To rzadkie połączenie starego i nowego, tego tysiącletniego kraju szybko staje się jednym z najmodniejszych w Europie Środkowej. Z 8 różnymi obiektami światowego dziedzictwa UNESCO, od zamków po jeziora, kościoły i jaskinie, Węgry są miejscem zabaw dla zmysłów.

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 385 - Holcomb
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

Wiosenny wyjazd: 1 stycznia 2000 r. - 31 grudnia 2002 r. Przerwa w pracy: 1 stycznia 2001 r. - 31 grudnia 2003 r.

Uczniowie, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywane indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: węgierski. Poprzednie studium językowe nie jest wymagane. YFU Hungary oferuje podstawowy kurs językowy podczas orientacji po przyjeździe oraz materiały w języku węgierskim w całym programie.
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej: Rodziny goszczące mogą znajdować się na terenie Węgier na obszarach wiejskich, podmiejskich lub miejskich.
 • Szkoła: od września do czerwca. Szkoła zaczyna się codziennie o godzinie 8:00, a uczniowie zazwyczaj mają sześć 45-minutowych lekcji dziennie (z 10-minutową przerwą między każdą klasą, plus bezpłatny okres na lunch). Przerwy na Boże Narodzenie, wiosnę i między semestry trwają około 3-4 dni.
 • Wycieczki: Program letni obejmuje wycieczkę do Wiednia. Programy roczne i semestralne są oferowane wiosną w Pradze oraz wizyta w budynku węgierskiego parlamentu w Budapeszcie.
 • Rozrywka: sport, spotkania ze znajomymi, jedzenie w kawiarni i chodzenie do kina.

Programy akademickie

Podczas pobytu na Węgrzech będziesz mieszkać z rodziną goszczącą i uczęszczać do lokalnego liceum. Częścią twojego doświadczenia będzie:

Szkoła: Będziesz uczęszczał do gimnazjum (akademickiego gimnazjum). Angielski jest nauczany jako główny drugi język. Uczy się również niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego i włoskiego. Węgierskie szkoły kładą nacisk na wychowanie fizyczne, moralność i znajomość sztuki. Wszystkie licea uczą historii, węgierskiej gramatyki, literatury, matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, wychowania fizycznego, sztuki i muzyki.

Język: YFU Węgry oferuje podstawowy kurs języka węgierskiego podczas orientacji po przyjeździe. Programy akademickie obejmują program języka węgierskiego na odległość. Studenci otrzymują zaawansowane materiały gramatyczne w orientacji na przyjazd i spotykają się z nauczycielem-wolontariuszem raz na 6 tygodni, podczas gdy w programie, aby wzmocnić swoje umiejętności.

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. Będziesz również miał czterodniową orientację na przyjazd na Węgrzech, która obejmuje otwartą dyskusję z odchodzącymi studentami programu letniego YFU, trzydniową orientację w połowie roku w styczniu i trzydniowe wyjazdy na koniec programu . Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programach nauczania.

Wycieczki fakultatywne: Przez cały rok YFU Węgry organizowało w przeszłości opcjonalne wycieczki do Pragi i Budapesztu, gdzie uczniowie doświadczają jednych z najstarszych kultur w Europie. Wycieczki te są oferowane za dodatkową opłatą, a uczniowie dowiedzą się więcej szczegółów po przybyciu na Węgry.

Program muzyczny

Węgry zawsze były krajem o silnej muzycznej tradycji. Od Liszta i Bartoka do pulsującego rytmu "czardów", węgierscy kompozytorzy i muzycy sprawili, że naród ten stał się sławny na całym świecie.

Szkoła: w zależności od miejsca zamieszkania Twojej rodziny i poziomu umiejętności muzycznych, będziesz chodzić do jednego z dwóch rodzajów szkół muzycznych. YFU Hungary zastrzega sobie prawo do decydowania o rodzaju szkoły muzycznej, w której można zapisać się zgodnie z materiałami do przesłuchania. Powinieneś zabrać ze sobą swój instrument na Węgry.

Szakközépiskola: YFU Hungary oferuje możliwość studiowania muzyki oprócz regularnych studiów akademickich. Aby zakwalifikować się do tego specjalnego typu szkoły, studenci musieli wcześniej studiować muzykę i poważnie traktować pracę na wysokim poziomie z instruktorami. Aby kwalifikować się do tego programu, wymagane jest dwuletnie badanie solmizacji. Studenci muszą również umieć czytać muzykę i studiować muzykę przez co najmniej dwa lata. Taśma przesłuchania jest wymagana i powinna zostać wysłana wraz z aplikacją YFU. YFU Hungary nie może zagwarantować przyjęcia do Szakközépiskola. Wszyscy zainteresowani studenci muszą wypełnić formularz informacyjny dostarczony przez YFU Hungary, aby pomóc w umieszczeniu studenta. To doskonały program dla studentów, którzy poważnie traktują studia muzyczne i chcą zintegrować naukę muzyki z ich akademickim programem zajęć.

Popołudniowa szkoła muzyczna: uczniowie uczęszczający do tego typu szkół wezmą udział w zajęciach akademickich w publicznym liceum rano i lekcjach muzyki po południu. Ten rodzaj szkoły jest zalecany dla studentów, którzy grają muzykę jako hobby i są zainteresowani rozwijaniem swoich umiejętności poprzez wysokiej jakości program muzyczny. Uczniowie otrzymują dwa razy w tygodniu lekcje instrumentalne na jeden, a także lekcje przymusowej solwizacji dwa razy w tygodniu, a także mogą bawić się z orkiestrą szkolną na konkursach, koncertach i festiwalach. Uczniowie płacą za szkołę muzyczną popołudnia bezpośrednio w szkole, zwykle od 80 do 300 EUR za semestr.

Catering Praktyki

Program ten daje uczniom możliwość uczęszczania do jednej z wiodących szkół średnich na Węgrzech. Jest to praktyczny program, który pomaga uczniom rozwijać swoje umiejętności jako kucharz lub cukiernik. Uczniowie będą brać udział w kursach i odbywać praktyki w restauracji lub hotelu, aby zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe. Kandydaci muszą mieć co najmniej roczne doświadczenie w obsłudze gastronomicznej lub restauracyjnej. Skontaktuj się z info@yfu.org, aby uzyskać więcej informacji na temat wymagań dotyczących doświadczenia dla tego programu!

Programy sportowe

Program sportowy na Węgrzech pozwala uczniom kontynuować uprawianie sportu na wysokim poziomie lub rozpocząć nowy sport w intensywnej atmosferze. Najbardziej popularne sporty uprawiane na Węgrzech to jazda konna, piłka wodna, taniec i piłka nożna, ale jeśli uczeń chce zdobyć doświadczenie w innym sporcie, który jest zdecydowanie możliwy. Skontaktuj się z info@yfu.org, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach uprawiania preferowanego sportu na Węgrzech!

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. Będziesz również miał czterodniową orientację na przyjazd na Węgrzech, która obejmuje otwartą dyskusję z odchodzącymi studentami programu letniego YFU, trzydniową orientację w połowie roku w styczniu i trzydniowe wyjazdy na koniec programu . Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programach nauczania.

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnego liceum węgierskiego (lub liceum muzycznego)
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU na Węgrzech w trakcie trwania programu
 • Kompleksowe ubezpieczenie

Dodatkowe koszty: Studenci ponoszą odpowiedzialność za koszty podręczników i materiałów, transport do szkoły (jeśli dotyczy) i opłaty za pozwolenie na pobyt po przyjeździe. Studenci biorący udział w popołudniowej szkole muzycznej będą odpowiedzialni za koszty szkoły muzycznej, zwykle od 80 do 300 EUR za semestr. Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU Hungary zaleca uczniom zaplanowanie około 150 EUR za każdy miesiąc, w którym są oni objęci programem.

Termin składania wniosków

Termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) upływa 1 października . Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia . Ostateczny termin wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) to 15 marca . Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Program prowadzony przez:
Język węgierski

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
13,995 USD
Program semestralny
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa