Studiuj za granicą Indie

Youth for Understanding USA

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Studiuj za granicą Indie

Youth for Understanding USA

Indie są domem dla ponad trzydziestu światowego dziedzictwa UNESCO i jednym z siedmiu współczesnych cudów świata. Studenci YFU mają ekscytującą okazję, aby zadzwonić do tej kulturalnej krainy czarów!

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 385 - Holcomb
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

1 sierpnia 2000 r. - 1 lipca 2003 r.

Uczniowie, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywane indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: hindi i angielski. Nie jest wymagane wcześniejsze studium językowe.
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej: Wszyscy studenci są umieszczani w północnych Indiach z rodzinami o wyższych dochodach.
 • Szkoła: Szkoła rozpoczyna się w kwietniu, a kończy na początku marca. W październiku ma miejsce tygodniowa przerwa dla Diwali i jednotygodniowa przerwa zimowa w grudniu.

Programy akademickie

Jako student YFU w Indiach będziesz mieszkać z rodziną goszczącą i uczęszczać do lokalnego liceum. Częścią twojego doświadczenia będzie:

Szkoła: Szkoła średnia (klasy 9-12) jest przeznaczona dla uczniów w wieku od 14 do 18 lat. Przygotowuje ona studentów do wyższych uczelni w indyjskich szkołach wyższych. Studenci, którzy ukończyli szkołę w USA, zostaną umieszczeni w 11 klasie, podobnie jak studenci kończący swój rok szkolny. Żaden uczeń nie zostanie umieszczony w klasie 12, podczas gdy w Indiach. Kursy mogą obejmować hindi, angielski, matematykę, humanistykę, handel, informatykę, historię, studia społeczne, jogę, sztukę i wychowanie fizyczne. Większość zajęć odbywa się w języku angielskim. Uczniowie zostaną umieszczeni w prywatnych szkołach, gdzie zazwyczaj studiują humanistykę i handel. Studenci nie studiują nauki ze względu na wysoki poziom trudności.

Dodatkowe zajęcia: Studenci YFU są zachęcani do angażowania się w zajęcia pozalekcyjne oferowane przez szkoły i społeczności przyjmujące. Niektóre przykłady popularnych pozaszkolnych to krykiet, teatr muzyczny i lekkoatletyka.

Fakultatywne wycieczki: W połowie marca studenci są zaproszeni do udziału w 3-dniowej kulturalnej wyprawie z innymi studentami YFU z całego świata. Miejsce docelowe tej wyprawy różni się z roku na rok, ale poprzednie ekspedycje trafiły do ​​miejsc takich jak Himachal, Dehrandun i Shimla. Uczniowie dowiedzą się więcej o tej opcjonalnej podróży po przybyciu do Indii. Ta podróż jest zwykle oferowana uczniom w cenie około 300 USD.

Wolontariusz

Uczniowie zapisani do programu Wolontariat roku wezmą udział w zajęciach szkolnych, a następnie wezmą udział w projekcie usług społecznościowych na ostatni miesiąc roku wymiany. Projekty mogą obejmować między innymi pracę w sierocińcu, nauczanie, pracę z osobami starszymi lub pracę z osobami upośledzonymi umysłowo. W ramach tego programu uczniowie nadal mieszkają z rodzinami goszczącymi, ale zamiast chodzić do szkoły, codziennie przez kilka godzin pracują jako wolontariusze. Ta szansa dla wolontariuszy jest świetną okazją dla studentów, aby dokonać zmian w swoich indyjskich społecznościach i zanurzyć się jeszcze głębiej w ich kulturę gospodarza.

Studenci uczestniczący w programie Semestr będą uczęszczać do szkoły i wracać do domu przed rozpoczęciem egzaminu pod koniec marca.

Rok przerwy za granicą

Tradycyjne programy akademickie są również dostępne jako opcje Gap Year Abroad. Dowiedz się więcej o innych programach z okazji przerwy. Studenci biorący udział w roku przerwy w Indiach nie zostaną umieszczeni w klasie 12.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. W Indiach uczniowie będą również uczestniczyć w kursach po przybyciu, w połowie roku i na powtórne wejście z innymi studentami YFU z całego świata. Indyjski podręcznik przetrwania zostanie przekazany studentom na miesiąc przed ich wyjazdem.

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnej indyjskiej szkoły średniej
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU w Indiach w trakcie trwania programu

Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU India zaleca, aby uczniowie planowali około 125 $ za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Dodatkowe koszty: Studenci powinni złożyć budżet na pokrycie dodatkowych wydatków związanych ze szkołą, w tym letnich i zimowych mundurków szkolnych (około 160 USD), podręczników (około 200 USD) i transportu (około 45 USD miesięcznie). Studenci są również odpowiedzialni za pokrycie wszelkich opłat związanych z uzyskaniem wizy. Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU India zaleca, aby uczniowie planowali około 125 $ za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Termin składania wniosków

Termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) upływa 1 października . Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia . Ostateczny termin wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) to 15 marca . Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Hinduski
 • Język angielski


Ostatnia aktualizacja January 22, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
14,495 USD
Program semestralny
Locations
Stany Zjednoczone - Washington, District of Columbia
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2019
Stany Zjednoczone - Washington, District of Columbia
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą