Read the Official Description

Faktem jest, że nasza szkoła oferuje jedyną w Kanadzie programu uczelni prowadzących kształcenie w zakresie prac wiertniczo-wybuchowych - i jesteśmy jedynym programem na świecie, oferując szkolenia w tak wielu różnych rodzajów wiercenia. Dodajmy do tego liczne sektory, które opierają się na wiercenia i umiejętności wybuchowych, a ten program otwiera drzwi do olbrzymich możliwości, wielu pracodawców i opcje do wyboru, które pole wiercenia będzie koncentrować się na. Nasze grads są bardzo potrzebne. Każdego roku, pracodawcy rekrutują krajowych i międzynarodowych targach pracy w naszych na terenie kampusu, a wielu z naszych uczniów ma ofert zatrudnienia, zanim ukończył.

Obecnie pola te oferują możliwości zatrudnienia dla wiercenia i wybuchowych kariery:

 • Wiercenie Budowa i Blasting
 • Wiercenie geotechniczna
 • Wiercenie środowiska
 • Wiercenie studni
 • Wiercenie zasoby, w tym minerałów i poszukiwania gazu i ropy
 • Wiercenia w kierunku poziomowym

W naszym programie, dowiesz się fundamentalnych teorii, technik i metod w odniesieniu do każdego z tych typów wiercenia, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pracy, podczas nauki do pracy pełną gamę urządzeń do wiercenia hands-on.

Dlaczego wiertniczo-wybuchowych Umiejętności w Demand?

Ludzie mogą zakładać, że wiercenie zasobów, takich jak minerały i poszukiwania ropy i gazu, jest sektorem, w którym większość absolwentów znaleźć pracę. W rzeczywistości, istnieje wiele rodzajów wiercenia wymagane dla różnych gałęzi przemysłu i projektów, z doskonałymi perspektywami pracy:

 • Geotechniczne wiercenia jest wymagane przed podjęciem duży projekt budowy może się rozpocząć. Wiąże się to z badań w celu oceny właściwości podpowierzchniowych na rozwój infrastruktury, wierceń próbek gleby, określenia rodzaju gleby i głębokość oraz warunków gruntowych.
 • Wiertniczy obejmuje fundamenty wiercenie i kotwienie stosy dla mostów, robót drogowych, lub dla każdego dużego budynku lub rozwoju.
 • Wiercenie środowiska polega na uzyskiwaniu próbki gleby i wód gruntowych, w celu kontroli lub naprawiać zanieczyszczeń. Miejsca takie jak stacje paliw, paliwa, składowisk odpadów górniczych, lub operacji opuszczonych infrastruktury są rozpatrywane, albo do monitorowania lub do rekultywacji gruntów na inne cele.
 • Umiejętności są niezbędne do wiercenia studni wodnych projektowania, instalacji i monitorowania.
 • Wiercenia w kierunku poziomowym jest używany do wiercenia pod spodem struktur, takich jak jezdnie, fundacji lub innych nieruchomości, albo pod jezior, rzek i strumieni. Celem jest stworzenie podziemne przewód, dostarczenie rozwiązania transportowe dla linię wodną, ​​linii elektrycznych, rurociągów lub kabli światłowodowych, na przykład.
 • Wiercenie geotermalna, ogrzewanie geotermalne do instalacji lub systemów chłodzenia, jest kolejnym rozwijającą się dziedziną.

Umiejętności potrzebne do osiągnięcia sukcesu

Nasz dobrze zaokrąglone Program dostarcza kursy i praktyczne doświadczenie potrzebne, aby rozpocząć karierę w tej ekscytującej i zróżnicowany sektor. Pełne 80% programu składa się z praktycznych sesji uczenia się - w naszym Centrum Szkoleniowym, state-of-the-art na terenie kampusu Parnham, jak i off-campus w polu. Musisz zostać zakwestionowane myśleć na nogi i wykorzystać swoje umiejętności rozwiązywania problemów.

 • Będziesz pracować w pełnym zakresie urządzeń do wiercenia w naszych zatok usług pięciu.
 • Cztery specjalnie wyposażone sale lekcyjne / laboratoria oferują wszystko, od symulatora wiercenia na praktyczne działania wiertniczych.
 • Praca Kurs obejmuje wprowadzenie do nowych dziedzinach - takich jak przemysł geotermalnej.
 • Dostaniesz uznanie branży na studia - nasze grads są zwolnione z podjęciem obowiązkowej Ministerstwo Środowiska Ontario z 10-dniowego kursu wody dobrze zbudowany. (Ontario rozporządzenie 903 wymaga ukończenia tego szkolenia nowych techników również.)

Dlaczego warto wybrać Fleming

Nasz unikalny program oferuje rzadkie połączenie szkoleń technicznych, teorii i praktycznego doświadczenia. Ze względu na nasze silne związki z branży, a nasze położenie geograficzne, program jest dobrze przygotowana do umieszczenia absolwentów w całej Ameryce Północnej i na świecie. Pracodawcy wiedzą nasi grads mają dobre podstawy teorii i praktyki, a także doskonałe umiejętności zbywalne czerpać dla każdego wyzwania w miejscu pracy.

Wspólna Pierwszy semestr

Studenci studiów dyplomowych naszej szkoły podejmują takie same kursy dla pierwszego semestru po wybraniu i są akceptowane w jednym z naszych programów. Ten wspólny nacisk naraża się na wiele opcji kariery zawodowej i innych programów. Będziesz mieć wolność do odkrywania i uzyskania interdyscyplinarnego perspektywę, a nabyć bazę wiedzy i podstawowych umiejętności.

Chociaż studenci przyjęci do konkretnego programu na pierwszy semestr, wspólny pierwszy semestr pozwala zmienić kierunek, jeśli znajdziesz inny program lub obszar kariera jest bardziej atrakcyjne. Po pomyślnym zakończeniu wspólny pierwszy semestr, można wprowadzić program do wyboru w drugim semestrze, z zastrzeżeniem możliwości przyjęć.

Doświadczenie zawodowe

Po pierwszym semestrze, zaczniesz odkrywać specjalistycznego szkolenia w wiertniczo-wybuchowych. Jak wspomniano, będziesz spędzać większość czasu w laboratoriach lub klas terenowych, kładąc swoje wykształcenie do pracy i doskonalenia umiejętności. Musisz wziąć udział w zadaniach terenowych w lokalnych kamieniołomach i działań związanych z pracą. Praktyczne doświadczenie w semestrze cztery podlega przestępcą rekordy sprawdzić zgodnie z wymogami zarządzania pola miejscu rozmieszczenie.

Czy to ty?

Musisz kochać pracy na zewnątrz, cieszyć hands-on pracy, być gotowi do obsługi sprzętu i być niezależnie myślących. Możliwości istnieją zarówno dla mężczyzn jak i kobiet - więcej mózgi niż salceson jest wymagane będzie kompetentny w tej dziedzinie. Niektóre z cech osobowości i umiejętności niezbędnych do sukcesu to:

 • dobre zdolności motoryczne i zdrowie fizyczne
 • elastyczność (zwłaszcza w odniesieniu do godzin pracy)
 • umiejętności interpersonalne
 • umiejętności analityczne i kreatywne myślenie
 • wiedza mechaniczna
 • zdolność do podnoszenia 40 kg
 • w stanie stanąć na 12 godzin
 • w stanie przeczytać i zrozumieć etykiety bezpieczeństwa

Kariera

Wydział donoszą, że wnioski o absolwentów przez przemysł często przekracza liczbę studentów, którzy ukończyli ten program. Po ukończeniu studiów znajdziesz się w pozycjach takich jak wiertarka lub pomocnika. Możesz pracować w miejskich, wiejskich, czy bardziej na odludziu, w całej Kanadzie, Ameryce Północnej i na całym świecie. Co najmniej dziesięć przemysłowa globalne są otwarte dla Ciebie potencjalnego zatrudnienia, w tym: wiertniczy, geotechniczne, środowiska, wiercenie Blast-dołkowe, Piaskowanie, Poszukiwanie i Wydobycie mineralne (powierzchniowych i podziemnych), wiercenia w kierunku poziomowym, geotermalna, wodna Wells Budowa wiertnicze oraz przemysłu naftowego i gazowniczego.

Możesz poruszać się po drabinie, aby właścicielem firmy lub pracy w sprzedaży, pomocy technicznej lub zarządzania z większych firm. Twój potencjał zatrudnienia jest doskonała jako absolwent naszego programu jedyny w swoim rodzaju. Średni roczny dochód jest począwszy $ 52,000.00, ale można zrobić o wiele więcej niż w ciągu kilku lat po ukończeniu studiów. Nawet jako pracownik latem studentów, możliwe jest, aby zarabiać $ 20,000.00 do $ 30,000.00.

Minimalne wymagania wstępne

OSSD z większością punktów w Kolegium (C) i Open (O) poziomu, w tym:

 • 2 College (C) Kursy języka angielskiego (Stopień 11 lub Stopień 12)
 • 2 kursy College (C) Matematyka (klasy 11) lub klasy 12

Gdy (C) jest minimalny poziom kursu do przyjęcia, (U) lub (U / C) kursy są również akceptowane.

Starsze Studenci

Jeśli jesteś 19 lat lub więcej przed rozpoczęciem zajęć, a nie posiadają OSSD, można napisać test dorosłych kanadyjski Achievement oceny czy dana osoba kwalifikuje się o przyjęcie. Aktualizacji lub dodatkowe badania akademickie mogą być konieczne do spełnienia konkretnych wymagań kursu dla tego programu.

 • Studenci rozpoczynające się w styczniu są zobowiązani do uczęszczania na zajęcia w ciągu semestru letniego.

Programy szlaku

Absolwenci dwóch semestr programu technik obróbki strumieniowej są uprawnione do wejścia do semestru dwa Zasobów wiertniczo-wybuchowych. Walne Nauki Nauka - Badania Środowiska i Zasobów Naturalnych Opcja jest inny program do rozważenia, jeśli nie spełnia wymagań dopuszczenia do zasobów wiertniczo-wybuchowych. Absolwenci tego programu zarobić również kredyt na pierwszym semestrze Resources wiertniczo-wybuchowych.

Dodatkowe Koszty

Planują wydać około 1300 dolarów w pierwszym roku i 100 $ w drugim roku do książek, materiałów, urządzeń bezpieczeństwa i obozów. Dla dodatkowych kosztów Terminy kursów, które są obowiązkowe, ale zalecane: WHIMIS 30 dolarów w Internecie; Upadkiem z wysokości 105 dolarów; Przewóz towarów niebezpiecznych 108 dolarów; Spawanie łukowe 130 dolarów; Pierwsza pomoc 135 dolarów (Peterborough); H2S 200 dolarów; DZ licencję 995 dolarów.

Obowiązkowe Studenci Sprzęt potrzeba dostarczenia / kupna

 • CSA Kamizelka odblaskowa Striping lub CSA Kurtka odblaskowa Striping
 • Kombinezony (zalecane pomarańczowy z CSA Odblaskowe paski)
 • Rękawice Robocze
 • CSA 8 "(minimum) buty pracy
 • Pocket Uwaga Book
 • Pencil (nie długopis)
 • Oglądaj Czas Utrzymywanie lub innego urządzenia

Wyposażenie obowiązkowe Dostarczane przez College (koszty wliczone w czesne / Opłaty płatności studenta)

 • CSA Hard Hat klasy E (w zestawie we wspólnym pierwszym semestrze)
 • Nóż składany Jack (dostarczany we wspólnym pierwszym semestrze)
 • Miarka (dostarczane we wspólnym pierwszym semestrze)
 • Okulary ochronne (dostarczane w drugim semestrze)
 • Ochrona słuchu (dostarczane w drugim semestrze)
Program taught in:
Język angielski

See 16 more programs offered by Fleming College »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Wrześ. 2019
Stycz. 2020
Duration
2 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
1,995 CAD
za semestr
By locations
By date
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline
Data początkowa
Stycz. 2020
Application deadline
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline

Wrześ. 2019

Location
Application deadline
Data końcowa
Location
Application deadline
Data końcowa
Location
Application deadline
Data końcowa

Stycz. 2020

Location
Application deadline
Data końcowa