Przyjdź i zobacz obfitość meksykańskiej kultury, jakiej nie może turystom. Dowiedz się, w jaki sposób cywilizacje Azteków, Majów i Olmeków, z wpływami hiszpańskimi, tworzą korzenie współczesnego, rolniczego i przemysłowego społeczeństwa meksykańskiego.

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

Jesienny wyjazd: 1 lutego 2000 r. - 31 lipca 2003 r. Wiosenny wyjazd: 1 lipca 2000 r. - 31 grudnia 2003 r.

Uczniowie, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywane indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: hiszpański. Poprzednie badanie języka hiszpańskiego nie jest wymagane, ale jest zdecydowanie preferowane. Orientacja przyjazdu odbywa się w języku angielskim.
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej: Uczniowie mogą być umieszczani w rodzinach goszczących w całym kraju. Studenci rzadko są umieszczani w dużych ośrodkach miejskich.
 • Szkoła: Rok szkolny rozpoczyna się w sierpniu, a kończy w maju lub czerwcu. Uczniowie powinni wykazać się znacznym wysiłkiem we wszystkich zajęciach i oczekuje się, że poprawią się przez cały okres trwania programu.

Programy akademickie

Jako student w Meksyku będziesz miał możliwość wyboru kursów z różnych dziedzin, takich jak informatyka, handel, turystyka, zdrowie, nauki przyrodnicze lub administracja. Możliwość wyboru ścieżki akademickiej zależy od wieku ucznia.

Szkoła: Szkoła zwykle rozpoczyna się około 8:00 rano, a kończy o 14:30 z przerwą w ciągu dnia. Niektóre szkoły oferują również zajęcia pozalekcyjne, takie jak kluby sportowe, szachowe, językowe i kulinarne. Po szkole uczniowie spędzają zazwyczaj kilka godzin na nauce i odrabianiu lekcji.

Dodatkowe szkoły: Niektóre szkoły oferują również zajęcia pozalekcyjne, takie jak kluby sportowe, szachowe, językowe i kulinarne. Spotkania YFU studentów i rodzin goszczących są również oferowane lokalnie bezpłatnie.

Specjalne oferty programowe: YFU Mexico oferuje studentom możliwość udziału w dwóch opcjonalnych wycieczkach kulturalnych: jeden w lutym i jeden w maju. Lutowa wycieczka rozpoczyna się w Mexico City, a następnie podróżuje po centralnym Meksyku, pozwalając uczniom docenić naturalne piękno tego kraju! Działania w przeszłości obejmowały wizytę w rezerwacie biosfery motyli Monarch w Oyamel, wulkanach wędrownych w Michoacan i raftingu w San Luis Potosi. Koszt tej wycieczki kulturalnej w przeszłości wynosił 200 USD, ale cena może ulec zmianie.

W maju uczniowie mogą wybrać podróż na Półwysep Jukatan, gdzie mogą korzystać z niektórych archeologicznych skarbów regionu i malowniczych cudów! Działania w przeszłości obejmowały wizyty w Różowym Sanktuarium Flamingo oraz wycieczki na plażę wzdłuż karaibskiego wybrzeża Meksyku. Koszt tej kulturalnej wycieczki w przeszłości wynosił 700 USD, ale cena może ulec zmianie.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Po przyjeździe do Meksyku uczniowie będą uczestniczyć w trzydniowej orientacji na przyjazd, która będzie czasem, aby dowiedzieć się więcej o kulturze meksykańskiej, otwartych kanałach dla nowych informacji i trwałych relacji oraz aby rozpocząć edukację. Będą również średniookresowi (tylko roczni studenci) i orientacja na powrót, aby zapewnić, że każdy uczeń jest w stanie maksymalnie wykorzystać doświadczenie związane z wymianą. Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programach nauczania.

Dodatkowe koszty: O ile opłaty szkolne są pokrywane przez YFU, studenci powinni być przygotowani na pokrycie kosztów mundurków szkolnych (jeśli to konieczne), podręczników szkolnych i dostaw oraz transportu do szkoły iz powrotem (jeśli to konieczne). Po przyjeździe uczniowie będą musieli zarejestrować się w meksykańskim rządzie za dodatkową opłatą. Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU Mexico zaleca, aby uczniowie planowali około 125 $ za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Informacje wizowe: Informacje o wizach zostaną przekazane po rejestracji. Aby dowiedzieć się więcej o tym procesie, możesz zapoznać się z ambasadą Meksyku tutaj.

Terminy składania wniosków: Ostateczny termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) to 1 października. Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia. Ostatecznym terminem wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) jest 15 marca. Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnego meksykańskiego liceum
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU w Meksyku podczas pracy w programie
 • Kompleksowe ubezpieczenie
Program prowadzony przez:
Język hiszpański

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
11,995 USD
Program roczny
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa