china

Przegląd

Nie ma wątpliwości, że linia horyzontu Szanghaju. Od strzelistej Wieży Perłowej Perły po rozległy Bund nad rzeką Huangpu, Szanghaj mieni się z możliwością. Zapraszamy do doświadczenia z pierwszej ręki wszystkiego, co to ekscytujące miasto ma do zaoferowania.

Szanghaj jest ekonomicznym i kulturalnym centrum ponad 22 milionów ludzi. Będziesz uczyć się i komunikować w języku mandaryńskim i angielskim, będąc wystawionym na lokalny dialekt Szanghaj - tylko jeden przykład z wielu unikalnych języków i kultur, które istnieją w różnych regionach w całym kraju.

Będąc w Szanghaju, badaj różnorodność i wpływ międzynarodowych wpływów z całego świata na kulturę chińską. Bądź świadomy, jak globalizacja wpływa na Szanghaj i lepiej zrozum, w jaki sposób wpływy Chin w coraz większym stopniu wpływają na świat.

Masz możliwość studiowania w kampusie Uniwersytetu Jiao Tong w Szanghaju (SJTU), który jest konsekwentnie zaliczany do jednej z pięciu najlepszych uczelni w Chinach. SJTU jest znane ze swojej akademickiej dyscypliny w ponad 30 departamentach. Będziesz brać udział w kursach języka angielskiego na terenie kampusu Xihui w takich przedmiotach, jak Międzynarodowy Biznes i Relacje, Nauki Polityczne, Studia Miejskie i inne.

Szanghaj będzie twoją klasą. Odkryj eklektyczną mieszankę wpływów Wschodu i Zachodu w architekturze miasta. Poznaj Ogrody Yuyuan na Starym Mieście, aby poznać przeszłość Szanghaju. Napij się w jednym z wielu herbaciarni w mieście. Wycieczki porównawcze związane z trasami do Tokio (jesień) lub Hongkongu (wiosna) wprowadzają potężny globalny i historyczny wpływ miasta w kontekst.

Chcemy, abyś poczuł się jak w domu w Chinach, więc robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc ci zintegrować się z życiem w Szanghaju. Od odpowiednich zajęć po wyjątkowe wycieczki tematyczne - w tym wizyty w firmach, organizacjach pozarządowych i instytucjach badawczych - pomagamy odkrywać Szanghaj w jego lokalnych, regionalnych i globalnych kontekstach. Jako chińska potęga finansowa, Szanghaj zapewnia środowisko do uczenia się nie tylko o Chinach, ale także o Azji i całym świecie.

Szybkie fakty

 • Centrum: IES Abroad Shanghai
 • Miasto: Szanghaj
 • Kraj: Chiny
 • Punkty programu: minimum 15 za semestr (4 kursy)
 • Język instrukcji: angielski, chiński
 • Język Wymagania wstępne: Brak

Daty programu

Po przyjęciu, przed dokonaniem rezerwacji podróży, zapoznaj się z częścią Informacje o przedrobieniu na koncie MyIESabroad.

Jesień 2018

4 września - 15 grudnia

Nadchodzące terminy zgłoszeń:

Wiosna 2019 - 15 listopada 2018 r

Naukowcy

Nasza misja jest prosta: zapewnić państwu najlepsze możliwe studia zagraniczne, w tym najwyższej jakości akademickie i kulturalne doświadczenia.

Oferujemy unikalne kursy, które badają język chiński, historię i kulturę poprzez dogłębne i praktyczne podejście. Nasi światowej klasy profesorowie i opcje kursów zwiększają twoje akademickie doświadczenie i zapewniają ci nowe perspektywy każdego dnia na zajęciach.

Będziesz brać 15-18 punktów za semestr. Możesz stworzyć swoje akademickie doświadczenie, wybierając spośród następujących wymaganych i opcjonalnych komponentów programu:

Kurs języka chińskiego (wymagany, 6 punktów)

Wymagany 6-kredytowy kurs języka chińskiego, opracowany wyłącznie dla studentów IES Abroad , oferowany jest na różnych poziomach zaawansowania językowego, od poziomu początkowego do zaawansowanego.

I

 • IES Abroad Elective courses (3 kredyty)
 • Kursy Fudan University (3 kredyty)

Akademickie atrakcje obejmują:

 • Wykłady akademickie odbędą się w Szanghaju, a lokalizacja waszej wycieczki związanej z kursami (jesień: Singapur lub Tajpej, wiosna: Hongkong lub Tokio) i zapewni międzykulturową analizę porównawczą
 • Wizyty na giełdach i kluczowych biurach inwestycyjnych lub biurach rozwoju gospodarczego
 • Obserwacje szkół podstawowych i średnich
 • Spotkania z przedstawicielami kluczowych partii politycznych
 • Odwiedzanie aktywnych instytucji religijnych i kulturalnych w Szanghaju oraz lokalizacja wycieczki związanej z kursami

Kursy

TO JEST LISTA MOŻLIWYCH OFERT KURSOWYCH. DOSTĘPNOŚĆ KURSÓW RÓŻNI SIĘ OD TERMINU DO OKRESU.

Studia azjatyckie

RL / AS / PH 120 - Wprowadzenie do klasycznej chińskiej filozofii i religii (jesień, wiosna)

Komunikacja

CM 373 - Kompetencja komunikacji międzykulturowej (dawniej CM 395 - kompetencje w komunikacji międzykulturowej) (jesień, wiosna)

Język chiński

 • CN 101 - Język chiński w kontekście: Początkujący za granicą I (jesień, wiosna)
 • CN 201 - język chiński w kontekście: początkujący za granicą Iii (jesień, wiosna)
 • CN 301 - Język chiński w kontekście: Emerging Independent Overroad I (Fall, Spring)
 • CN 351 - Język chiński w kontekście: Niezależny za granicą I (dawniej CN 301/302 Advanced Intermediate Chinese I / II) (jesień, wiosna)
 • CN 401 - Język chiński w kontekście: wschodzące kompetencje za granicą I (dawniej CN 401 Advanced Chinese) (jesień, wiosna)

Studia kulturowe

CU / IB 371 - Kultura biznesu w Chinach (dawniej IB 395 - praktyka biznesowa w Chinach) (jesień, wiosna)

Ekonomia

EC / PO 325 - Chińska gospodarka i polityka: transformacja i rozwój (jesień, wiosna)

Międzynarodowy biznes

 • CU / IB 371 - Kultura biznesu w Chinach (dawniej IB 395 - praktyka biznesowa w Chinach) (jesień, wiosna)
 • IB 365 - Globalne zarządzanie łańcuchem dostaw

Stosunki międzynarodowe

PO / IR 340 - Międzynarodowa polityka w Azji Wschodniej z chińskiej perspektywy (jesień, wiosna)

Filozofia

RL / AS / PH 120 - Wprowadzenie do klasycznej chińskiej filozofii i religii (jesień, wiosna)

Politologia

 • EC / PO 325 - Chińska gospodarka i polityka: transformacja i rozwój (jesień, wiosna)
 • PO / IR 340 - Międzynarodowa polityka w Azji Wschodniej z chińskiej perspektywy (jesień, wiosna)

Religioznawstwo

RL / AS / PH 120 - Wprowadzenie do klasycznej chińskiej filozofii i religii (jesień, wiosna)

Oto potencjalne opcje kursu na Uniwersytecie Fudan:

 • Wprowadzenie do chińskiego społeczeństwa i kultury
 • Przejściowe społeczeństwo chińskie
 • Marketing Placement w Chinach
 • Globalne zaopatrzenie i zarządzanie łańcuchem dostaw w Chinach
 • Chiny poprzez współczesny chiński film
 • Chińska dyplomacja
 • Marketing międzynarodowy
 • Ekonomia polityczna w Chinach
 • Prowadzenie działalności w Chinach
 • Religia w chińskim społeczeństwie
 • Psychologia i życie

Instytucje partnerskie

Uniwersytet Fudan

Założona w 1905 roku, Fudan University jest jednym z trzech najlepszych uniwersytetów w Chinach kontynentalnych. Uczelnia oferuje studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie. programy, z mocnymi stronami w dziedzinie sztuki, nauki i biznesu, i jest członkiem Universitas 21. Kampus Fudana ma unikalną architekturę, która odzwierciedla tradycyjne budynki w stylu chińskim, bramy, struktury o wpływie europejskim i bardzo nowoczesne bliźniacze wieże Guanhua, a także Główny kampus Handan jest łatwo dostępny dzięki rozbudowanemu systemowi metra w Szanghaju. Uczelnia liczy 45 000 studentów, z czego 3600 to studenci zagraniczni. Chińscy studenci przyjęci na Fudan University są uważani za jednych z najlepszych w Chinach.

Shanghai Jiao Tong University

Shanghai Jiao Tong University (SJTU) jest jednym z najlepszych uniwersytetów w Chinach. SJTU został uznany za 5. najlepszy uniwersytet w Chinach w 2013 roku. Program IES będzie zlokalizowany na kampusie Xuhui w SJTU, około 7,2 km od centrum handlowego Nanjing Road. Jesteśmy jedynym amerykańskim programem na tym kampusie. To znacznie przybliża nasz program do centralnej części Szanghaju.

Mieszkaniowy

Chcemy się upewnić, że Twoim największym wyzwaniem jest decydowanie, które punkty orientacyjne ujrzysz jako pierwsze, lub odkrycie najlepszej kawiarni - bez znalezienia miejsca do życia, w którym czujesz się komfortowo. Dokładamy wszelkich starań, aby zlokalizować mieszkanie, które odzwierciedla sposób, w jaki żyją miejscowi studenci. Naszym celem jest, abyś opuszczając Szanghaj poczuł się jak w domu.

Apartamenty - Mieszkaj w mieszkaniu z innymi studentami IES Abroad w nowoczesnych apartamentach New Harbor Service Apartments (gdzie znajduje się IES Abroad Shanghai Centre). Jest pięć przystanków metra od głównego kampusu Uniwersytetu Jiao Tong w Szanghaju.

Standardowy, w pełni wyposażony apartament ma dwie lub trzy sypialnie z jedną lub dwiema łazienkami i jedną kuchnią. Możesz dzielić pokój dwuosobowy z innym studentem IES Abroad lub mieć pokój jednoosobowy.

Ta opcja nie obejmuje planu posiłków, ale możesz gotować dla siebie, jeść w stołówce kampusowej lub w pobliskich restauracjach.

Stancje homestay - Stancje w rodzinie stanowią idealne środowisko do nauki o Chinach i doskonalenia chińskiego. Podczas gdy mieszkanie w lokalnym domu może wymagać wstępnego okresu dostosowawczego, nasze chińskie rodziny goszczące chętnie poznają Cię i podzielą się swoimi pomysłami, językiem i kulturą.

Masz prywatną sypialnię i są dwa posiłki dziennie przez rodzinę (śniadanie i obiad) pięć dni w tygodniu, podczas gdy program jest w sesji.

PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ: Możliwości zakwaterowania u rodziny są bardzo ograniczone.

Życie studenckie

Orientacja

Program rozpoczyna się od specjalnie zaprojektowanej, pięciodniowej orientacji, która przedstawia personel IES Abroad , twoich kolegów, procedury BHP, aktualne warunki społeczne i polityczne w Chinach, oczekiwania wobec ciebie jako studenta w chińskiej instytucji, i miasto Szanghaj.

CORE ™, IES Abroad 's Compound Orientation and Re-entry Experience, zawiera szczegółowe informacje na temat akademików, mieszkania, transportu, dostosowania kulturowego, zdrowia i bezpieczeństwa oraz inne ważne tematy.

Sesje w salach lekcyjnych są połączone z kilkoma przedsięwzięciami w mieście, takimi jak polowanie na śmieciarzy, zaprojektowane tak, aby pomóc Ci poczuć się jak w domu w nowym środowisku. Praktyczne lekcje języka chińskiego są połączone z działaniami zaprojektowanymi, aby pomóc ci uczyć się w drodze dookoła kampusu i jak korzystać z kluczowych udogodnień. Dodatkowe informacje i wsparcie międzykulturowe i ponowne wejście są dostępne przez cały semestr.

Możesz także wybrać się na wycieczkę do pięknego pobliskiego "miasta wodnego", zwanego Tongli, w ramach swojej orientacji, która jest wliczona w opłatę za program.

Zajęcia dodatkowe

Przedefiniuj styl życia i ucz się w Szanghaju dzięki naszym działaniom kulturalnym, takim jak:

 • Dołączanie do klubów studenckich
 • Wolontariat w służbie społeczności
 • Oglądanie profesjonalnych drużyn piłkarskich, baseballowych i koszykarskich
 • Pływanie łódką po rzece Huangpo
 • Zwiedzanie lokalnych muzeów i zabytków

Kluby uniwersyteckie

Będąc w Szanghaju, możesz skorzystać z dostępnych zajęć w kampusie. Kluby są prowadzone przez studentów i stanowią doskonałą okazję do zwiększenia integracji w kampusie. Minione kluby obejmowały:

 • Explorer Volunteers Association (Zapewnia pomoc grupom defaworyzowanym na obszarach wiejskich)
 • Powietrze
 • Stowarzyszenie zarządzania
 • Modern Dance (Reggea, hiphop, jazz, tap)
 • Shaolong Kungfu
 • Sport (Badmintin, tenis, vollyball, baseball, jazda na rowerze i więcej)
 • Muzyka PlayGround
 • Stowarzyszenie fotografii
 • Klub dramatu
 • Taichi

Wymagania kwalifikacyjne

 • 18 lat
 • W dobrej kondycji w Twojej szkole domowej
 • 2,75 GPA lub lepszy w skali 4,0 (GPA poniżej 2,75 będą rozpatrywane indywidualnie dla każdego przypadku)
 • Sophomore, junior lub senior stojący po rozpoczęciu programu
 • Niektóre lokalne kursy uniwersyteckie mogą nie być dostępne dla studentów drugiego roku studiów
 • Nie jest wymagane wcześniejsze studium języka chińskiego

Paszport

Wymagany jest paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy od daty zakończenia programu, z co najmniej dwoma pustymi stronami.

Wiza studencka jest wymagana do wjazdu do Chin. Po przyjęciu otrzymasz więcej informacji na temat procesu składania wniosku i wszelkich związanych z tym opłat. Proces ubiegania się o wizę dla obywateli spoza Stanów Zjednoczonych może być bardzo długi. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Koszt

Jesień 2018

 • Czesne: 11 955 USD
 • Obudowa: 3 320 USD
 • Ubezpieczenie: 230 USD
 • Razem: 15,50, 5 USD

Rok akademicki

 • Czesne: 21 505 USD
 • Obudowa: 6,640 USD
 • Ubezpieczenie: 455 USD
 • Razem: 28 600 USD

Rozważ te ceny jako punkt wyjścia. Zachęcamy do skontaktowania się z placówkami studiów za granicą w celu ustalenia rzeczywistych kosztów dla Ciebie podczas faktoringu w zakresie pomocy finansowej, stypendiów, zasad obowiązujących w szkole domowej i innych czynników.

Program prowadzony przez:
Język angielski
Chiński
IES Abroad

Zobacz 128 więcej kursów w IES Abroad »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
15,505 USD
Koszt programu Jesień 2018
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Data końcowa
Czerwiec 30, 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Czerwiec 30, 2019