Transformacja deisgn

exMedia

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Transformacja deisgn

exMedia

Guk

znaleźć zarówno w badaniach kulturowych w badaniach naukowych i naukach designerskich "Wiedza w / wiedzy w tworzeniu" coraz bardziej zainteresowani. Zewnętrzność myśli obserwuje się ich dynamiczny rozwój oraz wynagrodzenia myśli i robi, jak również rola artefaktów związanych podlega ponownej ocenie. Rozwój ten spełnia zadania pracy strukturyzacji wiedzy w organizacjach, które są coraz częściej postrzegane jako obiekt projektowania.

Myślenie projektowe

Tutaj, wykresów myśli, obecnie nazywany "design thinking" okazał gospodarki. Tak więc istnieją dwa powody do ponownego rozważenia funkcje wiedzy kształtowania konstrukcji: Z jednej strony jest to konieczne do określenia wiedzy w projektowaniu jaśniejszym więc, że samo-zrozumienie dyscypliny do poprawy i połączyć z badaniami uprawy technicznej. Z drugiej strony, funkcje projektowania dla procesów wiedzy pracują z osobami trzecimi w celu spełnienia wymagających zadań przyszłych wymagań projektowych wiedzy. Oba obszary odpowiedzialności coraz częściej doceniają różnorodność stylów myślenia i pracy, projektowanie i tryby wiedzy, wiedzy i różnorodności typów reprezentacji (poznawcze). Konstrukcja może używać tej bazy, aby przesunąć się w projektowaniu przestrzeni działania i pomysłowych prac wiedzy (przestrzenie umożliwiające). Jest to zintegrowana konstrukcja wiedzy, mediach i przestrzeni w konstrukcji poznawczych, głębokiej innowacji (radykalne innowacje) pozwala. Pod wpływem pojawiających mediów cyfrowych wcześnie sformułowane pojęcie "projekty wiedzy" (1993) dowiaduje Bolz jako aktualizacja i wyjaśnienia.

Poznawcze mieszkania - projektowanie, Komputery i poznanie

Wśród metod wzorów wiedzy obejmują projektowanie konkretnego modelu myślenia, który łączy się cybernetyka, teoria systemów i nauk kognitywnych. Przedmiotem tak rozumianego projektu jest siedliskiem poznawcze, które obejmuje procesy społeczne, medialne reprezentacje, systemy techniczne i przestrzenie fizyczne.

Zatem (Winograd, Mitchell, Gero) jest podłączony do międzynarodowej dyskusji na temat projektowania, komputery i poznania. Jednak niemiecka wersja wzory wiedzy wygrywa szczególną siłę poprzez ich powiązanie z lokalnymi badaniach mediów, zwłaszcza w jego manifestacji jako techniki kulturowej (Siegert).

Sprawach o szczególnym znaczeniu

Kolejnym tematem badań jest "kwestia rzeczy" (Heidegger), zwłaszcza w wyrażeniu jako teoria aktora-sieci (Latour). Jest to oparte na łańcuchach działania actants hybrydowych, w których pytania o "Dingpolitik". Projektant jako specjaliści do spraw i interakcji brali udział w tych dyskusjach niewiele, ale mogą w znacznym stopniu przyczynić się do przyszłego kształtu "sprawach o szczególnym znaczeniu" (Latour).

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Niemiecki
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Paźdz. 2019
Duration
Czas trwania
W pełnym wymiarze godzin
Locations
Niemcy - Cologne, North Rhine-Westphalia
Data rozpoczęcia : Paźdz. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Paźdz. 2019
Niemcy - Cologne, North Rhine-Westphalia
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą