W 1915 r. Autor AA Milne napisał Kubusia Puchatka na podstawie miłości syna do małego niedźwiadka Winnepega z Manitoby, który często odwiedzał w zoo. Będąc studentem YFU w Kanadzie, Ty również możesz znaleźć swoich najlepszych przyjaciół w kanadyjskim Strasznym Lesie (więcej jak 2.250 miliardów akrów)!

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

Wiosenny wyjazd: styczeń 2000 r. - 1 stycznia 2003 r. Przerwa wyjazdowa: 1 września 2000 r. - 1 września 2003 r. Studenci, którzy nie spełnią tego wymogu wiekowego lub którzy ukończą szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, zostaną zakwalifikowani do przyjęcia na indywidualnie dla każdego przypadku. Uczniowie nie mogą skręcić 19 podczas trwania programu.

 • Język: francuski i angielski. Uczniowie zapisani do francuskiego programu immersyjnego muszą mieć ukończone co najmniej 2 lata nauki języka francuskiego.
 • Miejsce dla rodziny goszczącej: Będziesz mieszkać z wolontariuszem kanadyjskiej rodziny goszczącej, a uczniowie będą umieszczani w anglojęzycznych rodzinach.
 • Szkoła: Będziesz uczęszczał do lokalnego, anglojęzycznego liceum, jeśli nie ubiegasz się o przyjęcie do francuskiego programu immersyjnego.
 • Rozrywki: hokej, jazda na nartach, jazda na snowboardzie, kemping, turystyka, żeglarstwo, curling.

Programy akademickie

Będąc studentem YFU w Kanadzie, będziesz mieszkać z wolontariuszem kanadyjskiej rodziny goszczącej i uczęszczasz do lokalnego liceum. Uczniowie zostaną umieszczeni w anglojęzycznych rodzinach i szkołach goszczących, o ile nie ubiegają się o francuski program immersji. Częścią twojego doświadczenia będzie:

Szkoła: studenci na wymianie są zazwyczaj umieszczani w szkołach w klasach 10 lub 11 i zazwyczaj uczą się języka francuskiego, angielskiego, nauki i matematyki, a także zajęć w Lekkiej atletyce, sztuce, biznesie i językach. Rok szkolny składa się z dwóch semestrów po 4 klasy. Jako student wymiany będziesz miał pewną swobodę wyboru kursów, które chcesz lub chcesz podjąć, aby ukończyć szkołę w USA.

Zajęcia pozalekcyjne: studenci YFU są zachęcani do angażowania się w swoje społeczności lokalne, dołączając do lokalnych klubów, grając w drużynach sportowych, a nawet w wolontariacie! Będziesz mógł brać udział w zajęciach dodatkowych oferowanych w szkole, ale (podobnie jak w USA) zajęcia te różnią się w zależności od szkoły.

Oferty specjalne: uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w 4-dniowej wakacyjnej wyprawie w parku psich zaprzęgów. Ta wycieczka turystyczna kosztuje ok. 650 CAD, które obejmuje wszystkie zimowe aktywności kempingowe, posiłki i zakwaterowanie. Aby uzyskać więcej informacji na temat działań, odwiedź stronę www.chocpaw.com, gdzie można spotkać się z psami i poznać znajomych z kempingu!

Francuski program immersji

Studenci na wciągającym programie języka francuskiego mieszkają z wolontariuszem kanadyjskiej rodziny goszczącej i uczęszczają do liceum we francuskojęzycznej Kanadzie. Podczas gdy uczniowie będą uczęszczać na wszystkie zajęcia w języku francuskim i mieszkają w obszarze francuskojęzycznym, istnieje możliwość, że studenci zostaną umieszczeni w anglojęzycznej rodzinie goszczącej. Uczniom uczestniczącym w francuskim programie immersyjnym oferowane są takie same orientacje, wycieczki i zajęcia dodatkowe, jak w tradycyjnych programach akademickich.

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u starannie wyselekcjonowanej rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnej szkoły w Kanadzie (lub francuskojęzycznej)
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu Kanady YFU w trakcie trwania programu
 • Kompleksowe ubezpieczenie

Koszty dodatkowe: Program nauczania nie obejmuje transportu do i ze szkoły, mundurek szkolny w razie potrzeby (około 100 USD), opłat administracyjnych w szkołach (około 125 USD), podręczników (około 35 USD) i osobistych wydatków na wydatki. YFU Kanada zaleca, aby uczniowie planowali około 250 $ za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. Po przyjeździe do Kanady uczniowie będą uczestniczyć w kursie wraz z innymi studentami z wymiany YFU z całego świata, którzy zdecydowali się uczynić Kanadę swoim domem. Studenci roku będą mieli orientację na pół roku i wszyscy uczniowie będą mieli orientację na powrót, zanim wrócą do domu, aby zastanowić się nad swoimi doświadczeniami. Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programach nauczania.

Informacje wizowe: Informacje na temat wiz i innych procesów imigracyjnych zostaną przekazane po zarejestrowaniu. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę ambasady tutaj: US / Canadian.Embassy

Termin składania wniosków

Termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) upływa 1 października . Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia . Ostateczny termin wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) to 15 marca . Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Program prowadzony przez:
 • Język angielski
 • Francuski

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
16,995 USD
Program semestralny
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa