Ekwador jest pełen fascynującej kultury i historii - od wysp, na których Darwin odkrył ewolucję do starożytnej cywilizacji Inków. Odkryj to bogate dziedzictwo jako student wymiany YFU, a zrozumiesz kulturę Ekwadoru, jak nie robią tego turyści!

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 7 - Epson America, Inc. Internationational Scholarship
 • 385 - Holcomb
 • 378 - The Grand Forks Scheels Scholarship
 • 314 - Stypendium YFU Americas
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

Jesienny wyjazd: 28 lutego 2000 r. - 30 czerwca 2003 r. Wiosenny wyjazd: 29 czerwca 1999 r. - 30 listopada 2002 r. Program uniwersytecki: 1 stycznia 1999 r. - 1 stycznia 2001 r.

Studenci, którzy nie spełnią tego wymogu wiekowego lub ukończą szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywani indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: hiszpański. Poprzednie studium językowe nie jest wymagane, ale oczekuje się, że uczniowie będą chętni i zmotywowani do nauki języka hiszpańskiego.
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej: Studenci zostaną umieszczeni wraz z rodzinami w miastach takich jak Quito, Ambato, Cuenca, Riobamba, Latacunga i Ibarra w regionie Sierra oraz w Santo Domingo, Machala, Portoviejo i Manta w regionie Costa.
 • Szkoła: Kalendarz akademicki w Ekwadorze różni się w zależności od regionu. Studenci roku i semestru zostaną umieszczeni w regionie, w którym kalendarz akademicki będzie zgodny z datami programu YFU.
 • Wycieczki: YFU Ekwador oferuje cztery wycieczki kulturalne w ciągu roku: Dżungla, Ruta del Sol, Wulkany i Wyspy Galapagos. Te wyjazdy będą oferowane studentom za dodatkową opłatą. Uczniowie dowiedzą się więcej o tych wycieczkach podczas ich przyjazdu do Ekwadoru.

Programy letnie

Odkryj Ekwador: Jeśli fascynuje Cię ekologia, biologia, antropologia lub hiszpański, dołącz do innych uczestników YFU z całego świata podczas pięciotygodniowego programu w Ekwadorze. Będziesz mieszkać z ekwadorską rodziną goszczącą i cieszyć się poznawaniem kultury z perspektywy insiderów. Życie z rodziną daje szansę na prawdziwe poznanie i zrozumienie innej kultury.

Wycieczki kulturalne: jednodniowe wycieczki do miejsc takich jak kolonialna część Quito, kolorowy lokalny rynek w Otavalo i linia równików są uwzględnione w programie letnim. Czterodniowe, trzydniowe zwiedzanie lasu deszczowego obejmuje również działania obejmujące kajakarstwo i obserwowanie małp, gadów, egzotycznych roślin i innych dzikich zwierząt w regionie. Uczniowie dowiedzą się również o lasach tropikalnych od wyszkolonych lokalnych przewodników. Należy pamiętać, że podróż po lesie tropikalnym jest oferowana tylko w przypadku, gdy w programie jest co najmniej pięciu studentów. Studenci mogą również zdecydować się na wycieczkę na Wyspy Galapagos, czyli pięciodniową wycieczkę, która pozwoli Ci zwiedzić wyspy.

Orientacje: Studenci będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. Po przybyciu do Ekwadoru uczniowie będą mieli jednodniową orientację, aby ułatwić dostosowanie się do nowej kultury. Studenci będą również uczestniczyć w jednodniowej orientacji powrotnej przed wyjazdem z Ekwadoru jako sposób na refleksję z innymi studentami wymiany na temat ich doświadczeń.

Programy akademickie

W Ekwadorze czeka na Ciebie kochająca rodzina goszcząca! Możesz wybrać roczny, semestralny, letni lub uniwersytecki program w tym pięknym kraju!

Szkoła: Ekwadorski system licealny podzielony jest na trzy obszary: nauki społeczne, nauki biologiczne i matematyka. Studenci biorą od 13 do 14 kursów związanych z ich celami zawodowymi. Większość studentów YFU wybiera studia społeczne, ale możesz wybrać inny obszar specjalizacji. Ekwadorscy studenci zazwyczaj uczą się angielskiego, więc możesz zaprzyjaźnić się, pomagając Ci w nauce języka hiszpańskiego i pomagając im w nauce języka angielskiego!

Dodatkowe zajęcia: Kolejnym świetnym sposobem na poznanie miejscowych jest udział w zajęciach pozalekcyjnych i możliwościach usług w lokalnej ekwadorskiej społeczności! Jednym ze sposobów, w jaki uczniowie będą mogli spotykać się z innymi w społeczności, jest wolontariat, który pomoże uczniom poznać również prawdziwą kulturę Ekwadoru. Studenci zazwyczaj uczestniczą w wolontariacie przez miesiąc w szkole lub mogą oczekiwać, że będą musieli zostać wolontariuszami przez miesiąc podczas przerwy szkolnej.

Dodatkowe informacje

Wycieczki fakultatywne: Będziesz miał sporo okazji, aby zobaczyć więcej Ekwadoru - dżungle, plaże, wulkany, nawet Wyspy Galapagos! Oferowane wycieczki różnią się w zależności od programu; Jesienią semestrze studenci mogą odwiedzić lasy deszczowe i Ruta del Sol, studentów semestr letni może odwiedzić Ruta del Sol, wulkany i Wyspy Galapagos, a studenci roku mają możliwość pójść na wszystkie te wycieczki! Wycieczki organizowane są przez YFU Ekwador i ekwadorskie biuro podróży. Ceny mogą ulec zmianie, ale YFU Ekwador szacuje następujące ceny podróży: Dżungla (420 USD), Ruta del Sol (500 USD), Wulkany (580 USD), Wyspy Galapagos (1850 USD).

Orientacje: Wszyscy studenci ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle ma miejsce w połowie lipca lub na początku grudnia. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Po przybyciu do Ekwadoru uczniowie będą uczestniczyć w trzydniowej orientacji na przyjazd, aby ułatwić im przejście do nowej kultury. Dla studentów będzie również jednodniowa orientacja w połowie roku i jednodniowa orientacja dla wszystkich studentów. Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programach nauczania.

Program uniwersytecki

Absolwenci szkół średnich są zaproszeni do spędzenia roku przerwy w Ekwadorze! Studenci programu uniwersyteckiego uczęszczają na kursy w ITHI Tecnologico Internacional w Quito, stolicy. Studenci nadal będą mieszkać z lokalnymi rodzinami gospodarzy z Ekwadoru. W szkole każdy uczeń weźmie udział w następujących kursach podczas pierwszego semestru: Wyraz ustny, Rozwój Człowieka i Rozwój, Podstawy matematyki, Biuro / Informatyka, Administracja Generalna, Teoria Turystyki, Powszechna turystyka geograficzna, Geografia turystyczna Ekwadoru 1, Ekwadorska sztuka 1 i Poradniki techniczne 1. Zajęcia drugiego semestru są następujące: statystyki, matematyka finansowa, rachunkowość ogólna, antropologia, geografia turystyczna Ekwadoru 2, ekwadorska sztuka 2, wytyczna techniczna 2, sztuka powszechna i ekwadorska flora. Aby dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowym programie, skontaktuj się z info@yfu.org!

Programy wolontariatu

Wolontariusze YFU w Ekwadorze mają możliwość powrotu do swoich społeczności gospodarzy, a jednocześnie zanurzają się w ekwadorskiej kulturze i języku! Studenci programu pracy socjalnej nie uczęszczają do szkoły w Ekwadorze, ale wolontariusze pracują w organizacji usługowej. Uczniowie mogą wskazać swoje preferencje dotyczące wolontariatu, ale najczęstszym stażem w wolontariacie w Ekwadorze pracuje się z dziećmi o niskich dochodach. Studenci YFU z programu pracy socjalnej są umieszczani z rodziną goszczącą w Quito, stolicy Ekwadoru. Program obejmuje również 90 godzin nauki języka hiszpańskiego. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z info@yfu.org!

Ważna informacja

W przypadku nagłej potrzeby medycznej, YFU Ekwador wymaga od każdego ucznia posiadania ważnej karty kredytowej w swoim imieniu. Visa i MasterCard są powszechnie akceptowane. Szpitale w Ekwadorze nie akceptują kart ubezpieczeniowych, więc studenci muszą zawsze mieć przy sobie kartę kredytową. Również szkoły w Ekwadorze są surowe pod względem wyglądu fizycznego. Szkoły nie przyjmą studentów, którzy mają dredy, piercing lub noszą zgrane ubranie. Studenci płci męskiej muszą być przygotowani na krótkie włosy!

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u starannie wyselekcjonowanej rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnego liceum ekwadorskiego (z wyłączeniem programów letnich)
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YUF Ekwador podczas trwania programu
 • Kompleksowe ubezpieczenie

Dodatkowe koszty: YFU pokryje koszty rejestracji szkoły i czesnego, ale studenci są odpowiedzialni za kupowanie podręczników, transport do i ze szkoły (35-60 USD miesięcznie) i innych materiałów, takich jak mundury (około 200 USD). Istnieje również opłata rejestracyjna (około 55 USD), którą należy uiścić po przybyciu do Ekwadoru. Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU Ekwador zaleca, aby uczniowie planowali około 200 $ za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Termin składania wniosków

Termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) upływa 1 października . Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia . Ostateczny termin wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) to 15 marca . Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Program prowadzony przez:
Język hiszpański

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
12,995 USD
Program semestralny
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa