¡Bienvenido a Paraguay! Paragwaj jest krajem śródlądowym, idealnym dla każdego, kto kocha naturę i na dworze, i chce dowiedzieć się więcej o historii. Zwiedzanie Paragwaju i poznanie wszystkiego, co ten piękny kraj ma do zaoferowania!

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 385 - Holcomb
 • 378 - The Grand Forks Scheels Scholarship
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

1 maja 2000 r. - 31 lipca 2003 r. Program wolontariatu: 1 maja 1992 r. - 31 lipca 2000 r.

Uczniowie, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywane indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: guarani i hiszpański. Poprzednie studium języka hiszpańskiego nie jest wymagane, ale jest zalecane. Orientacja po przyjeździe prowadzona jest w języku angielskim. Kursy języka hiszpańskiego są dostępne dla studentów pragnących uczestniczyć w programie wolontariatu.
 • Miejsce docelowe dla rodziny goszczącej: Uczniowie zazwyczaj umieszczani są w małych miastach, ale mogą być umieszczeni w dowolnym miejscu w całym Paragwaju.
 • Rozrywka: najpopularniejszym sportem w Paragwaju jest futbol (piłka nożna). Jednak rugby, siatkówka, tenis i koszykówka są również popularne wśród Paragwajczyków!

Wolontariusz w Paragwaju!

Studenci 18 - 26 są zachęcani do ubiegania się o Program Usług Społecznych w Paragwaju! Studenci mają możliwość zamieszkania z rodziną goszczącą, a jednocześnie współpracują z lokalną organizacją non-profit, aby pomóc w działaniach na rzecz społeczności, takich jak praca socjalna, edukacja, dzieciństwo

Rok przerwy za granicą

Paragwaj jest gotów oceniać uczniów z nadwagą na rok przerwy. Tradycyjne programy akademickie są również dostępne jako opcje za rok przerwy za granicą. Dowiedz się więcej o innych programach z okazji przerwy. W ramach tego programu uczniowie będą nadal uczęszczać do miejscowego liceum i oczekuje się, że będą wykazywać motywację do odniesienia sukcesu w nauce.

Programy akademickie

Będąc w Paragwaju zatrzymasz się w starannie wyselekcjonowanej rodzinie goszczącej i zanurzysz się w kulturze. Częścią twojego doświadczenia będzie:

Szkoła: uczniowie w Paragwaju uczęszczają do szkoły od chwili ukończenia trzeciego roku życia do ukończenia 18 roku życia, kiedy kończą trzeci i ostatni rok szkoły średniej. Studenci z wymiany YFU mogą zostać umieszczeni w publicznej lub prywatnej szkole.

Zajęcia pozalekcyjne: Wielu paragwajczyków uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu wędrując przez góry, lasy deszczowe i odwiedzając naturalne wodospady. Uczniów zachęca się do udziału w zajęciach pozalekcyjnych oferowanych przez szkołę przyjmującą lub lokalną społeczność, w tym kluby i zawody sportowe.

Oferty specjalne programu: YFU Paragwaj oferuje wycieczki kulturalne dla studentów, podczas gdy w programie za dodatkową opłatą. Uczniowie mogą również mieć możliwość podróżowania z rodzinami goszczącymi lub z YFU w zorganizowanych wycieczkach podczas przerw szkolnych. Uczniowie dowiedzą się więcej o tych wycieczkach i jak się zapisać po przybyciu do Paragwaju.

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u starannie wyselekcjonowanej rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnej szkoły średniej w Paragwaju
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU Paragwaj podczas programu
 • Kompleksowe ubezpieczenie

Dodatkowe koszty: czesne programu nie obejmuje osobistych pieniędzy na wydatki. YFU Paraguay zaleca, aby uczniowie planowali około 150 USD za każdy miesiąc, w którym są w programie. Pamiętaj, że uczniowie mogą być zobowiązani do zakupu mundurków szkolnych i podręczników, jeśli to konieczne. Uczniowie mogą również wymagać uiszczenia dodatkowej obowiązkowej opłaty szkolnej, jeśli jest to wymagane. YFU skontaktuje się z rodzinami przed oficjalnym zapisaniem uczniów do szkoły, która wymaga dodatkowej opłaty.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. Po przybyciu do Paragwaju uczniowie będą uczestniczyć w innej orientacji ze wszystkimi uczniami YFU uczestniczącymi w programie. Ta orientacja jest prowadzona w języku angielskim i ma na celu wprowadzenie do kraju, zwyczajów i rzeczy, których można się spodziewać w Paragwaju. Będziesz także uczestniczyć w dwutygodniowym szkoleniu, na którym nauczysz się nie tylko hiszpańskich umiejętności językowych, ale także praktycznych lekcji dotyczących Paragwaju odwiedzając muzea, centra handlowe, sklepy i inne miejsca w całym mieście! Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programach nauczania.

Informacje wizowe: Informacje o wizach zostaną przekazane po rejestracji. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego procesu, odwiedź stronę ambasady Paragwaju tutaj: https: //py.usembassy.gov/

Terminy składania wniosków: Termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) upływa 1 października. Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia. Ostateczny termin wszystkich programów odlotów (czerwiec-wrzesień) to 15 marca. Programy mogą wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Program prowadzony przez:
Język hiszpański

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
12,995 USD
Program semestralny
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa