Włoski rok akademicki w projektowaniu wnętrz i mebli - Spadek spożycia

Informacje ogólne

Opis programu

Kurs jest prowadzony w języku angielskim.

Projektowanie wnętrz to coś więcej niż tylko estetyka. Chodzi o znalezienie kreatywnych rozwiązań projektowych do wnętrz, jednocześnie wspierając zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie mieszkańców oraz poprawiając ich jakość życia.

Zgodnie z systematyczną i skoordynowaną metodologią, w tym badaniami, analizą i integracją wiedzy w procesie twórczym, projektowanie wnętrz to zawód wieloaspektowy, w którym potrzeby i zasoby klienta są zaspokojone, aby stworzyć przestrzeń wewnętrzną, która spełnia cele projektu.

Rok akademicki we wnętrzach i projektowaniu mebli kształci Projektanta specjalizującego się w meblarstwie, który jest w stanie zarówno stworzyć, jak i zarządzać całym procesem projektowym projektu zorientowanego na organizację przestrzeni i wystrój wnętrz. Ścieżka edukacyjna polega na kształtowaniu wrażliwości projektowej jednostki, budowaniu osobistego języka ekspresyjnego, nabywaniu kultury multidyscyplinarnej, łączącej aspekty teoretyczne i praktyczne.

Zgodnie z systematyczną i skoordynowaną metodologią, w tym badaniami, analizą i integracją wiedzy w procesie twórczym, projektowanie wnętrz to zawód wieloaspektowy, w którym potrzeby i zasoby klienta są zaspokojone, aby stworzyć przestrzeń wewnętrzną, która spełnia cele projektu.

Rok akademicki w projektowaniu wnętrz i mebli trenuje projektant specjalizujący się w meblach, który jest w stanie zarówno stworzyć, jak i zarządzać całym procesem projektowym projektu dotyczącego organizacji przestrzeni i dekoracji wnętrz. Ścieżka edukacyjna pracuje nad kształtowaniem wrażliwości projektowej jednostki, budowaniem osobistego języka ekspresyjnego, nabywaniem multidyscyplinarnej kultury łączącej aspekty teoretyczne i praktyczne.

Harmonogram: Lekcje trwają od poniedziałku do piątku rano i / lub po południu.

Poziom i wymagania wstępne: Jest to program dla średnio zaawansowanych studentów z co najmniej rocznym wykształceniem akademickim lub doświadczeniem zawodowym w zakresie projektowania wnętrz, wzornictwa przemysłowego, projektowania mebli, architektury. Kandydaci muszą opanować techniki reprezentacji, takie jak rysowanie, szkicowanie i renderowanie, oraz umiejętności komunikacji wizualnej, takie jak grafika komputerowa i renderowanie, a także tworzenie modeli i komunikacja werbalna.

Metodologia i struktura: Rok akademicki jest zintegrowany z 3-letnim kursem projektowania wnętrz i mebli i odpowiada drugiemu rokowi studiów licencjackich. Zapisując się na rok akademicki, dołączasz do regularnych zajęć i uczysz się wraz ze studentami IED.

Program składa się z 2 semestrów, w których doskonalisz nabyte wcześniej umiejętności kulturowe, metodologiczne, techniczne i technologiczne. Ponadto zbadasz nowe obszary badań i wiedzy, aby uzupełnić i poszerzyć swoją wiedzę na temat projektowania wnętrz i mebli. Program rozwija teoretyczną i praktyczną wiedzę o przestrzeniach domowych i komercyjnych, koncentrując się na narzędziach technologicznych, procesach produkcji i materiałach.

W trakcie kursu powstają trzy różne projekty: pierwszy, który będzie polegał na opracowaniu przestrzeni komercyjnej, z naciskiem na projekt restauracji; drugi, który zajmuje się innowacyjnymi materiałami, które mają być stosowane zarówno do projektowania wnętrz, jak i mebli; i wreszcie trzeci, który zajmuje się produkcją produktu wyposażenia, od jego komponentów po montaż, poznaje również procesy usuwania.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Informacje o uczelni

Florence boasts one of the world most important artistic and cultural heritage, but it is also a city with a long history in Italian design.

Florence boasts one of the world most important artistic and cultural heritage, but it is also a city with a long history in Italian design. Pokaż mniej