Odkryj Chiny i uzyskaj wgląd w niesamowitą historię, kulturę i społeczeństwo tej starożytnej cywilizacji!

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 7 - Międzynarodowe stypendium firmy Epson America, Inc.
 • 385 - Holcomb
 • 378 - The Grand Forks Scheels Scholarship
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

31 lipca 2000 r. - 31 lipca 2003 r. Rok uniwersytecki: 1 sierpnia 1994 r. - 1 sierpnia 2000 r. Program letni: 1 lipca 2000 r. - 1 lipca 2003 r.

Studenci, którzy nie spełnią tego wymogu wiekowego lub ukończą szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywani indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: chiński mandaryński. Kandydaci na rok i programy semestralne muszą mieć co najmniej 160 godzin nauki języka chińskiego po przyjeździe. Będzie również obowiązkowy dwutygodniowy kurs języka i kultury chińskiej dla studentów roku i semestru. Ten kurs jest zawarty w programie nauczania. Studenci muszą mieć znajomość chińskich podstaw.
 • Miejsce docelowe dla rodziny goszczącej: Studenci zazwyczaj umieszczani są w miejskich i podmiejskich rejonach Pekinu, Szanghaju, Tianjin, Jiangsu, Shenzhen i Shenyang. Jednak uczniowie powinni być przygotowani do życia w dowolnym regionie kraju.
 • Szkoła: Szkoła jest w trakcie sesji od początku września do końca czerwca.
 • Rozrywka: sporty walki, tenis stołowy, pływanie, koszykówka, piłka nożna, badminton, muzyka i galerie odwiedzających, muzea i teatry.

Letni program

Odkryj Chiny: Pekin

Twoja 4-tygodniowa przygoda w Chinach zaczyna się od krótkiej orientacji na przybycie, gdzie otrzymasz wprowadzenie do kraju, obyczajów i stylów życia. Doświadczysz prawdziwego chińskiego życia codziennego, mieszkając z rodziną goszczącą, a twoje umiejętności językowe zostaną wzmocnione podczas komunikowania się z członkami twojej rodziny goszczącej!

Będąc w Pekinie, spędzicie poranek korzystając z chińskich zajęć kulturalnych, w tym nauki języka, sztuki, sztuk walki i sportu. Popołudniami będziesz miał wolny czas lub weźmie udział w zajęciach organizowanych przez YFU China. Uczniowie będą mogli zobaczyć ciekawe miejsca w Pekinie, takie jak Wielki Mur, plac Tian'anmen, Zakazane Miasto i Pałac Letni podczas jednej całodniowej wycieczki w każdym tygodniu!

Po trzech i pół tygodniu w Pekinie będziesz miał okazję wyruszyć do Szanghaju na 3-dniową wycieczkę kulturalną. Znane miejsca, które odwiedzają uczniowie YFU mogą obejmować Plac Ludowy, nowy obszar Pudong Shanghai, Park Binjiang, Oriental Pearl Tower i Muzeum w Szanghaju. Możesz iść wzdłuż rzeki Huangpu wieczorem i podziwiać widok na Bund. Po ekscytującej wycieczce kulturalnej studenci powrócą do USA z Szanghaju.

Proszę zrozumieć, że letnie programy w Chinach podlegają anulowaniu, jeśli nie spełni się minimum 10 studentów YFU. Studenci YFU obejmują amerykańskich kandydatów, jak również innych międzynarodowych wnioskodawców YFU.

Programy akademickie

Podczas pobytu w Chinach będziesz mieszkać z rodziną goszczącą i uczęszczać do lokalnego chińskiego liceum. Częścią twojego doświadczenia będzie:

Szkoła średnia: studenci YFU z USA zostaną umieszczeni w klasie 10 lub 11 w zwykłym liceum lub liceum technicznym i zawodowym w zależności od ich chińskich umiejętności. Chińskie szkoły zazwyczaj mają surowe zasady dla swoich uczniów i mają wymagania dotyczące wyglądu fizycznego uczniów (brak kolczyków, brak długich włosów dla chłopców i brak permu dla dziewcząt). Bardzo zachęca się do wychowania fizycznego. W wielu przedmiotach konkursy organizowane są corocznie na wszystkich poziomach, aby zachęcić studentów do nauki. Egzaminy są projektowane oddzielnie dla studentów kierunków ścisłych i artystycznych.

Program uniwersytecki: Program uniwersytecki jest idealny dla studentów, którzy chcą kontynuować naukę w Chinach. Program oferuje kawalerów, mistrzów i doktorantów programy dla uprawnionych studentów.

Dodatki do programu: Uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w jednej lub dwóch opłaconych wycieczkach w czasie pobytu w Chinach. Wyjazdy te zwykle odbywają się w październiku i czerwcu i trwają zwykle około 5 dni. Wycieczki mogą obejmować zwiedzanie muzeów, zwiedzanie słynnego miejsca w Pekinie i wizyty w stolicy prowincji Kunming, aby dowiedzieć się o lokalnej mniejszości. Cena tych podróży waha się między 2000-4000 RMB (około 300-600 USD). Z powodu nieoczekiwanych okoliczności mogą wystąpić zmiany opcjonalnej podróży.

Opcjonalne wycieczki: Przez cały rok oferowane są dwie opcjonalne wycieczki kulturalne. Na początku października studenci będą mieli okazję wybrać się na wycieczkę do Pekinu i doświadczyć wszystkiego, co ma największe miasto na świecie. Pod koniec czerwca studenci otrzymają opcjonalną wycieczkę do Yunnan. Studenci semestru będą mogli skorzystać z dowolnej wycieczki oferowanej podczas ich programu. Te wycieczki kulturalne będą kosztować dodatkową opłatę w wysokości od 350 do 650 USD. Wycieczki opcjonalne mogą ulec zmianie.

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u starannie wyselekcjonowanej rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnego chińskiego liceum (bez studentów)
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje poprzedzające wyjazd i po przybyciu oraz obozy językowe
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela YFU China podczas programu
 • Kompleksowe ubezpieczenie

W przypadku krótkoterminowego programu letniego student musi zorganizować własny transport do Chicago O'Hare na lot międzynarodowy.

Dodatkowe koszty: studenci będą odpowiedzialni za wydatki osobiste, mundury szkolne, podręczniki, obiady, koszty transportu i dodatkowe korepetycje z języka chińskiego, jeśli będzie to konieczne. Studenci są również odpowiedzialni za koszty leczenia, roszczenia o zwrot kosztów ubezpieczenia oraz wszelkie koszty związane z uzyskaniem wizy. Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU China zaleca, aby uczniowie planowali około ¥ 1200 za każdy miesiąc swojego programu.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która ma miejsce w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. Po przyjeździe do Chin uczniowie będą uczestniczyć w 3-dniowym kursie orientacyjnym i kulturalnej wycieczce po Pekinie. Po zakończeniu orientacji udasz się na pobyt ze stałą rodziną goszczącą i intensywnie przez 2 tygodnie prowadzisz kurs języka i kultury chińskiej. Podczas orientacji w połowie roku zatrzymasz się w lokalnym hotelu lub u rodziny goszczącej i poznasz kulturalną i historyczną wycieczkę po okolicy. Twój rok będzie ograniczony do orientacji powrotnej przed powrotem do USA. Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programie nauczania.

Termin składania wniosków

Termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) upływa 1 października . Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia . Ostateczny termin wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) to 15 marca . Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Program prowadzony przez:
Chiński

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
13,995 USD
Program semestralny
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa