Niemcy to zapierający dech w piersiach kraj z unikalną i zróżnicowaną kulturą na każdym kroku. Wielu studentów wymiany z radością zadzwoniło do Niemiec!

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 374 - Stypendium im. Alexandra Voigta
 • 64 - Chevron Corporation Scholarship
 • 115 - Wymiana Młodzieży Kongresowo-Bundestagu
 • 7 - Międzynarodowe stypendium firmy Epson America, Inc.
 • 358 - Goethe Institut - PASCH Scholarship
 • 385 - Holcomb
 • 378 - The Grand Forks Scheels Scholarship
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund
 • 273 - YFU Stiftung
 • 305 - Program stypendialny YFU dla Niemiec

Wymagany wiek

Wiosenny wyjazd: 1 października 1999 r. - 15 stycznia 2003 r. Program letni: 1 kwietnia 2000 r. - 31 grudnia 2003 r. Przerwa: 1 kwietnia 2000 r. - 1 sierpnia 2003 r.

Uczniowie, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywane indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: niemiecki. Poprzednie studium językowe nie jest wymagane. Studenci roku i semestru będą uczestniczyć w 3-tygodniowym kursie orientacyjnym i intensywnym (OLC), aby pomóc w rozwijaniu biegłości w języku niemieckim.
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej: Uczniowie są umieszczani w całych Niemczech, zazwyczaj na wsiach, w małych miasteczkach (do 30 000 osób) lub w miastach średniej wielkości (od 31 000 do 12 000 000 osób). Bardzo niewielu uczniów jest umieszczanych w większych miastach. Uroczym aspektem niemieckiego życia rodzinnego jest tradycja zapraszania członków rodziny i przyjaciół po południu na herbatę lub kawę. To idealna okazja, aby poznać swoją nową rodzinę i przyjaciół.
 • Szkoła: rozpoczyna się w połowie sierpnia lub na początku września, a kończy w połowie czerwca i na początku lipca.
 • Rozrywka: kluby sportowe, kluby muzyczne, piłka nożna, turystyka, kemping i podróże.

Programy letnie

Zwiedź Niemcy latem tego roku podczas jednotygodniowej wycieczki po Berlinie i czterotygodniowej homestay w innej części kraju. Po przybyciu do Berlina uczniowie dołączą do grupy studentów YFU z całego świata, biorąc udział w szeregu zajęć orientacyjnych, wycieczek po mieście, wizyt w muzeach i pamięciach oraz w lokalnych działaniach kulturalnych. Następnie uczniowie udadzą się do rodzin goszczących w całych Niemczech, aby doświadczyć codziennego życia i uczęszczać do szkoły przez okres do 3 tygodni. Program zakończy się kolejnym dwudniowym seminarium w Berlinie przed powrotem do domu.

Programy akademickie

Niemcy mają wiele możliwości kulturalnych i rodzinę, która czeka, aby podzielić się nimi z wami! Jako student wymiany do Niemiec, część twojego doświadczenia będzie:

Szkoła: Jako student w Niemczech możesz zostać umieszczona w gimnazjum lub szkole gesamtschule. Większość studentów weźmie udział w gimnazjum, które przygotowuje studentów do wejścia na niemiecki system uniwersytecki. Gimnazjum posiada zestaw podstawowych klas (matematyka, nauka, języki, nauki społeczne) uzupełnionych o przedmioty do wyboru. W szkole uczniowie mogą uczestniczyć w wychowaniu fizycznym, sztuce (teatrze, muzyce i fotografii), projektach komputerowych i innych wydarzeniach. Studenci YFU powinni być przygotowani na możliwość uczęszczania na zajęcia w klasie lub dwóch niższych niż ich amerykański poziom. Studenci w Niemczech spędzają ostatni rok szkoły średniej przygotowując wyłącznie dla niemieckich szkół wyższych, więc studenci YFU zazwyczaj nie uczęszczają na zajęcia na tym poziomie.

Pozaszkolne: Poza szkołą większość młodzieży niemieckiej bierze udział w organizacjach takich jak kluby sportowe, kościoły i ośrodki edukacji społecznej. Studenci z wymiany są zachęcani do korzystania z zajęć pozalekcyjnych oferowanych w ich społecznościach.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy studenci ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle ma miejsce w połowie lipca lub na początku grudnia. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programach nauczania. Studenci roku będą uczęszczać na zajęcia w połowie roku, które odbywają się w różnych miastach, takich jak Monachium, Drezno, Hamburg i Berlin. Orientacja w połowie dnia potrwa sześć dni, a każda orientacja daje wspaniałą okazję do poznania innych studentów YFU i poznania niemieckiej historii, kultury i polityki. Przed powrotem do domu uczniowie wezmą również udział w dwudniowej orientacji na powrót do regionu. Te orientacje są również zawarte w programie nauczania.

Ważna informacja: Studenci, którzy wcześniej uczestniczyli w wymianie semestralnej lub rocznej w innym kraju, nie kwalifikują się do programu roku lub semestru w Niemczech. Ponadto, wnioskodawcy powinni mieć świadomość, że palenie jest zabronione dla osób poniżej 18 roku życia w Niemczech. Studenci wyjeżdżający do jakiegokolwiek programu w Niemczech nie muszą uzyskiwać wizy przed wyjazdem. Studenci z YFU w USA ubiegają się o zezwolenie na pobyt w Niemczech z pomocą YFU Germany i ich rodzin goszczących.

"Są pewne doświadczenia życiowe, które wydają się wyznaczać etap dla wszystkiego, co następuje: Otrzymanie stypendium dla kongresów i młodzieży w Bundestagu było tym doświadczeniem. Wszystko, co do tej pory osiągnąłem, nie byłoby możliwe, nie można było tego sobie wyobrazić, gdyby Nie studiowałem za granicą w Niemczech! " - Miranda, Niemcy 2013

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u starannie wyselekcjonowanej rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnego niemieckiego liceum (bez studentów)
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU w Niemczech podczas programu
 • Kompleksowe ubezpieczenie

Dodatkowe koszty: Podręczniki, opłaty szkolne i transport do szkoły nie są uwzględnione w programach nauczania i różnią się w zależności od miejsca, w którym uczniowie są umieszczani. Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU Germany zaleca, aby uczniowie planowali około 120 euro za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Termin składania wniosków

Termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) upływa 1 października . Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia . Ostateczny termin wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) to 15 marca . Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Program prowadzony przez:
Niemiecki

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
13,995 USD
Program semestralny
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa