniejszych powodów, dla których warto u nas pracować lub studiować.

Dania to świetne miejsce do życia

Dania jest powszechnie wymieniana jako jedno z najbardziej przyjaznych do życia miejsc na świecie z wielu powodów. Według OECD ma najwyższy na świecie poziom równości dochodów. Ponadto Dania jest powszechnie wymieniana jako jedno z najbardziej przyjaznych do życia miejsc na świecie. Według Indeksu Przejrzystości Korupcji Dania jest najmniej skorumpowanym krajem na świecie. Poziom zaufania publicznego jest wysoki, a przestępczość niska.

Jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji

AU oferuje wszelkie praktyczne wsparcie i wskazówki, których potrzebujesz, aby poczuć się tutaj jak w domu. Dla studentów Międzynarodowe Centrum oferuje pełny program wprowadzający i wprowadzający, a także profesjonalne, przyjazne wsparcie i wskazówki przez cały czas pobytu w AU.

Uniwersytet Aarhus oferuje naukowcom i doktorantom pełen zakres usług, dzięki którym przejście na uniwersytet będzie tak płynne, jak to tylko możliwe. IAS (International Academic Staff) pomaga naukowcom i doktorantom z zagranicy we wszystkich praktycznych kwestiach, w tym wizach, pozwoleniach na pobyt i pracę, usługach mieszkaniowych, opiece nad dziećmi itp.

Główne powody, dla których warto studiować w Aarhus

Nasi nauczyciele to światowej klasy wykładowcy

W AU zajęcia prowadzone są przez aktywnych naukowców w nieformalnej, stymulującej atmosferze. Wszystkie programy studiów są głęboko zakorzenione w najnowszych badaniach i podlegają rygorystycznemu programowi zapewniania jakości, aby zapewnić, że spełniają najwyższe światowe standardy jakości.

Oferujemy konkurencyjne czesne

Nauka jest bezpłatna dla obywateli UE, EOG i Szwajcarii. Dla pozostałych studentów czesne wynosi od 8 000 do 15 300 euro rocznie.

Angielski jest naszym drugim językiem

AU oferuje ponad 50 programów studiów w języku angielskim na poziomie licencjackim i magisterskim. Wszystkie studia doktoranckie prowadzone są w języku angielskim. Duńczycy zostali niedawno sklasyfikowani jako jedni z najlepszych nierodzimych użytkowników języka angielskiego na świecie w corocznym rankingu English Proficiency Index (EPI), więc studenci zagraniczni mogą poczuć się w Danii jak w domu od pierwszego dnia.

Nasza społeczność studencka jest zróżnicowana i bardzo międzynarodowa

Około 12 procent z 36 500 studentów AU to obcokrajowcy - z ponad 120 krajów.

Dania oferuje atrakcyjny system zielonej karty

Zezwolenie na pobyt z zieloną kartą przyznawane międzynarodowym studentom uniwersyteckim w Danii jest ważne przez dodatkowe sześć miesięcy po ukończeniu studiów, co daje absolwentom czas na poszukiwanie pracy w Danii.

AU w światowych rankingach

Szereg uznanych międzynarodowych rankingów ocenia światowe uniwersytety w odniesieniu do siebie nawzajem. Aarhus University plasuje się wśród 100 i 150 najlepszych uniwersytetów na świecie w kilku z nich - spośród ponad 17 000 uniwersytetów na całym świecie - i jest jednym z 25 najlepszych uniwersytetów w UE.

Funkcje kampusu

  Wymagania wstępne

  Wykaż swoje zaangażowanie i gotowość do odniesienia sukcesu w szkole biznesu, przystępując do egzaminu GMAT — najczęściej stosowanego egzaminu wstępnego, który mierzy Twoje umiejętności krytycznego myślenia i rozumowania.

  Pobierz mini quiz GMAT, aby zapoznać się z pytaniami, które znajdziesz na egzaminie.

  Lokalizacje

  • Aarhus

   Aarhus University Nordre Ringgade 1 , 8000, Aarhus

  • Ghent

   Ghent, Belgia

  pytania