Keystone logo
Bułgaria

Najlepsze uniwersytety dla Kurs akademicki Programy w Bułgaria 2024

Liczba instytucji: 29
  • Sofia, Bułgaria

  This program is only available as a second part of the Dual Degree Program after students. is only available via our highly accredited University...

  • Barcelona, Hiszpania
  • Esch-sur-Alzette, Luksemburg
  • + 6 jeszcze

  This program is only available as a second part of the Dual Degree Program after students. is only available via our highly accredited University...

  • Sofia, Bułgaria

  This program is only available as a second part of the Dual Degree Program after students. is only available via our highly accredited University...

  • Sofia, Bułgaria

  University of National and World Economy /UNWE/ jest największą i najstarszą wyższą szkołą ekonomiczną w Bułgarii i Europie Południowo-Wschodniej. Ma 100-letnią historię. Uczelnia wywodzi się z Wolnego Uniwersytetu Nauk Politycznych i Ekonomicznych powołanego Zarządzeniem nr 2155 z dnia 5 lipca 1920 r. Ministra Oświecenia Narodowego. W 1940 r. /Państwowa Gazeta, ks. Nr 126 z 7 czerwca 1940 r./ został przekształcony w Państwowy Wyższy Instytut Finansów i Nauk Administracyjnych, aw 1947 r. został zreorganizowany jako Wydział Nauk Ekonomicznych i Społecznych Uniwersytetu Sofijskiego.

  • Sofia, Bułgaria

  Sofia University St. Kliment Ohridski jest pierwszą bułgarską placówką akademicką. Jego historia jest ucieleśnieniem i kontynuacją stuletniej tradycji kulturowej i edukacyjnej narodu bułgarskiego.

  • Sofia, Bułgaria

  Decyzją Zgromadzenia Narodowego z dnia 26 maja 2015 r. Wyższa Szkoła Telekomunikacji i Poczty została przekształcona w Висше училище по телекомуникации и пощи , której przedmiotem działalności jest kształcenie specjalistów z wyższym wykształceniem w specjalnościach dziedzin zawodowych „Komunikacja i Inżynieria Komputerowa " i " Administracja i zarządzanie".

  • Varna, Bułgaria

  Varna Free University "Chernorizets Hrabar" jest największym prywatnym uniwersytetem w Bułgarii. Jest to uznany ośrodek akademicki, który łączy szkolenie bułgarskich i międzynarodowych studentów w obszarach priorytetowych dla kraju i tworzy międzynarodowo wymienialny i konkurencyjny produkt naukowy i akademicki. Uczy ponad 10 000 studentów na ponad 67 programach licencjackich i magisterskich oraz 29 doktoranckich. programy.

  • Plovdiv, Bułgaria

  Akademia Rolnicza - Płowdiw została założona w 1945 roku. Wzmocniła swoją pozycję jako narodowe centrum nauk rolniczych i edukacji w Bułgarii. W 2006 roku Krajowa Agencja Oceny i Akredytacji przyznała Akademii Rolniczej – Płowdiw akredytację instytucjonalną i najwyższą ocenę „Bardzo dobry”.

  • Veliko Tarnovo, Bułgaria

  Jesienią 1963 roku na historycznym i malowniczym wzgórzu „Sveta Gora” w Wielkim Tyrnowie otworzył swoje podwoje pierwszy poza stolicą uniwersytet, którego patronami są św. Cyryl i Metod. Dziedzicząc tradycje edukacyjne i kulturalne słynnej Tarnowskiej Szkoły Literackiej z XIV wieku, ugruntowała swoją pozycję jako autorytatywna wyższa szkoła humanistyczna i artystyczna, jako prestiżowe centrum edukacyjne i naukowe.

  • Pleven Center, Bułgaria

  Uniwersytet Medyczny - Pleven jest jednym z pięciu uniwersytetów medycznych w Bułgarii. Powstał w 1974 roku, poszerzając horyzonty, wielkość i renomę Szpitala Miejskiego, założonego w 1865 roku. Dziś, łącząc tradycje przeszłości z możliwościami teraźniejszości, obejmuje placówki edukacyjne i terapeutyczne, współczesną bazę przedkliniczną, Szpital Uniwersytecki z ponad 1000 łóżek i klinik we wszystkich głównych dziedzinach medycyny, a także dużą liczbą specjalistycznych klinik i jednostek badawczych z nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i terapeutycznym.

  • Burgas, Bułgaria

  Burgas Free University /BFU/ został utworzony aktem Wielkiego Zgromadzenia Narodowego 18 września 1991 roku i jest jednym z pierwszych niepaństwowych uniwersytetów w kraju. Uczelnia jest akredytowana przez Krajową Agencję Oceny i Akredytacji i jest certyfikowana zgodnie z Międzynarodowym Standardem Jakości ISO 9001:2008: BFU to nowoczesna i innowacyjna uczelnia, dbająca o swoich studentów i ich profesjonalną realizację, posiadająca znaczące osiągnięcia naukowe i międzynarodowe uznany status.

  • Sofia, Bułgaria

  Химикотехнологичен и металургичен университет jest instytucją akademicką skoncentrowaną na potrzebach naszych czasów i narodu. Nasza społeczność wykracza poza Uczelnię i kraj i obejmuje partnerów akademickich z różnych kontynentów.

  • Varna, Bułgaria

  Witamy na Uniwersytecie Medycznym w Warnie - jednej z najnowocześniejszych i najnowocześniejszych uczelni w kraju! Atrakcyjne międzynarodowe środowisko, najnowocześniejsze metody i obiekty szkoleniowe, treningi w świecie rzeczywistym i symulacje, wspaniałe warunki sportowe i rekreacyjne w Morskiej Stolicy Bułgarii – to tylko niektóre z powodów, dla których wszyscy studenci z około 50 krajów na całym świecie wybrali studia na Uniwersytecie Medycznym w Warnie!

  • Sofia, Bułgaria

  University of Library Studies and Information Technologies (ULSIT) jest uczelnią państwową, przemianowaną dekretem parlamentu z dnia 29 listopada 2010 r. po głosowaniu w 2004 r. przez Specjalistyczną Wyższą Szkołę Bibliotekoznawstwa i Technik Informacyjnych. we wrześniu 1950 r. dekretem rządowym jako Państwowy Instytut Biblioteczny, a później przemianowany na Kolegium Bibliotekoznawcze na mocy dekretu parlamentu;

  • Sofia, Bułgaria

  Specialized Establishment of La Francophonie for Administration and Management (ESFAM) jest instytutem University Agency of La Francophonie z siedzibą w Sofii w Bułgarii. Naszą misją jest szkolenie wysokiej klasy specjalistów z zakresu administracji i zarządzania biznesem w języku francuskim, aby przyczynić się do rozwoju krajów strefy Europy Środkowo-Wschodniej.