Zrównoważony rozwój miast

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Zrównoważony rozwój miast

Dzisiaj więcej ludzi żyje w miastach niż kiedykolwiek wcześniej. Stwarza to możliwości i wyzwania wymagające ekspertów o połączonych umiejętnościach w zakresie infrastruktury, rozwoju gospodarczego, przystępnych gruntów, rynków mieszkaniowych, zrównoważonego planowania i odporności na zmiany klimatu, aby zarządzać coraz bardziej złożonymi miastami.

Czego się nauczę?

Multidyscyplinarna perspektywa kursu pozwoli Ci nauczyć się radzić sobie z miejskimi wyzwaniami w swoim środowisku.

Ponieważ kurs jest integralną częścią magistra zarządzania miejskiego i rozwoju, możesz spersonalizować swoją naukę i wybrać spośród następujących sześciu specjalizacji w ofercie:

 • Urban Housing and Livelihoods (UHL)
 • Zintegrowane planowanie i strategie (IPS)
 • Urban Land Development (ULD)
 • Urban Competitiveness and Resilience (UCR)
 • Miejskie zarządzanie środowiskiem i zmiany klimatu (UECC)
 • Zarządzanie i finansowanie infrastruktury miejskiej (MFUI)

Ponadto dowiesz się, jak zastosować teorię do praktyki poprzez multidyscyplinarny projekt realizowany w prawdziwym życiu w Rotterdamie. Co roku projekt zmienia się, abyś mógł pracować nad współczesnymi zagadnieniami zarządzania miastem. W przeszłości uczestnicy pracowali nad zrównoważonymi strategiami dla powojennej dzielnicy mieszkalnej w wieżowcu, odkrywając na nowo wykorzystanie dawnego budynku fabrycznego i jego otoczenia oraz zrównoważoną przebudowę obszaru przemysłowego i poprawę dzielnicy mieszkaniowej.

Jak się nauczę?

W pierwszym tygodniu programu zapoznasz się z historią IHS i innymi uczestnikami kursu. Następnie będziesz kontynuować wprowadzenie do zarządzania miastem i miasta Rotterdam. Od drugiego tygodnia będziesz nurkować w treści wybranej przez ciebie specjalizacji poprzez kombinację wykładów, ćwiczeń praktycznych, analiz przypadków, gier edukacyjnych, wycieczek w terenie, filmów, dyskusji i debat. Dwa popołudnia w tygodniu przyłączysz się do interaktywnych warsztatów, podczas których będziesz pracować nad multidyscyplinarnym projektem w zespołach.

Orzecznictwo

Dyplom studiów podyplomowych

Warunki przyjęć

 • Przynajmniej licencjat z uznanej uczelni w dziedzinie związanej z wybranym kierunkiem;
 • Wymagane wyniki testu z języka angielskiego (TOEFL lub IELTS);
  • Wynik TOEFL: papierowy: 575, komputerowy: 232, internetowy: 90 (z podtestem pisania co najmniej 20)
  • Wynik IELTS: 6,5; żaden test nie jest niższy niż 5,5 (pisanie podpytanu co najmniej 6.0)
 • Odpowiednie doświadczenie zawodowe lub badawcze.

Prześlij zapytanie, aby dowiedzieć się więcej o terminach kursów, możliwościach stypendialnych i innych praktycznych szczegółach. Rotterdam czeka na Ciebie!

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Founded in 1958, IHS is the international institute for housing and urban development of Erasmus University Rotterdam founded. For more than 60 years, it has been our mission to develop human and inst ... Czytaj więcej

Founded in 1958, IHS is the international institute for housing and urban development of Erasmus University Rotterdam founded. For more than 60 years, it has been our mission to develop human and institutional capacities, to reduce poverty and improve the quality of life in cities. Pokaż mniej