Zaawansowany program zdjęciowy

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

2020 r. - maj 2021 r

Program filmowy dla zaawansowanych / drugiego roku Prague Film School ma na celu pogłębienie umiejętności rozwijanych w trakcie roku poprzez praktyczne warsztaty w „klasie” i pracę w pełnym wymiarze godzin na planach filmowych.

Semestr I

Pokaż rozwój rolek i strzelanie do reklam

Studenci kinematografii powinni mieć coś fizycznego do pokazania za czas spędzony w PFS - to praca, która jest aktualna, odpowiednia i istotna dla dzisiejszego rynku. Kurs wprowadzi studentów w świat operatorów na produkcjach reklamowych w telewizji.

Chcemy wysłać naszych studentów operatorskich do (prawdziwego) świata ze współczesną i profesjonalnie wyglądającą rolką pokazową, pracą, która wpędza ich w drzwi i pracuje (i zarabia na życie).

Będziemy przygotowywać, kręcić i publikować reklamy. Warsztaty mają dwojaki cel: pomóc uczniom w zbudowaniu profesjonalnego materiału na bębny pokazowe oraz poinstruować najnowocześniejsze techniki oświetleniowe i kamery pod opieką jednego z wiodących twórców filmów praskich w Pradze.

Strzelanie do gatunku

Te sześciotygodniowe warsztaty zostały zaprojektowane zgodnie z „gatunkiem”, pracując nad różnymi stylami oświetlenia, formatem i wyborem soczewek, aby osiągnąć określony „wygląd” w ramach przygotowań do pracy z uczniami PFS kierującymi ich projektami drugiego roku.

Projekty klasowe będą obejmować zwykłe sytuacje oświetleniowe w trybie hi-key, low-key i mieszanym, ale będą również kładły duży nacisk na lokalizację. Prace lokalizacyjne pozwolą lepiej zrozumieć temperaturę barwową, moc elektryczną i instrumenty używane w różnych sytuacjach. Ponadto, jak stało się zupełnie jasne, odkąd uczniowie przeszli do różnych funkcji logarytmicznych kamer, zostanie potraktowane połączenie między tworzeniem obrazu w kamerze a sposobem jego odczytu i interpretacji przez system korekcji kolorów.

Semestr II

W drugim semestrze studenci będą kręcić od 15 do 30 minut filmów. Studenci będą produkować od 45 do 60 dni. Po wyprodukowaniu filmu uczniowie będą zaangażowani w postprodukcję (w tym korekcję kolorów), warsztaty postprodukcyjne oraz zajęcia związane z biznesem sprzedaży i promocji filmów.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Prague Film School is one of Europe’s leading schools providing practical training in the core disciplines of filmmaking. The school's accelerated programs, its international faculty and world-class f ... Czytaj więcej

Prague Film School is one of Europe’s leading schools providing practical training in the core disciplines of filmmaking. The school's accelerated programs, its international faculty and world-class facilities draw students from all over the globe bent on converting a long-held passion for film into a life-time profession. Pokaż mniej