Chcesz iść na czubek Ziemi? Możesz zwiedzić Antarktydę ze swoimi lodowcami, botaniczną krainą z Wysp Juan Fernandez lub Wyspą Wielkanocną ze słynnymi gigantycznymi posągami Moai.

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 385 - Holcomb
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

Wiosenny wyjazd: 1 stycznia 2000 r. - 1 stycznia 2003 r. Przerwa wyjazdowa: 1 sierpnia 2000 r. - 1 sierpnia 2003 r. Uniwersytet: 1 sierpnia 1994 r. - 1 sierpnia 2000 r.

Studenci, którzy nie spełnią tego wymogu wiekowego lub którzy ukończą szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywani indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: hiszpański. Poprzednie badanie języka nie jest wymagane, ale zalecane.
 • Miejsce docelowe dla rodziny goszczącej: w całym kraju. Studenci rzadko są umieszczani w dużych ośrodkach miejskich.
 • Szkoła: od marca do lipca i od lipca do grudnia, z letnimi wakacjami od stycznia do marca.
 • Wycieczki: Studenci mają możliwość wyjazdu na 10-dniową wycieczkę po południowym Chile, które odwiedza 10 różnych miast i wiosek, a kończy się trzydniowym pobytem w Santiago.

Programy akademickie

Podczas pobytu w Chile będziesz mieszkać z rodziną goszczącą i uczęszczać do lokalnej szkoły. Częścią Twojego doświadczenia z wymianą będzie:

Szkoła: Większość uczniów uczęszcza do szkół prywatnych i odbywa się w trzecim roku nauki w szkole średniej. Kursy w każdym rodzaju szkoły są na ogół obowiązkowe, więc nie będziesz miał dużej elastyczności, jeśli chodzi o wybór klas. Studenci będą uczyć się hiszpańskiego, matematyki, historii, nauki, muzyki, sztuki i wychowania fizycznego.

Zajęcia dodatkowe: Większość chilijskich szkół średnich nie oferuje zajęć pozalekcyjnych. Jednak studenci YFU są zachęcani do przyłączenia się do sportu, klubów lub zespołów w swoich lokalnych społecznościach, aby zaangażować się i spotkać mieszkańców.

Specjalne oferty programowe: YFU Chile oferuje 10-dniowy wyjazd do południowego Chile w kwietniu. Podczas tej podróży uczniowie podróżują autobusem do 10 różnych miast lub wiosek i mają możliwość poznania kulturowych i historycznych miejsc oraz doceniają chilijską kulturę, jedzenie i tradycje. Podróż kończy się 3-dniowym pobytem w Santiago, stolicy Chile i największym mieście. Ta podróż jest oferowana studentom za dodatkową opłatą, a koszty te obejmują transport, wyżywienie, zakwaterowanie i opłaty za wstęp do każdej wizyty w grupie. Studenci dowiedzą się więcej o tej podróży po przybyciu do Chile.

Program muzyczny

Studenci, którzy uczęszczają na program muzyczny w Chile, będą czerpać korzyści z uczestniczenia w podstawowych zajęciach akademickich w godzinach porannych, a specjalistyczne kursy muzyczne popołudniami. Mogą one obejmować kompozycję lub kursy właściwe dla jednego instrumentu. Studenci powinni przesłać informacje o swoim pochodzeniu muzycznym wraz z aplikacją i zdadzą egzamin wstępny po przyjeździe do swojej chilijskiej szkoły.

Program uniwersytecki

Absolwenci szkół średnich są zaproszeni do doświadczenia wszystkiego, co ma do zaoferowania uniwersytet chilijski! Studenci programu uniwersyteckiego uczęszczają na Universidad Catolica del Norte (UCN). Studenci YFU w UCN są w stanie wybrać kursy, które ich interesują na różnych zajęciach i zajęciach tradycyjnie oferowanych w pierwszych dwóch latach studiów licencjackich w Chile. Program obejmuje również kurs języka hiszpańskiego oferowany przez uniwersytet, ale studenci powinni przyjechać do Chile z przynajmniej podstawową znajomością języka hiszpańskiego. Czesne na uniwersytet jest wliczone w czesne programu YFU. Aby dowiedzieć się więcej o tej możliwości, skontaktuj się z info@yfu.org!

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u starannie wyselekcjonowanej rodziny goszczącej
 • Zapisy w lokalnym chilijskim liceum lub uniwersytecie
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU Chile w trakcie trwania programu
 • Kompleksowe ubezpieczenie

Dodatkowe koszty: YFU zapłaci za rejestrację i opłaty za naukę w szkole, ale studenci muszą pokryć koszty podręczników, mundurów, opłat za działalność i transportu. Opłata za program nie obejmuje wydatków osobistych. YFU Chile zaleca, aby uczniowie planowali około 250 $ za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. Po przybyciu do Chile uczniowie będą mieli okazję przyjść, w połowie roku i orientację na powrót, by spotkać się z innymi studentami z wymiany z całego świata i zastanowić się nad swoimi doświadczeniami.

Informacje wizowe: Informacje na temat wiz i innych procesów imigracyjnych zostaną przekazane po zarejestrowaniu. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę ambasady tutaj: http://www.chile-usa.org/

"Nazywam się Michelle, pochodzę z Albuquerque w stanie Nowy Meksyk, studiowałem za granicą w Santiago w Chile jesienią 2014 r. Mieszkałem z rodzicami i dwiema nastoletnimi siostrami, a ja chodziłem do prywatnej szkoły katolickiej. inna rodzina i środowisko szkolne było wyzwaniem, ale pokonałem te przeszkody Ogólnie rzecz biorąc, świetnie się bawiłem podczas zwiedzania kraju, poznawania nowych przyjaciół i odkrywania drugiej rodziny, zdecydowanie mogę powiedzieć, że moje doświadczenie w wymianie było niezapomniane i cenne, Nie mogę się doczekać powrotu do Chile! "- Michelle, Chile 2014

Termin składania wniosków

Termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) upływa 1 października . Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia . Ostateczny termin wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) to 15 marca . Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Program prowadzony przez:
 • Język hiszpański

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
12,995 USD
Program semestralny
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa