Studiuj za granicą Niemcy

Youth for Understanding USA

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Studiuj za granicą Niemcy

Youth for Understanding USA

Niemcy to zapierający dech w piersiach kraj z unikalną i zróżnicowaną kulturą na każdym kroku. Wielu studentów wymiany z radością zadzwoniło do Niemiec!

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 374 - Stypendium im. Alexandra Voigta
 • 64 - Chevron Corporation Scholarship
 • 115 - Wymiana Młodzieży Kongresowo-Bundestagu
 • 7 - Międzynarodowe stypendium firmy Epson America, Inc.
 • 358 - Goethe Institut - PASCH Scholarship
 • 385 - Holcomb
 • 378 - The Grand Forks Scheels Scholarship
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund
 • 273 - YFU Stiftung
 • 305 - Program stypendialny YFU dla Niemiec

Wymagany wiek

Wiosenny wyjazd: 1 października 1999 r. - 15 stycznia 2003 r. Program letni: 1 kwietnia 2000 r. - 31 grudnia 2003 r. Przerwa: 1 kwietnia 2000 r. - 1 sierpnia 2003 r.

Uczniowie, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywane indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: niemiecki. Poprzednie studium językowe nie jest wymagane. Studenci roku i semestru będą uczestniczyć w 3-tygodniowym kursie orientacyjnym i intensywnym (OLC), aby pomóc w rozwijaniu biegłości w języku niemieckim.
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej: Uczniowie są umieszczani w całych Niemczech, zazwyczaj na wsiach, w małych miasteczkach (do 30 000 osób) lub w miastach średniej wielkości (od 31 000 do 12 000 000 osób). Bardzo niewielu uczniów jest umieszczanych w większych miastach. Uroczym aspektem niemieckiego życia rodzinnego jest tradycja zapraszania członków rodziny i przyjaciół po południu na herbatę lub kawę. To idealna okazja, aby poznać swoją nową rodzinę i przyjaciół.
 • Szkoła: rozpoczyna się w połowie sierpnia lub na początku września, a kończy w połowie czerwca i na początku lipca.
 • Rozrywka: kluby sportowe, kluby muzyczne, piłka nożna, turystyka, kemping i podróże.

Programy letnie

Zwiedź Niemcy latem tego roku podczas jednotygodniowej wycieczki po Berlinie i czterotygodniowej homestay w innej części kraju. Po przybyciu do Berlina uczniowie dołączą do grupy studentów YFU z całego świata, biorąc udział w szeregu zajęć orientacyjnych, wycieczek po mieście, wizyt w muzeach i pamięciach oraz w lokalnych działaniach kulturalnych. Następnie uczniowie udadzą się do rodzin goszczących w całych Niemczech, aby doświadczyć codziennego życia i uczęszczać do szkoły przez okres do 3 tygodni. Program zakończy się kolejnym dwudniowym seminarium w Berlinie przed powrotem do domu.

Programy akademickie

Niemcy mają wiele możliwości kulturalnych i rodzinę, która czeka, aby podzielić się nimi z wami! Jako student wymiany do Niemiec, część twojego doświadczenia będzie:

Szkoła: Jako student w Niemczech możesz zostać umieszczona w gimnazjum lub szkole gesamtschule. Większość studentów weźmie udział w gimnazjum, które przygotowuje studentów do wejścia na niemiecki system uniwersytecki. Gimnazjum posiada zestaw podstawowych klas (matematyka, nauka, języki, nauki społeczne) uzupełnionych o przedmioty do wyboru. W szkole uczniowie mogą uczestniczyć w wychowaniu fizycznym, sztuce (teatrze, muzyce i fotografii), projektach komputerowych i innych wydarzeniach. Studenci YFU powinni być przygotowani na możliwość uczęszczania na zajęcia w klasie lub dwóch niższych niż ich amerykański poziom. Studenci w Niemczech spędzają ostatni rok szkoły średniej przygotowując wyłącznie dla niemieckich szkół wyższych, więc studenci YFU zazwyczaj nie uczęszczają na zajęcia na tym poziomie.

Pozaszkolne: Poza szkołą większość młodzieży niemieckiej bierze udział w organizacjach takich jak kluby sportowe, kościoły i ośrodki edukacji społecznej. Studenci z wymiany są zachęcani do korzystania z zajęć pozalekcyjnych oferowanych w ich społecznościach.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy studenci ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle ma miejsce w połowie lipca lub na początku grudnia. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programach nauczania. Studenci roku będą uczęszczać na zajęcia w połowie roku, które odbywają się w różnych miastach, takich jak Monachium, Drezno, Hamburg i Berlin. Orientacja w połowie dnia potrwa sześć dni, a każda orientacja daje wspaniałą okazję do poznania innych studentów YFU i poznania niemieckiej historii, kultury i polityki. Przed powrotem do domu uczniowie wezmą również udział w dwudniowej orientacji na powrót do regionu. Te orientacje są również zawarte w programie nauczania.

Ważna informacja: Studenci, którzy wcześniej uczestniczyli w wymianie semestralnej lub rocznej w innym kraju, nie kwalifikują się do programu roku lub semestru w Niemczech. Ponadto, wnioskodawcy powinni mieć świadomość, że palenie jest zabronione dla osób poniżej 18 roku życia w Niemczech. Studenci wyjeżdżający do jakiegokolwiek programu w Niemczech nie muszą uzyskiwać wizy przed wyjazdem. Studenci z YFU w USA ubiegają się o zezwolenie na pobyt w Niemczech z pomocą YFU Germany i ich rodzin goszczących.

"Są pewne doświadczenia życiowe, które wydają się wyznaczać etap dla wszystkiego, co następuje: Otrzymanie stypendium dla kongresów i młodzieży w Bundestagu było tym doświadczeniem. Wszystko, co do tej pory osiągnąłem, nie byłoby możliwe, nie można było tego sobie wyobrazić, gdyby Nie studiowałem za granicą w Niemczech! " - Miranda, Niemcy 2013

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u starannie wyselekcjonowanej rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnego niemieckiego liceum (bez studentów)
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU w Niemczech podczas programu
 • Kompleksowe ubezpieczenie

Dodatkowe koszty: Podręczniki, opłaty szkolne i transport do szkoły nie są uwzględnione w programach nauczania i różnią się w zależności od miejsca, w którym uczniowie są umieszczani. Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU Germany zaleca, aby uczniowie planowali około 120 euro za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Termin składania wniosków

Termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) upływa 1 października . Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia . Ostateczny termin wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) to 15 marca . Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Niemiecki


Ostatnia aktualizacja January 22, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
13,995 USD
Program semestralny
Locations
Stany Zjednoczone - Washington, District of Columbia
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2019
Stany Zjednoczone - Washington, District of Columbia
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą