Winter School „R4Rchaeologists”

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

R4Reolodzy

W dziedzinie nauk humanistycznych wykładniczy wzrost dokumentacji cyfrowej wymaga od nas kwestionowania sposobu zarządzania, wykorzystania, dostępności dla społeczności naukowej i zrównoważonego rozwoju. W archeologii kwestie te są jeszcze bardziej istotne, ponieważ odnoszą się do nieodtwarzalnych danych pierwotnych. Aby skutecznie wyszukiwać, przechowywać, zarządzać, przygotowywać do analizy oraz przekazywać informacje i zakres naukowy takiej ilości danych, współcześni archeolodzy powinni być w stanie poradzić sobie z koncepcjami i narzędziami związanymi z nowymi technologiami. Takie kompetencje cyfrowe nie są obecne na standardowym tle archeologicznym, choć mają fundamentalne znaczenie dla skutecznego współdziałania z ekspertami ICT. Szkoła zimowa „R dla archeologów” ma na celu owocne połączenie archeologii i statystyki poprzez nauczanie analizy danych, eksploracji danych i technik wizualizacji danych. Przeprowadza się to za pomocą R, języka programowania i środowiska wolnego oprogramowania do obliczeń statystycznych i grafiki R. Duża ilość danych, które są wytwarzane w wyniku prac archeologicznych, wykazuje szeroki stopień niejednorodności, złożoności i wzajemnych połączeń, co sprawia, że stosowanie metod algorytmicznych jest nieuniknione. R jest jednym z głównych języków programowania Data Science i obejmuje szeroką gamę technik statystycznych i graficznych, w tym modelowanie liniowe i nieliniowe, testy statystyczne, statystyki przestrzenne, analizę szeregów czasowych, klasyfikację, grupowanie i inne. Winter School potrwa 60 godzin i odbędzie się w dniach 27 stycznia - 7 lutego 2020 r. Na Wydziale Cywilizacji i Form Wiedzy Uniwersytetu w Pizie we Włoszech.

Cel

Zimowa szkoła „R dla archeologów” umożliwi uczestnikom przeprowadzenie analizy statystycznej i wizualizacji danych archeologicznych. Opiera się na nowym paradygmacie, który bierze pod uwagę archeologów zarówno jako producentów, jak i użytkowników cyfrowych danych archeologicznych. Uczestnicy poznają koncepcje i metody analizy jedno- i wielowymiarowej, analizy przestrzennej i wizualizacji danych poprzez zintegrowane wykorzystanie pakietów oprogramowania ekosystemu R, zasady statystyczne i praktyczne.

Kto może złożyć wniosek

Studenci, absolwenci, doktoranci i doktoranci archeologii lub związani z dziedzictwem kulturowym. Kurs jest otwarty dla kandydatów z UE (w tym studentów Uniwersytetu w Pizie) i spoza UE.

Język

język angielski

Intensywność programu

Pełny etat

Podanie

Warunki przyjęć

Określone umiejętności informatyczne lub technologiczne nie są wymagane. Aby zapewnić efektywne środowisko uczenia się, liczba uczestników będzie ograniczona do 20. Do szkoły zimowej potrzebne są osobiste laptopy.

Wymagane dokumenty

  • Dokument tożsamości (* PASSPORT w przypadku studentów zagranicznych *)
  • Formularz rekrutacyjny
  • Życiorys

Wszystkie dokumenty muszą być w formacie pdf, aby w razie potrzeby mogły zostać przesłane do portalu (patrz strona „Jak złożyć wniosek”)

ECTS

6

Opłaty

500 euro

Kropka

27 stycznia - 6 lutego 2020 r

Ostateczny termin

23 grudnia 2019 r

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The University of Pisa is a public institution boasting twenty departments, with high level research centres in the sectors of agriculture, astrophysics, computer science, engineering, medicine and ve ... Czytaj więcej

The University of Pisa is a public institution boasting twenty departments, with high level research centres in the sectors of agriculture, astrophysics, computer science, engineering, medicine and veterinary medicine. Pokaż mniej
Batavia , Livorno , Pompei , Lucca , Lecce Nei Marsi , Sillico , Turyn , Massa , Altopascio , Pisa + 9 Więcej Mniej