Studiuj za granicą Meksyk

Youth for Understanding USA

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Studiuj za granicą Meksyk

Youth for Understanding USA

Przyjdź i zobacz obfitość meksykańskiej kultury, jakiej nie może turystom. Dowiedz się, w jaki sposób cywilizacje Azteków, Majów i Olmeków, z wpływami hiszpańskimi, tworzą korzenie współczesnego, rolniczego i przemysłowego społeczeństwa meksykańskiego.

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

Jesienny wyjazd: 1 lutego 2000 r. - 31 lipca 2003 r. Wiosenny wyjazd: 1 lipca 2000 r. - 31 grudnia 2003 r.

Uczniowie, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywane indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: hiszpański. Poprzednie badanie języka hiszpańskiego nie jest wymagane, ale jest zdecydowanie preferowane. Orientacja przyjazdu odbywa się w języku angielskim.
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej: Uczniowie mogą być umieszczani w rodzinach goszczących w całym kraju. Studenci rzadko są umieszczani w dużych ośrodkach miejskich.
 • Szkoła: Rok szkolny rozpoczyna się w sierpniu, a kończy w maju lub czerwcu. Uczniowie powinni wykazać się znacznym wysiłkiem we wszystkich zajęciach i oczekuje się, że poprawią się przez cały okres trwania programu.

Programy akademickie

Jako student w Meksyku będziesz miał możliwość wyboru kursów z różnych dziedzin, takich jak informatyka, handel, turystyka, zdrowie, nauki przyrodnicze lub administracja. Możliwość wyboru ścieżki akademickiej zależy od wieku ucznia.

Szkoła: Szkoła zwykle rozpoczyna się około 8:00 rano, a kończy o 14:30 z przerwą w ciągu dnia. Niektóre szkoły oferują również zajęcia pozalekcyjne, takie jak kluby sportowe, szachowe, językowe i kulinarne. Po szkole uczniowie spędzają zazwyczaj kilka godzin na nauce i odrabianiu lekcji.

Dodatkowe szkoły: Niektóre szkoły oferują również zajęcia pozalekcyjne, takie jak kluby sportowe, szachowe, językowe i kulinarne. Spotkania YFU studentów i rodzin goszczących są również oferowane lokalnie bezpłatnie.

Specjalne oferty programowe: YFU Mexico oferuje studentom możliwość udziału w dwóch opcjonalnych wycieczkach kulturalnych: jeden w lutym i jeden w maju. Lutowa wycieczka rozpoczyna się w Mexico City, a następnie podróżuje po centralnym Meksyku, pozwalając uczniom docenić naturalne piękno tego kraju! Działania w przeszłości obejmowały wizytę w rezerwacie biosfery motyli Monarch w Oyamel, wulkanach wędrownych w Michoacan i raftingu w San Luis Potosi. Koszt tej wycieczki kulturalnej w przeszłości wynosił 200 USD, ale cena może ulec zmianie.

W maju uczniowie mogą wybrać podróż na Półwysep Jukatan, gdzie mogą korzystać z niektórych archeologicznych skarbów regionu i malowniczych cudów! Działania w przeszłości obejmowały wizyty w Różowym Sanktuarium Flamingo oraz wycieczki na plażę wzdłuż karaibskiego wybrzeża Meksyku. Koszt tej kulturalnej wycieczki w przeszłości wynosił 700 USD, ale cena może ulec zmianie.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Po przyjeździe do Meksyku uczniowie będą uczestniczyć w trzydniowej orientacji na przyjazd, która będzie czasem, aby dowiedzieć się więcej o kulturze meksykańskiej, otwartych kanałach dla nowych informacji i trwałych relacji oraz aby rozpocząć edukację. Będą również średniookresowi (tylko roczni studenci) i orientacja na powrót, aby zapewnić, że każdy uczeń jest w stanie maksymalnie wykorzystać doświadczenie związane z wymianą. Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programach nauczania.

Dodatkowe koszty: O ile opłaty szkolne są pokrywane przez YFU, studenci powinni być przygotowani na pokrycie kosztów mundurków szkolnych (jeśli to konieczne), podręczników szkolnych i dostaw oraz transportu do szkoły iz powrotem (jeśli to konieczne). Po przyjeździe uczniowie będą musieli zarejestrować się w meksykańskim rządzie za dodatkową opłatą. Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU Mexico zaleca, aby uczniowie planowali około 125 $ za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Informacje wizowe: Informacje o wizach zostaną przekazane po rejestracji. Aby dowiedzieć się więcej o tym procesie, możesz zapoznać się z ambasadą Meksyku tutaj.

Terminy składania wniosków: Ostateczny termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) to 1 października. Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia. Ostatecznym terminem wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) jest 15 marca. Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnego meksykańskiego liceum
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU w Meksyku podczas pracy w programie
 • Kompleksowe ubezpieczenie
Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język hiszpański


Ostatnia aktualizacja January 22, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
11,995 USD
Program roczny
Locations
Stany Zjednoczone - Washington, District of Columbia
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2019
Stany Zjednoczone - Washington, District of Columbia
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą