Indie są domem dla ponad trzydziestu światowego dziedzictwa UNESCO i jednym z siedmiu współczesnych cudów świata. Studenci YFU mają ekscytującą okazję, aby zadzwonić do tej kulturalnej krainy czarów!

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 385 - Holcomb
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

1 sierpnia 2000 r. - 1 lipca 2003 r.

Uczniowie, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywane indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: hindi i angielski. Nie jest wymagane wcześniejsze studium językowe.
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej: Wszyscy studenci są umieszczani w północnych Indiach z rodzinami o wyższych dochodach.
 • Szkoła: Szkoła rozpoczyna się w kwietniu, a kończy na początku marca. W październiku ma miejsce tygodniowa przerwa dla Diwali i jednotygodniowa przerwa zimowa w grudniu.

Programy akademickie

Jako student YFU w Indiach będziesz mieszkać z rodziną goszczącą i uczęszczać do lokalnego liceum. Częścią twojego doświadczenia będzie:

Szkoła: Szkoła średnia (klasy 9-12) jest przeznaczona dla uczniów w wieku od 14 do 18 lat. Przygotowuje ona studentów do wyższych uczelni w indyjskich szkołach wyższych. Studenci, którzy ukończyli szkołę w USA, zostaną umieszczeni w 11 klasie, podobnie jak studenci kończący swój rok szkolny. Żaden uczeń nie zostanie umieszczony w klasie 12, podczas gdy w Indiach. Kursy mogą obejmować hindi, angielski, matematykę, humanistykę, handel, informatykę, historię, studia społeczne, jogę, sztukę i wychowanie fizyczne. Większość zajęć odbywa się w języku angielskim. Uczniowie zostaną umieszczeni w prywatnych szkołach, gdzie zazwyczaj studiują humanistykę i handel. Studenci nie studiują nauki ze względu na wysoki poziom trudności.

Dodatkowe zajęcia: Studenci YFU są zachęcani do angażowania się w zajęcia pozalekcyjne oferowane przez szkoły i społeczności przyjmujące. Niektóre przykłady popularnych pozaszkolnych to krykiet, teatr muzyczny i lekkoatletyka.

Fakultatywne wycieczki: W połowie marca studenci są zaproszeni do udziału w 3-dniowej kulturalnej wyprawie z innymi studentami YFU z całego świata. Miejsce docelowe tej wyprawy różni się z roku na rok, ale poprzednie ekspedycje trafiły do ​​miejsc takich jak Himachal, Dehrandun i Shimla. Uczniowie dowiedzą się więcej o tej opcjonalnej podróży po przybyciu do Indii. Ta podróż jest zwykle oferowana uczniom w cenie około 300 USD.

Wolontariusz

Uczniowie zapisani do programu Wolontariat roku wezmą udział w zajęciach szkolnych, a następnie wezmą udział w projekcie usług społecznościowych na ostatni miesiąc roku wymiany. Projekty mogą obejmować między innymi pracę w sierocińcu, nauczanie, pracę z osobami starszymi lub pracę z osobami upośledzonymi umysłowo. W ramach tego programu uczniowie nadal mieszkają z rodzinami goszczącymi, ale zamiast chodzić do szkoły, codziennie przez kilka godzin pracują jako wolontariusze. Ta szansa dla wolontariuszy jest świetną okazją dla studentów, aby dokonać zmian w swoich indyjskich społecznościach i zanurzyć się jeszcze głębiej w ich kulturę gospodarza.

Studenci uczestniczący w programie Semestr będą uczęszczać do szkoły i wracać do domu przed rozpoczęciem egzaminu pod koniec marca.

Rok przerwy za granicą

Tradycyjne programy akademickie są również dostępne jako opcje Gap Year Abroad. Dowiedz się więcej o innych programach z okazji przerwy. Studenci biorący udział w roku przerwy w Indiach nie zostaną umieszczeni w klasie 12.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. W Indiach uczniowie będą również uczestniczyć w kursach po przybyciu, w połowie roku i na powtórne wejście z innymi studentami YFU z całego świata. Indyjski podręcznik przetrwania zostanie przekazany studentom na miesiąc przed ich wyjazdem.

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnej indyjskiej szkoły średniej
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU w Indiach w trakcie trwania programu

Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU India zaleca, aby uczniowie planowali około 125 $ za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Dodatkowe koszty: Studenci powinni złożyć budżet na pokrycie dodatkowych wydatków związanych ze szkołą, w tym letnich i zimowych mundurków szkolnych (około 160 USD), podręczników (około 200 USD) i transportu (około 45 USD miesięcznie). Studenci są również odpowiedzialni za pokrycie wszelkich opłat związanych z uzyskaniem wizy. Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU India zaleca, aby uczniowie planowali około 125 $ za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Termin składania wniosków

Termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) upływa 1 października . Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia . Ostateczny termin wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) to 15 marca . Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Program prowadzony przez:
Hinduski
Język angielski

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
14,495 USD
Program semestralny
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa