Szwecja jest domem dla ekspansywnego, czystego i naturalnego krajobrazu. Możesz popływać z kroków ratusza w Sztokholmie, stolicy Szwecji i wybierać kwiaty i jagody prawie wszędzie.

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 385 - Holcomb
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

1 stycznia 2000 r. - 31 grudnia 2002 r.

Uczniowie, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywane indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: szwedzki. Poprzednie studium językowe nie jest wymagane. Uczniowie muszą być zmotywowani do nauki języka szwedzkiego. Przed wyjazdem, YFU Sweden oferuje obowiązkowy kurs językowy przez stronę internetową. Ten kurs językowy zazwyczaj jest dostępny w czerwcu.
 • Miejsce docelowe dla rodziny goszczącej: Uczniowie zazwyczaj umieszczani są w małych miastach (ok. 10 000 - 30 000 osób) lub w miastach średniej wielkości (około 31 000-125 000 osób). Studenci rzadko są umieszczani w dużych ośrodkach miejskich. Powszechne jest, że oboje rodzice w rodzinie pracują w pełnym wymiarze godzin, więc uczniowie będą musieli pomagać w obowiązkach rodzinnych.
 • Szkoła: rozpoczyna się w połowie sierpnia i kończy w połowie czerwca. Studenci są zazwyczaj umieszczani w klasach 10-12 w zależności od ich wieku. Uczniowie będą chodzić do szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 8: 00-16: 00.
 • Rozrywka: piłka nożna, hokej na lodzie, golf, tenis, turystyka

Programy akademickie

Podczas pobytu w Szwecji będziesz mieszkać z rodziną goszczącą i uczęszczać do lokalnego liceum. Częścią twojego doświadczenia będzie:

Szkoła: studenci YFU w Szwecji będą zapisani do gimnazjum, szkoły średniej i uczęszczają na kursy takie jak języki, technologia i nauki przyrodnicze. Większość studentów wymiany YFU jest umieszczana na ścieżce nauk społecznych lub przyrodniczych w szkole średniej. Możesz również zauważyć, że szwedzkie szkoły są nieautorytarne, więc oznacza to, że będziesz musiał uczyć się bardzo samodzielnie i podejmować dojrzałe obowiązki, jeśli chodzi o studia. Chociaż nie ma żadnych sportów pozaszkolnych lub zajęć sponsorowanych przez szkoły, szwedzcy studenci angażują się w sporty, kluby i inne możliwości pozalekcyjne oferowane w ich społecznościach.

Programy tematyczne w zakresie sztuki / muzyki

Z kraju ponad 400 muzeów sztuki, Pokojowej Nagrody Nobla i Pippi Pończoszanki to wspaniała okazja dla studentów do studiowania sztuk wizualnych lub muzyki w towarzystwie innych znakomitych artystów! Studenci YFU studiują szeroką gamę zajęć tygodniowo w swoim programie zainteresowania. Reszta zajęć obejmuje przedmioty ogólne, takie jak matematyka, język angielski, historia i nauki społeczne. Oferowane kursy różnią się w zależności od szkoły przyjmującej.

Wizualna sztuka: studenci sztuk wizualnych w Szwecji zostaną włączeni do szwedzkiego liceum, skupiając się na przedmiotach artystycznych oprócz podstawowych przedmiotów. Studenci mogą również brać przedmioty związane z sztuką, takie jak sztuka współczesna i historia sztuki. Program plastyczny koncentruje się na rysunku i malarstwie, ale studenci są również wprowadzani do sztuki cyfrowej. Ta specjalizacja powinna zapewnić dogłębną znajomość dwu- i trójwymiarowych technik obrazowania. Ten program pomoże również rozwinąć umiejętność wyrażania siebie i komunikowania się wizualnie, a jednocześnie pozwala doświadczać, interpretować i zastanawiać się nad wizualnymi wyrażeniami z różnych perspektyw.

Muzyka: studenci wymiany muzyki do Szwecji zostaną zapisani do szwedzkiego liceum z naciskiem na muzykę. Program muzyczny wymaga od doświadczonych uczniów co najmniej jednego instrumentu głównego, a najlepiej także drugiego (głos może być głównym instrumentem) i musi być wykwalifikowany w instrumentalnej grze lub śpiewie. Wszystkie rodzaje muzyki są nauczane oprócz klasycznego treningu, a nacisk kładziony jest na autoekspresję poprzez muzykę. Inne kursy muzyczne obejmują teorię muzyki, historię muzyki i grę zespołową.

Opcjonalne wycieczki: Kilka opcjonalnych wycieczek będzie oferowanych przez cały rok. Jesienią YFU w Szwecji oferuje 3-dniową wycieczkę do Sztokholmu (ok. 2200 SEK). Będąc w Sztokholmie, studenci mieli okazję zobaczyć muzeum Wazów i Królewskiej Zbrojowni, Skansen oraz "Gamla stan", najstarszą część stolicy, jednocześnie nawiązując kontakty z innymi studentami wymiany, którzy mogą mieszkać w innych części Szwecji. W czerwcu studenci mieli okazję zwiedzić Lappland, krainę słońca o północy (ok. 3800 SEK plus podróż). Zajęcia na tej wycieczce obejmowały piesze wędrówki, wycieczki z przewodnikiem po faunie i florze, wycieczkę do Narwiku (Norwegia), poznawanie historii wojskowości i historii Samów oraz oczywiście docenianie pięknej, malowniczej okolicy.

Dodatkowe koszty: Uczniowie ponoszą odpowiedzialność za opłaty szkolne, takie jak podręczniki lub zajęcia lekcyjne. Uczniowie mogą spodziewać się transportu publicznego do szkoły, a wszelkie opłaty za przejazd przekraczające 55 EUR miesięcznie będą pokrywane przez YFU w Szwecji. Studenci ponoszą odpowiedzialność za wszystkie koszty związane z uzyskaniem pozwolenia na pobyt.

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. Po przybyciu do Szwecji będziesz miał trzydniową orientację w Sztokholmie, gdzie będziesz kontynuował swoje podstawowe szkolenia językowe i spotkasz studentów na rok i programy wymiany semestralnej z całego świata. Nastąpi również jednodniowa orientacja po przyjeździe po tym, jak uczniowie mieli możliwość dostosowania się (około pierwszego tygodnia października), jedno- lub dwudniową orientację w połowie roku i trzydniowe orientacje na powrót. Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programach nauczania.

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u rodziny goszczącej
 • Zapisy do miejscowego szwedzkiego liceum
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU w Szwecji podczas trwania programu
 • Kompleksowe ubezpieczenie

Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU Sweden zaleca, aby uczniowie planowali około 200 EUR za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Termin składania wniosków

Termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) upływa 1 października . Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia . Ostateczny termin wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) to 15 marca . Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Program prowadzony przez:
Szwedzki

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
13,995 USD
Program semestralny
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa