Studiuj za granicą Chiny

Youth for Understanding USA

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Studiuj za granicą Chiny

Youth for Understanding USA

Odkryj Chiny i uzyskaj wgląd w niesamowitą historię, kulturę i społeczeństwo tej starożytnej cywilizacji!

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 7 - Międzynarodowe stypendium firmy Epson America, Inc.
 • 385 - Holcomb
 • 378 - The Grand Forks Scheels Scholarship
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

31 lipca 2000 r. - 31 lipca 2003 r. Rok uniwersytecki: 1 sierpnia 1994 r. - 1 sierpnia 2000 r. Program letni: 1 lipca 2000 r. - 1 lipca 2003 r.

Studenci, którzy nie spełnią tego wymogu wiekowego lub ukończą szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywani indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: chiński mandaryński. Kandydaci na rok i programy semestralne muszą mieć co najmniej 160 godzin nauki języka chińskiego po przyjeździe. Będzie również obowiązkowy dwutygodniowy kurs języka i kultury chińskiej dla studentów roku i semestru. Ten kurs jest zawarty w programie nauczania. Studenci muszą mieć znajomość chińskich podstaw.
 • Miejsce docelowe dla rodziny goszczącej: Studenci zazwyczaj umieszczani są w miejskich i podmiejskich rejonach Pekinu, Szanghaju, Tianjin, Jiangsu, Shenzhen i Shenyang. Jednak uczniowie powinni być przygotowani do życia w dowolnym regionie kraju.
 • Szkoła: Szkoła jest w trakcie sesji od początku września do końca czerwca.
 • Rozrywka: sporty walki, tenis stołowy, pływanie, koszykówka, piłka nożna, badminton, muzyka i galerie odwiedzających, muzea i teatry.

Letni program

Odkryj Chiny: Pekin

Twoja 4-tygodniowa przygoda w Chinach zaczyna się od krótkiej orientacji na przybycie, gdzie otrzymasz wprowadzenie do kraju, obyczajów i stylów życia. Doświadczysz prawdziwego chińskiego życia codziennego, mieszkając z rodziną goszczącą, a twoje umiejętności językowe zostaną wzmocnione podczas komunikowania się z członkami twojej rodziny goszczącej!

Będąc w Pekinie, spędzicie poranek korzystając z chińskich zajęć kulturalnych, w tym nauki języka, sztuki, sztuk walki i sportu. Popołudniami będziesz miał wolny czas lub weźmie udział w zajęciach organizowanych przez YFU China. Uczniowie będą mogli zobaczyć ciekawe miejsca w Pekinie, takie jak Wielki Mur, plac Tian'anmen, Zakazane Miasto i Pałac Letni podczas jednej całodniowej wycieczki w każdym tygodniu!

Po trzech i pół tygodniu w Pekinie będziesz miał okazję wyruszyć do Szanghaju na 3-dniową wycieczkę kulturalną. Znane miejsca, które odwiedzają uczniowie YFU mogą obejmować Plac Ludowy, nowy obszar Pudong Shanghai, Park Binjiang, Oriental Pearl Tower i Muzeum w Szanghaju. Możesz iść wzdłuż rzeki Huangpu wieczorem i podziwiać widok na Bund. Po ekscytującej wycieczce kulturalnej studenci powrócą do USA z Szanghaju.

Proszę zrozumieć, że letnie programy w Chinach podlegają anulowaniu, jeśli nie spełni się minimum 10 studentów YFU. Studenci YFU obejmują amerykańskich kandydatów, jak również innych międzynarodowych wnioskodawców YFU.

Programy akademickie

Podczas pobytu w Chinach będziesz mieszkać z rodziną goszczącą i uczęszczać do lokalnego chińskiego liceum. Częścią twojego doświadczenia będzie:

Szkoła średnia: studenci YFU z USA zostaną umieszczeni w klasie 10 lub 11 w zwykłym liceum lub liceum technicznym i zawodowym w zależności od ich chińskich umiejętności. Chińskie szkoły zazwyczaj mają surowe zasady dla swoich uczniów i mają wymagania dotyczące wyglądu fizycznego uczniów (brak kolczyków, brak długich włosów dla chłopców i brak permu dla dziewcząt). Bardzo zachęca się do wychowania fizycznego. W wielu przedmiotach konkursy organizowane są corocznie na wszystkich poziomach, aby zachęcić studentów do nauki. Egzaminy są projektowane oddzielnie dla studentów kierunków ścisłych i artystycznych.

Program uniwersytecki: Program uniwersytecki jest idealny dla studentów, którzy chcą kontynuować naukę w Chinach. Program oferuje kawalerów, mistrzów i doktorantów programy dla uprawnionych studentów.

Dodatki do programu: Uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w jednej lub dwóch opłaconych wycieczkach w czasie pobytu w Chinach. Wyjazdy te zwykle odbywają się w październiku i czerwcu i trwają zwykle około 5 dni. Wycieczki mogą obejmować zwiedzanie muzeów, zwiedzanie słynnego miejsca w Pekinie i wizyty w stolicy prowincji Kunming, aby dowiedzieć się o lokalnej mniejszości. Cena tych podróży waha się między 2000-4000 RMB (około 300-600 USD). Z powodu nieoczekiwanych okoliczności mogą wystąpić zmiany opcjonalnej podróży.

Opcjonalne wycieczki: Przez cały rok oferowane są dwie opcjonalne wycieczki kulturalne. Na początku października studenci będą mieli okazję wybrać się na wycieczkę do Pekinu i doświadczyć wszystkiego, co ma największe miasto na świecie. Pod koniec czerwca studenci otrzymają opcjonalną wycieczkę do Yunnan. Studenci semestru będą mogli skorzystać z dowolnej wycieczki oferowanej podczas ich programu. Te wycieczki kulturalne będą kosztować dodatkową opłatę w wysokości od 350 do 650 USD. Wycieczki opcjonalne mogą ulec zmianie.

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u starannie wyselekcjonowanej rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnego chińskiego liceum (bez studentów)
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje poprzedzające wyjazd i po przybyciu oraz obozy językowe
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela YFU China podczas programu
 • Kompleksowe ubezpieczenie

W przypadku krótkoterminowego programu letniego student musi zorganizować własny transport do Chicago O'Hare na lot międzynarodowy.

Dodatkowe koszty: studenci będą odpowiedzialni za wydatki osobiste, mundury szkolne, podręczniki, obiady, koszty transportu i dodatkowe korepetycje z języka chińskiego, jeśli będzie to konieczne. Studenci są również odpowiedzialni za koszty leczenia, roszczenia o zwrot kosztów ubezpieczenia oraz wszelkie koszty związane z uzyskaniem wizy. Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU China zaleca, aby uczniowie planowali około ¥ 1200 za każdy miesiąc swojego programu.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która ma miejsce w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. Po przyjeździe do Chin uczniowie będą uczestniczyć w 3-dniowym kursie orientacyjnym i kulturalnej wycieczce po Pekinie. Po zakończeniu orientacji udasz się na pobyt ze stałą rodziną goszczącą i intensywnie przez 2 tygodnie prowadzisz kurs języka i kultury chińskiej. Podczas orientacji w połowie roku zatrzymasz się w lokalnym hotelu lub u rodziny goszczącej i poznasz kulturalną i historyczną wycieczkę po okolicy. Twój rok będzie ograniczony do orientacji powrotnej przed powrotem do USA. Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programie nauczania.

Termin składania wniosków

Termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) upływa 1 października . Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia . Ostateczny termin wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) to 15 marca . Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Chiński


Ostatnia aktualizacja January 22, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
13,995 USD
Program semestralny
Locations
Stany Zjednoczone - Washington, District of Columbia
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2019
Stany Zjednoczone - Washington, District of Columbia
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą