Znana jako Kraina uśmiechów, Tajlandia jest pełna tradycji i przygody - czy to trekking po lasach na słoniu, rejs w dół rzeki Chao Praya, zwiedzanie nadmorskich kurortów, czy po prostu medytacja w Wat Pho, Tajlandia ma coś dla wszystkich!

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 385 - Holcomb
 • 378 - The Grand Forks Scheels Scholarship
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

1 czerwca 2000 r. - 31 maja 2003 r. Program wolontariatu: 1 czerwca 1996 r. - 31 maja 2000 r. Studenci, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, zostaną zakwalifikowani do przyjęcia na indywidualnie dla każdego przypadku.

 • Język: tajski. Poprzednie studium językowe nie jest wymagane. Studenci otrzymają wprowadzenie do języka tajskiego podczas ich orientacji po przyjeździe. Dalsze szkolenia językowe są organizowane przez poszczególne szkoły przyjmujące.
 • Miejsce docelowe dla rodziny goszczącej: w 76 prowincjach Tajlandii lokowanie może odbywać się na obszarach miejskich, podmiejskich, małych miasteczkach lub wiejskich. Uczniowie ubiegający się o program dla wolontariuszy mogą być zakwaterowani u rodziny goszczącej lub mogą przebywać w miejscu pracy, np. W akademiku, pensjonacie, apartamencie usługowym lub innych miejscach, które mogą być zapewnione przez miejsce pracy.
 • Szkoła: Studenci programu roku uczęszczają do szkoły od czerwca do początku marca. Studenci programu letniego uczęszczają do szkoły od końca czerwca do lipca.

Letni program

Odkryj Tajlandię

Ten 6-tygodniowy program letni pozwala całkowicie zanurzyć się w tajskiej kulturze. Będziesz mieszkać z rodziną goszczącą i będziesz miał okazję odwiedzić szkołę u lokalnych tajskich studentów. Uczniowie mogą również doświadczyć innej społeczności niż społeczność, w której mieszka twoja rodzina goszcząca przez około tydzień. Da to uczniom szansę poznania innej kultury w Tajlandii.

Program studiów

Podczas twojego semestru lub roku w Tajlandii będziesz mieszkać z rodziną goszczącą i uczęszczać do lokalnego liceum. Częścią twojego doświadczenia będzie:

Szkoła: Będziesz uczęszczał do lokalnej szkoły tajskiej, gdzie będziesz umieszczany w klasie 10, 11 lub 12 w zależności od szkoły. Wymagane zajęcia obejmują język tajski, nauki społeczne i wychowanie fizyczne. Jako student wymiany będziesz miał do wyboru wiele przedmiotów do wyboru, takich jak angielski, historia, tajska muzyka, tajski taniec, tajska kuchnia, sztuka i rzemiosło, sztuczne kwiaty, walka na miecze, tajski bokserski Muay Thai, religia, medytacja i wiele innych w zależności od szkoły. W klasie angielskiej prawdopodobnie zostaniesz uznany za gościa i poproszony o pomoc nauczycielowi. Tydzień szkolny przypada od poniedziałku do piątku, a zajęcia odbywają się zazwyczaj od 7:30 do 15:30. Tajscy studenci są również zobowiązani do noszenia mundurków w szkole, więc uczniowie mogą albo mieć mundur, który jest zapewniany przez rodzinę goszczącą, albo uczniowie będą musieli je kupić samodzielnie, a rodzina pomoże znaleźć odpowiedni dla ciebie mundur!

Dodatkowe zajęcia: Studenci YFU są zachęcani do angażowania się w swoje społeczności poprzez dołączanie do akademickich, sportowych lub rekreacyjnych klubów, które spotykają się w trakcie i po szkole.

Wycieczki: W poprzednich latach studenci mieli okazję uczestniczyć w wycieczce przez ostatnie pięć dni programu. Działania obejmowały zwiedzanie północnego regionu - podróż do Chiang Mai, "Róży Północy", uczęszczanie na obóz słoni i zwiedzanie pięknego nadmorskiego kurortu!

Program Wolontariat luki

Uczniowie biorący udział w programie wolontariatu z okazji przerwy muszą mieć ukończone 18 lat. Jako wolontariusz w Tajlandii będziesz mieszkać z lokalną rodziną goszczącą lub w zakwaterowaniu, które zostanie zorganizowane w miejscu pracy, z którym będziesz pracować jako wolontariusz. Mogą to być pokoje wieloosobowe, pensjonaty lub usługi.

Wolontariat: Możliwe opcje obejmują naukę języka angielskiego, pracę z dziećmi niepełnosprawnymi i inne rodzaje usług społecznych dla mieszkańców. Będziesz mógł wybrać w swojej aplikacji, które typy usług społecznościowych najbardziej Cię interesują, a następnie YFU Thailand wybierze dla Ciebie kilka potencjalnych miejsc pracy. Podczas pobytu możesz mieć doświadczenie w więcej niż jednym miejscu pracy.

Dodatek do programu: Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w programie dla wolontariuszy, mogą również dodać do swojego programu dodatkowy projekt wolontariacki. Ten projekt może trwać 2-4 tygodnie w październiku, kiedy studenci mogą dostać się do innej społeczności w Tajlandii i pracować jako wolontariusz w innej witrynie przez ten czas.

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnego liceum w Tajlandii
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU w Tajlandii w trakcie trwania programu
 • Kompleksowe ubezpieczenie

Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU Tajlandia zaleca, aby uczniowie planowali około 150 $ za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programach nauczania. Po przybyciu do Tajlandii rozpoczniesz czterodniową orientację w Bangkoku. W październiku będziesz również uczestniczył w orientacji trzy do czterech dni w połowie roku. Uzupełnisz swój pobyt o orientację na ponowne wejście na cztery lub pięć dni w marcu. Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programach nauczania.

Dodatkowe koszty: Czesne pokrywa koszty rekrutacji szkolnej, ale studenci powinni być przygotowani na opłacenie szkolnych dostaw, szkolnego mundurka i wszelkich kosztów transportu do szkoły.

Informacje wizowe: YFU Tajlandia będzie potrzebować kopii paszportu na początku procesu rekrutacji, aby rozpocząć przygotowywanie dokumentów wizowych dla Ciebie. Jeśli nie masz paszportu w momencie składania wniosku lub odnawiasz paszport przed wyjazdem do Tajlandii, musisz rozpocząć ten proces natychmiast po złożeniu wniosku w YFU.

Terminy składania wniosków: Ostateczny termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) to 1 października. Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia. Ostatecznym terminem wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) jest 15 marca. Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Program prowadzony przez:
 • Tajski

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 - 2 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
13,995 USD
Program semestralny
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa