Keystone logo

26 Kurs akademicki Programy w Inżynieria lotnicza i kosmiczna 2024

Filtry

Filtry

 • Studia inżynieryjne○
 • Inżynieria mechaniczna
 • Inżynieria lotnicza i kosmiczna
Kierunki studiów
 • Studia inżynieryjne○ (26)
 • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

  Kurs akademicki Programy w Inżynieria lotnicza i kosmiczna

  Inżynieria lotnicza koncentruje się na projektowaniu, rozwoju, testowaniu i produkcji systemów lotniczych. Zajmuje się złożonymi problemami związanymi z lotem w atmosferze ziemskiej i poza nią.

  Podczas studiów z zakresu inżynierii lotniczej będziesz brać udział w podstawowych kursach z matematyki, fizyki i chemii. Następnie przejdziesz do specjalistycznych zajęć obejmujących bardziej złożone tematy, takie jak aerodynamika, napęd i mechanika lotu.

  Jako absolwent inżynierii lotniczej możesz pracować dla firm z branży lotniczej i obronnej, projektując, produkując i testując samoloty i statki kosmiczne do zastosowań cywilnych i wojskowych. Alternatywnie możesz dołączyć do agencji rządowych, aby pracować nad krajowymi programami lotniczymi, projektami badawczo-rozwojowymi, a nawet pomagać w kształtowaniu polityk i przepisów.

  Dzięki szerokiej gamie możliwości zatrudnienia i potencjałowi przyczynienia się do przełomowych innowacji, stopień ten jest doskonałym wyborem dla osób pasjonujących się technologią i eksploracją.