Historyczne wioski i zamki, żyzne równiny i majestatyczne Karpaty to tylko niektóre rzeczy, które studenci YFU w Rumunii mogą zobaczyć i doświadczyć!

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 385 - Holcomb
 • 378 - The Grand Forks Scheels Scholarship
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

Jesień / jesień: 1 października 2000 r. - 1 sierpnia 2003 r. Lato: 1 czerwca 2000 r. - 1 czerwca 2003 r.

Uczniowie, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywane indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: rumuński. Rumuński to język romański związany z hiszpańskim, retoromańskim i francuskim. Jest bardzo podobny do włoskiego. Poprzednie studium językowe nie jest wymagane.
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej: Może być zlokalizowane na terenie całego kraju, często w miastach średniej wielkości, ze starannie wyselekcjonowaną rodzimą rodziną mówiącą po rumuńsku.
 • Szkoła: rozpoczyna się w połowie września i kończy w połowie czerwca, w czasie świąt Bożego Narodzenia i świąt wielkanocnych.

Letni program

Jeśli odkryjesz nowe kultury i ludzie będą do Ciebie przemawiać, wypróbuj 5-cio tygodniową kwaterę rodzinną w Rumunii! Będziesz mieszkać z rumuńską rodziną goszczącą i będziesz miał okazję zanurzyć się w języku rumuńskim, wchłonąć barwną kulturę i nawiązać nowe znajomości w lokalnej społeczności. Ponieważ szkoła nie odbywa się podczas sesji, masz wysoki stopień elastyczności w zakresie tego, jak chcesz spędzać czas. YFU Romania zorganizuje zajęcia dla wszystkich studentów wymiany YFU z całego świata, którzy zdecydowali się uczynić z Rumunii swój dom na lato. Możesz także spędzać czas, dołączając do pozalekcyjnych klubów, uprawiając lokalne sporty, uczestnicząc w lokalnych targach i imprezach, a nawet wolontariat w społeczności, w której mieszkasz! Rozpoczynasz program od orientacji na przyjazd, aby przygotować się do swoich doświadczeń za granicą, a następnie będziesz miał szansę zastanowić się nad swoim czasem podczas orientacji na ponowne wejście na Morze Czarne.

Programy akademickie

Jako student YFU w Rumunii będziesz mieszkać z rumuńską rodziną goszczącą i uczęszczać do lokalnego liceum. Częścią twojego doświadczenia będzie:

Szkoła: studenci kursu wymiany YFU będą uczęszczać do rumuńskiego publicznego liceum, zwanego Liceu lub Colegiu (szkoła przygotowawcza) i wziąć udział w zajęciach w jednym z dwóch głównych kierunków: nauki ścisłe i humanistyczne. Stosuje się dziesięciopunktowy system oceniania, przy czym najwyższy poziom to 10 i 5, co oznacza ocenę pozytywną. Twoja szkoła postawi cię zgodnie z twoim wiekiem i poprzednim osiągnięciem akademickim, zazwyczaj w 10 lub 11 klasie. Studenci roku rozliczeniowego najprawdopodobniej zostaną umieszczeni w dwunastej klasie, choć decyzja ta będzie zależała od szkoły. Możliwe jest zapisanie się na dwujęzyczne zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego lub francuskiego.

Zajęcia językowe: Rumuński podstawowy kurs językowy jest dostępny za dodatkową opłatą w wysokości około 500 euro. Ta cena obejmuje dwa tygodnie nauki języka w dniu przyjazdu, a także zadania i opiekę personelu YFU. Po dwóch tygodniach uczniowie otrzymują broszurę i płytę CD, aby mogli kontynuować naukę języka w swoim rumuńskim mieście-gospodarzu.

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnego rumuńskiego liceum
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU w Rumunii w trakcie trwania programu
 • Kompleksowe ubezpieczenie

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu.

Po przybyciu do Rumunii uczniowie wezmą udział w 3-dniowym seminarium orientacyjnym oraz studenci YFU z wymiany z całego świata. Studenci przebywający na cały rok akademicki będą mieli możliwość wzięcia udziału w półrocznym międzynarodowym seminarium orientacyjnym prowadzonym przez YFU Romania, które obejmuje zwiedzanie miasta i wizyty kulturalne. Podczas tego seminarium będziesz miał okazję poznać międzynarodowych studentów, którzy obecnie spędzają rok wymiany w Bułgarii, Mołdawii i Grecji. Zakończysz swoje niesamowite doświadczenie w Rumunii dzięki dwudniowej orientacji na ponowne wejście. Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programie nauczania.

Dodatkowe koszty: Mogą obowiązywać opłaty szkolne za podręczniki, zajęcia, wyjazdy i transport do i ze szkoły. Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU Romania zaleca uczniom zaplanowanie około 120 EUR za każdy miesiąc, w którym są oni objęci programem w ciągu roku akademickiego i 150 EUR w okresie letnim.

Ważna informacja: Studenci, którzy wcześniej brali udział w roku wymiany lub semestrze w innym kraju, nie kwalifikują się do Rumunii na rok i semestr.

Informacje wizowe: Należy pamiętać, że studenci powinni być gotowi zapłacić Rumuńskiemu Urzędowi ds. Cudzoziemców za zezwolenie na pobyt w kwocie 130 EUR (w przybliżeniu). Dalsze informacje na temat wiz zostaną dostarczone po rejestracji.

Terminy składania wniosków: Ostateczny termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) to 1 października. Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia. Ostatecznym terminem wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) jest 15 marca. Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Program prowadzony przez:
Rumuński

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
13,995 USD
Program semestralny
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa