Język. Sztuka. Architektura. Historia. Religia. Jedzenie. Moda. Tak jak Rzym nie został zbudowany w ciągu jednego dnia, to zajmie znacznie więcej czasu niż dzień, aby doświadczyć wszystkiego, co Włochy mają do zaoferowania i stać się częścią jego unikalnej kultury.

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 64 - Chevron Corporation Scholarship
 • 7 - Międzynarodowe stypendium firmy Epson America, Inc.
 • 385 - Holcomb
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

Jesienny wyjazd: 30 lipca 2000 r. - 30 lipca 2003 r. Wiosenny wyjazd: 30 grudnia 1999 r. - 30 grudnia 2002 r. Trimester: 31 sierpnia 2000 r. - 31 grudnia 2003 r.

Uczniowie, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywane indywidualnie w każdym przypadku.

Język: włoski. Poprzednie studium językowe nie jest wymagane.

Zakwaterowanie u rodziny goszczącej: Rodziny goszczące mogą znajdować się w dowolnym miejscu na terenie Włoch. Obszary wiejskie i miasta średniej wielkości są najbardziej powszechne i ogólnie mają doskonały transport publiczny. Studenci rzadko są umieszczani w dużych miastach, takich jak Rzym.

Szkoła: Szkoła jest zazwyczaj 6 dni w tygodniu od 8 rano do 1 po południu od września do czerwca. Studenci będą mieli dostosowane do indywidualnych potrzeb programy, które najlepiej pasują do ich poprzednich studiów i poziomu języka włoskiego.

Wycieczki: Studenci mają możliwość uczestniczenia w opcjonalnej wycieczce, która różni się w każdym roku programu. Szczegóły zostaną dostarczone po przybyciu do Włoch.

Letni program

Przeżyj wszystko, co ten piękny kraj ma do zaoferowania, spędzając przyszłe lato we Włoszech! Będziesz mieszkać z włoską rodziną goszczącą i zanurzyć się w języku włoskim, wchłonąć barwną kulturę i poznać nowych przyjaciół w lokalnej społeczności. Możesz spędzać wolny czas łącząc zajęcia pozalekcyjne, uprawiając lokalne sporty, uczestnicząc w lokalnych festiwalach i wydarzeniach, a nawet w wolontariacie w swojej społeczności!

Programy akademickie

Przez semestr lub rok możesz studiować we Włoszech i mieszkać u rodziny goszczącej! Będąc we Włoszech będziesz miał szansę na pełne zanurzenie się w swojej kulturze z pierwszej ręki, kiedy będziesz cieszyć się kuchnią, nauczyć się języka i budować przyjaźnie, które będą trwały całe życie. Uczniowie mogą zapisać się do standardowej publicznej szkoły średniej lub specjalnej szkoły, w której będą brać udział w kursach poświęconych szczególnym zainteresowaniom.

Szkoła: Studenci we Włoszech mogą uczyć się w jednym z czterech różnych ścieżek edukacyjnych: Liceo Scientifico, Liceo Classico, Liceo Liguistico lub Istituto Tecnico e Commerciale. Te szkoły średnie skupiają się na takich przedmiotach, jak Nauki, Klasyki, Języki lub Biznes. Wszystkie ścieżki edukacyjne obejmują język włoski, angielski, matematykę, historię i filozofię, fizykę, historię sztuki, biologię lub chemię oraz wychowanie fizyczne. Ścieżka Scientifico obejmuje wszystkie trzy nauki oprócz informatyki, utwór Classico zawiera grecki i łaciński, utwór Linguistico zawiera trzy inne języki obce, a tekino toto commerciale obejmuje ekonomię i prawo oraz księgowość. Studenci z wymiany mogą wybrać ścieżkę do naśladowania, ale każdy program jest dostosowany do umiejętności językowych studenta.

International Baccalaureate School: Uczniowie szkół IB uczęszczają do szkoły IB we Włoszech. Oczekuje się, że kandydaci będą uczęszczać do szkoły IB w swoim kraju ojczystym. Studenci tego programu będą mieszkać z lokalną włoską rodziną goszczącą, ale będą uczęszczać na zajęcia w języku angielskim, standardowym języku dla wszystkich szkół IB na całym świecie.IB Opłaty za naukę w szkole są wypłacane szkole i nie są uwzględnione w czesnym programie YFU. od 7000 do 20 000 EUR, w zależności od szkoły.

Szkoła dwujęzyczna: Uczniowie biorący udział w dwujęzycznym programie szkolnym mają możliwość uczęszczania do liceum, w którym odbywają się kursy w języku włoskim i drugim języku. Uczniowie, którzy zdecydują się zapisać na torze nauki w liceum, będą mogli wybrać między angielskim, chińskim i hiszpańskim jako drugim językiem. Uczniowie, którzy zdecydują się zapisać na lekcji klasyki w liceum, będą mogli wybrać między niemieckim a francuskim jako drugim językiem. W tym programie większość zajęć odbywa się w języku włoskim, ale niektóre (historia, geografia, sport itp.) Są nauczane w drugim języku. Opłaty za naukę w szkole dwujęzycznej są wypłacane szkole i nie są uwzględniane w czesnym programie YFU. Mogą one wynosić od 500 do 3000 EUR, w zależności od szkoły.

Art High School: Studenci w liceum artystycznym będą zapisani do Liceo Artistico, gdzie oprócz klas artystycznych wysokiego poziomu będą brać udział w standardowych liceach. Żadne wcześniejsze szkolenie artystyczne nie jest wymagane, ale studenci, którzy nie mają zajęć plastycznych na swoich ostatnich transkrypcjach, muszą złożyć list wyjaśniający, dlaczego są zainteresowani sztuką i uczęszczają do liceum plastycznego. Uczniowie powinni się spodziewać złożenia portfolio na życzenie.

Liceum Muzyczne: Uczniowie w programie liceum muzycznego zostaną zapisani do Liceo Musicale, gdzie wezmą udział w standardowych liceach oraz kilku klasach muzyki na wysokim poziomie. Żadne wcześniejsze szkolenie muzyczne nie jest wymagane, ale uczniowie, którzy nie mają zajęć muzycznych z ich ostatnich transkrypcji, muszą złożyć list wyjaśniający, dlaczego są zainteresowani muzyką i uczęszczają do liceum muzycznego. Warunki przyjęcia różnią się w zależności od szkoły, a YFU będzie w kontakcie po złożeniu przez uczniów wniosku o niezbędne materiały uzupełniające. Koszt nauki muzycznej, wypożyczania instrumentów i zajęć nie wchodzi w skład kursu programu YFU.

Fakultatywne wycieczki: Będzie możliwość uczestniczenia w wycieczce fakultatywnej w każdym semestrze za dodatkową opłatą dla ucznia. Więcej informacji na temat lokalizacji, czasu trwania i kosztu tej podróży będą oferowane po przybyciu do Włoch.

Dodatkowe informacje

Większość praktyk dla studentów może odbywać się w następujących okręgach we Włoszech: Lombardia, Lacjum, Sardynia, Sycylia, Marche, Toskania, Emilia Romagna i Wenecja Euganejska. Do tych hrabstw należą duże miasta, takie jak Rzym, Mediolan, Bolonia, Piza, Caligari, Katania itp., umieszczenie w hrabstwie może być wszędzie, niekoniecznie w samych miastach.

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. Studenci będą uczestniczyć w orientacji po przyjeździe, a także orientacji na powroty, które trwają 3 dni i odbywają się w Mediolanie. Dla studentów całorocznych zapewniona zostanie również orientacja w połowie roku. Ogólnie rzecz biorąc, orientacje regionalne są również dostępne dla studentów w ramach ich programów, co pozwala im zastanowić się nad swoimi doświadczeniami i spotkać się z innymi studentami wymiany.

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnego włoskiego liceum
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu Włoch YFU podczas pracy w programie
 • Kompleksowe ubezpieczenie

Dodatkowe koszty: Dla studentów uczestniczących w całorocznym programie we Włoszech możliwe jest przystąpienie do egzaminu i otrzymanie oficjalnej certyfikacji językowej za niewielką opłatą. "Permesso di Soggiorno" (zezwolenie na pobyt) wymagane w celu studiowania we Włoszech będzie kosztować dodatkową opłatę. Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU Italy zaleca uczniom zaplanowanie około 200 € za każdy miesiąc, w którym są oni objęci programem.

Termin składania wniosków

Termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) upływa 1 października . Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia . Ostateczny termin wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) to 15 marca . Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Program prowadzony przez:
Włoski

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
13,995 USD
Program semestralny
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa