Gdy zobaczysz zapierające dech w piersiach piękno Alp, jezior, miast i zamków w Szwajcarii, przekonasz się, dlaczego kultura szwajcarska obraca się wokół natury i na zewnątrz. Wymień doświadczenie w YFU w jednym z najbardziej ekologicznie świadomych krajów na świecie!

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 385 - Holcomb
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

1 marca 2000 r. - 1 września 2002 r.

Uczniowie, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywane indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: Romansch, włoski, niemiecki i francuski. Wymagane są 2 lata nauki języka niemieckiego i francuskiego. Studenci, którzy mają mniej niż 2 lata nauki francuskiego, mogą nie zapisać się na program francuskojęzyczny. Uczniowie, których umiejętności językowe są poniżej poziomu pomimo dwuletniego kursu językowego i studentów, którzy nie spełniają wymagań języka niemieckiego, będą musieli wziąć dodatkowe lekcje języka na własny koszt.
 • Umieszczenie rodziny goszczącej: Większość rodzin goszczących znajduje się w małych miastach lub wioskach położonych w pobliżu obszarów metropolitalnych. Szwajcarskie rodziny zazwyczaj jedzą razem obiad. Dinnertime to doskonała okazja, aby porozmawiać o tym, co wydarzyło się w ciągu dnia, podzielić się pomysłami i zaplanować weekend lub święta.
 • Szkoła: od sierpnia do połowy lipca, w święta przez cały rok. Szkoła jest zwykle w godzinach od 8:45 do 15:00. Lekcje trwają zwykle około 45 minut i są rozdzielane krótkimi przerwami.

Programy akademickie

Ucz się w Szwajcarii i wybierz, czy chcesz mieszkać i chodzić do szkoły w obszarze francuskojęzycznym lub niemieckojęzycznym!

Szkoła: Będąc studentem wymiany w Szwajcarii, zostaniesz zapisany do gimnazjum / collège, które jest szkołą średnią dla studentów uniwersyteckich. Jako, że szkoły szwajcarskie są trudne pod względem akademickim, przygotuj się na ciężką pracę! Szwajcarski system szkolny jest dość zdecentralizowany, co oznacza, że ​​twoje doświadczenie w szkole może się różnić w zależności od tego, gdzie się znajdujesz. Niektóre szkoły szwajcarskie oferują zajęcia pozalekcyjne i imprezy dla swoich uczniów, a studenci z wymiany mogą mieć możliwość uczestniczenia w wielu dodatkowych zajęciach, które mogą mieć miejsce w Twojej społeczności.

Intensywna orientacja językowa: Studenci, którzy mają mniej niż dwa lata nauki języka dla niemieckojęzycznej Szwajcarii, zostaną zapisani na intensywne czterotygodniowe szkolenie językowe dostępne za dodatkową opłatą w wysokości około 1 100 CHF. Uczniowie są zachęcani do rozpoczęcia nauki języka niemieckiego natychmiast po tym, jak zostali przyjęci do programu.

Studenci, którzy chcą studiować za granicą we francuskojęzycznej Szwajcarii, muszą spełnić dwuletni wymóg językowy. Przed wyjazdem uczniowie przystąpią do testu językowego. Po przyjeździe uczniowie mogą zostać poproszeni o wzięcie udziału w intensywnym kursie językowym, jeśli nie znają języka francuskiego na poziomie A2.

Język niemiecki a język szwajcarski niemiecki: Jeśli naprawdę lubisz uczyć się nowych języków, zdecydowanie powinieneś rozważyć zamieszkanie w niemieckojęzycznym regionie Szwajcarii! Podczas gdy wszystkie pisemne studia językowe i szkolne są prowadzone w standardowym języku niemieckim, nie jest to język mówiony ludzi. Szwajcarski niemiecki ma pewne podobieństwa, ale także różni się znacznie od standardowego języka niemieckiego. Rodziny goszczące YFU proszone są o mówienie w języku niemieckim ze swoim uczniem w domu, jednak szybko przyzwyczaisz się do szwajcarsko-niemieckiego dialektu w twojej okolicy, tak jak wszyscy poza szkołą, a twoja rodzina będzie używać lokalnego dialektu. To świetny sposób, aby nauczyć się więcej niż jednego języka podczas pobytu za granicą!

Fakultatywne wycieczki: Wiele dodatkowych wydarzeń, takich jak spotkania rodzinne i spotkania regionalne, może odbywać się lokalnie przez cały rok. Studenci zdecydowali się również na udział w cztero-pięciodniowym obozie narciarskim w szwajcarskim ośrodku narciarskim za dodatkową opłatą. Obóz ten jest częściowo dofinansowany przez YFU Switzerland, więc studenci powinni zapłacić około 200 CHF. Koszt ten obejmuje pokój i wyżywienie, karnet narciarski oraz podróż studenta do ośrodka.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. W kilka tygodni po przyjeździe odbędzie się tygodniowy obóz orientacyjny. W styczniu będziesz uczestniczyć w orientacji średnioterminowej, która obejmuje czterodniowy obóz narciarski w Alpach. Przed powrotem do domu będziesz miał orientację na powrót z innymi studentami roku w Szwajcarii. Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programach nauczania.

Dodatkowe wymagania dotyczące aplikacji: Oprócz wszystkich dokumentów aplikacyjnych, uczniowie ubiegający się o francuskojęzyczny program szwajcarski muszą złożyć list rodziny goszczącej napisany w języku francuskim i kolorowy egzemplarz pierwszej strony paszportu. Ważne jest, aby pamiętać, że studenci, którzy wcześniej studiowali za granicą przez semestr lub rok, nie kwalifikują się do programu francuskiego lub niemieckiego Szwajcarii.

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u starannie wyselekcjonowanej rodziny goszczącej
 • Zapisy do miejscowego szwajcarskiego liceum
 • Kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU w Szwajcarii w trakcie trwania programu

Dodatkowe koszty: Dodatkowe koszty dla studentów, których nie obejmuje czesne, obejmują koszty podróży do i ze szkoły (około 30 CHF miesięcznie), podręczniki i inne materiały szkolne. Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU Switzerland zaleca, aby uczniowie planowali około 250 CHF za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Terminy składania wniosków: Ostateczny termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) to 1 października. Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia. Ostatecznym terminem wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) jest 15 marca. Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Program prowadzony przez:
 • Francuski
 • Niemiecki

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 rok
W pełnym wymiarze godzin
Cena
15,995 USD
Program roczny
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa