Najgorzej zaludniony kraj w Europie może poszczycić się drugim na świecie wskaźnikiem analfabetyzmu. Jeden z trzech krajów Bałtyckiej Ligi Narodów, Estonia ma do zaoferowania piękne plaże i zalesione enklawy, a jako student YFU będziesz mógł to wszystko doświadczyć!

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 385 - Holcomb
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

Jesienny wyjazd: 15 lutego 2000 r. - 16 sierpnia 2003 r. Wiosenny wyjazd: 5 lipca 1999 r. - styczeń 2003 r.

Uczniowie, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywane indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: estoński. Poprzednie studium językowe nie jest wymagane. Studenci mogą być również umieszczani w rodzinach rosyjskojęzycznych.
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej: Rodziny goszczące YFU mieszkają na obszarach wiejskich, podmiejskich lub miejskich, w tym w miastach takich jak Tartu, Tallin i inne miasta.
 • Szkoła: Zaczyna się na początku września, a kończy na początku czerwca, z przerwami w październiku, w Boże Narodzenie i w marcu. Dzień szkolny zaczyna się około godziny 8 rano, a kończy około godziny 15:00

Programy akademickie

Podczas pobytu w Estonii będziesz mieszkać z rodziną goszczącą i uczęszczać do lokalnej szkoły. Częścią twojego doświadczenia będzie:

Szkoła: Szkoły w Estonii kładą nacisk na wysoki poziom wyników w nauce. Studenci YFU są zazwyczaj umieszczani w 10 lub 11 klasie w zależności od ich wieku i zainteresowań. Atmosfera w klasie jest formalna, a uczniowie traktują swoich nauczycieli z szacunkiem, ale jeśli chcesz ciężko pracować, nauczyciele chętnie pomogą ci rozwinąć umiejętności! Weź udział w zajęciach na poziomie ponadgimnazjalnym w wielu przedmiotach, w tym w języku estońskim, matematyce, historii, biologii, muzyce, sztuce i sporcie.

Studenci YFU wymieniający się z Estonią również mają możliwość wzięcia udziału w specjalistycznym programie poświęconym sztuce, filmom i mediom, muzyce, naturze czy teatrowi. W przypadku każdego z tych programów uczniowie będą uczęszczać do tradycyjnego liceum i brać udział w kursach w wybranej specjalizacji.

Program artystyczny: program artystyczny jest idealny dla studentów, którzy są głównie zainteresowani sztuką. Artystyczna snycerstwo i praca z tkaniną, bursztynem, skórą i kamieniem jest bardzo popularna i jest dostępna jako specjalność w wielu szkołach w całej Estonii. W specjalnym programie artystycznym będziesz uczęszczał do publicznego liceum, które skupia się na sztuce, albo będziesz uczęszczał do zwykłego liceum i bierze popołudniowe lekcje w specjalnej szkole artystycznej. Weźmiesz przedmioty ogólne (takie jak język estoński, biologia, historia itp.), A także wybierzesz spośród szerokiej oferty zajęć plastycznych, które zwykle odbywają się co najmniej 10 godzin tygodniowo. Będziesz mógł uczyć się przedmiotów takich jak historia sztuki, rysunek, malarstwo, grafika, ceramika, projektowanie tkanin, sztuka skóry, renowacja drewna, ślusarstwo i wiele innych. Prześlij zdjęcia z co najmniej sześcioma wcześniejszymi dziełami sztuki do swojej aplikacji.

Film i media: kilka szkół średnich ma specjalne programy dla mediów i filmów, w których uczniowie mogą poznać teorię i praktykę tworzenia filmów. W szkole będziesz miał normalny program nauczania oprócz dodatkowych przedmiotów poświęconych mediom i filmom, takim jak projektowanie komputerów , fotografia, historia tworzenia filmów i robienia filmów. Studenci mogą również skorzystać z możliwości udziału w wolontariacie na największych festiwalach filmowych w Estonii, aw niektórych miastach dołączyć do klubu filmowego po szkole w lokalnym centrum młodzieżowym. Uczniowie muszą złożyć przykład swojej wcześniejszej pracy filmowej lub list motywacyjny, aby wziąć udział w programie.

Muzyka: uczniowie będą uczęszczać do państwowych szkół muzycznych skupionych na dwóch cyklach - jeden dla edukacji akademickiej i dla muzyki. Poziom edukacji muzycznej jest bardzo wysoki, a studia będą składać się z przedmiotów takich jak teoria muzyki , instrumenty, solfeggio i przesłuchania występów lub udział w chórach i orkiestrach. Prosimy o przesłanie przynajmniej jednej płyty CD z przykładami poziomu muzyki, a także pisemny opis swoich studiów muzycznych i doświadczeń wraz z aplikacją.

Przyroda: ponad 50% Estonii pokrywają lasy, a kraj ma ponad 1000 jezior! Estonia oferuje miłośnikom przyrody dziewiczy i nietknięty krajobraz do zwiedzania. Ten innowacyjny program roku oferuje studentom wiele okazji do poznania i docenienia środowiska tego bałtyckiego kraju. Oprócz regularnego programu akademickiego, studenci będą podróżować w terenie każdego miesiąca do różnych miejsc w całej Estonii i na wyspach. Nie tylko docenisz naturalne piękno Estonii, ale także dowiesz się o problemach środowiskowych, z jakimi kraj się boryka. To idealny program dla miłośników przygód natury!

Działania prewencyjne (zależne od pogody) oferowane dla programu Nature obejmują spływy kajakowe rzek Ahja i Vohandu; zwiedzanie wyspy Piirissaar, dziewiczych lasów Alutaguse, parku kopalni starych łupków w Kohtla-Nomme, Parku Narodowego Lahemaa, rezerwatu przyrody Alam-Pedja, gospodarstwa rybackiego Polula i półwyspu Noarootsi; jazda na nartach w Korvemaa; droga lodowa na wyspę Vormsi; i obserwowanie ptaków w Parku Narodowym Matsalu!

Uwaga: Program Natura może nie być odpowiedni dla uczniów z poważnymi problemami zdrowotnymi lub alergiami.

Teatr: Podczas pobytu w Estonii uczniowie będą uczestniczyć w zwykłych zajęciach akademickich w ciągu dnia i będą uczestniczyć w wysoce profesjonalnym programie zajęć pozalekcyjnych. Program teatralny daje także możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim Szkolnym Festiwalu Teatralnym. Prześlij swoje zdjęcia uczestniczące w zabawie lub grupie aktorskiej oraz uzasadnienie wyjaśniające, dlaczego chcesz wziąć udział w programie teatralnym razem z aplikacją.

Fakultatywne wycieczki: studenci YFU mogą również mieć możliwość uczestniczenia w dodatkowych wycieczkach w trakcie programu za dodatkową opłatą:

 • Południowa Estonia / Łotwa Wycieczka: Studenci mogą odbyć podróż do południowej Estonii i na Łotwę na trzydniową wycieczkę, aby zobaczyć piękną okolicę. Jest to również świetny czas dla studentów, aby zobaczyć wiele podobieństw i różnic między krajami nadbałtyckimi.
 • Weekendowa podróż do Finlandii: studenci mogą mieć możliwość podróżowania do Helsinek, aby uzyskać wgląd w to, jak żyją ich nowi sąsiedzi na północy.
 • Wycieczka do Narva: Studenci będą podróżować do Narva - miasta w Estonii, które dzieli granice z Rosją. Podróż zwykle odbywa się przez 2 dni w marcu lub kwietniu. Podczas tej podróży studenci będą mogli odwiedzić fortecę, a także spotkać się z innymi lokalnymi studentami w celu debaty i odkryć jeden z ukrytych skarbów Estonii.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy studenci ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle ma miejsce w połowie lipca lub na początku grudnia. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. YFU Estonia zapewni czterodniową orientację po przyjeździe, która obejmuje podstawowy kurs językowy. Będą także organizować spotkania dla uczniów YFU i ich rodzin goszczących przez cały rok, a także sesję ponownego wejścia na dwa dni w czerwcu.

Ważna informacja: YFU zaleca, aby wszyscy uczniowie zostali zaszczepieni przeciwko chorobom przenoszonym przez kleszcze przed wyjazdem do Estonii. Uczniowie powinni również przynieść im notarialny i apostolski formularz zgody na udział w programie.

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u starannie wyselekcjonowanej rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnego liceum w Estonii
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU w Estonii w trakcie trwania programu
 • Kompleksowe ubezpieczenie

Dodatkowe koszty: Możliwe koszty obejmują transport do szkoły, podręczniki, pozwolenie na pobyt (65 EUR) i osobiste wydatki. Pamiętaj, że będziesz musiał kupić odpowiednie zimowe ubrania i buty odpowiednie na estońską zimę - w styczniu i lutym temperatura może spaść poniżej -25 ° Celsjusza! Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU Estonia zaleca, aby uczniowie planowali około 150 EUR za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Termin składania wniosków

Termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) upływa 1 października . Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia . Ostateczny termin wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) to 15 marca . Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Program prowadzony przez:
Estoński

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 rok
W pełnym wymiarze godzin
Cena
15,995 USD
Program roczny
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa