Łotwa może być małą plamą na mapie świata, ale gościnność, historia, kultura, przygoda i ludzie zajmą dużą część twojego serca, jeśli wybierzesz ten bałtycki kraj jako swój cel YFU.

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 385 - Holcomb
 • 378 - The Grand Forks Scheels Scholarship
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

Programy specjalne: 1 lipca 2000 r. - 1 lipca 2003 r. Program języka rosyjskiego: 1 września 2000 r. - 1 sierpnia 2003 r.

Uczniowie, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywane indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: rosyjski i łotewski. Poprzednie studium językowe nie jest wymagane.
 • Miejsce zakwaterowania dla rodziny goszczącej: Rodziny goszczące YFU mieszkają w miastach takich jak Ryga, Lipawa lub Ventispils.
 • Szkoła: Zaczyna się we wrześniu i kończy w maju, z krótkimi przerwami w jesieni, w Boże Narodzenie i na wiosnę.

Program letni: język rosyjski

Jeśli odkryjesz nowe kultury i ludzie będą do Ciebie przemawiać, wypróbuj 5-cio tygodniową kwaterę na Łotwie! Studenci rosyjskojęzycznego programu letniego na Łotwie będą mieszkać w Rydze, stolicy Łotwy i będą mieszkać z rodzimą rosyjskojęzyczną łotewską rodziną goszczącą. Będziesz mógł zanurzyć się w języku, zaabsorbować kolorową kulturę i poznać nowych przyjaciół w lokalnej społeczności. Będziesz miał także niepowtarzalną okazję, by mieszkać z lokalną rodziną goszczącą i uczęszczać do letniego instytutu języka rosyjskiego. Przez cały czas trwania programu studenci YFU uczęszczają na zajęcia w języku rosyjskim. Zajęcia językowe trwają 3 godziny dziennie, 4 dni w tygodniu - co daje studentom dużo czasu na naukę języka rosyjskiego i odkrywanie ich tymczasowego domu. Poza zajęciami studenci są zachęcani do angażowania się w swoje społeczności lokalne poprzez dołączanie do klubów, sportów i drużyn. Po przyjeździe na Łotwę uczniowie mają dwudniową orientację wraz z uczniami YFU z całego świata, którzy zdecydowali się uczynić z Łotwy tymczasowy dom. Pod koniec programu uczniowie udają się do Siguldy, aby poznać orientację na ponowne wejście do miasta, by poznać miasto i zastanowić się nad swoimi doświadczeniami.

Programy akademickie

Podczas pobytu na Łotwie będziesz mieszkać z rodziną goszczącą i uczęszczać do lokalnego liceum. Częścią twojego doświadczenia będzie:

Szkoła: Szkoły na Łotwie podkreślają wyniki w nauce. Atmosfera w klasie jest formalna, a uczniowie powinni traktować swoich nauczycieli z najwyższym szacunkiem. Szkoła średnia na Łotwie jest podzielona na szkoły średnie (uniwersyteckie szkoły przygotowawcze) i szkoły zawodowe. Szkoły średnie są znane jako vidusskolas (gimnazjum). Większość tych szkół trwa trzy lata, a uczniowie muszą wziąć co najmniej 12 przedmiotów. Weź udział w zajęciach na poziomie ponadgimnazjalnym w szerokim zakresie przedmiotów, w tym matematyki, języka, historii, biologii, nauk społecznych, muzyki, sztuki i sportu.

Niektóre szkoły średnie, znane jako gimnazjum, mogą specjalizować się w grupie przedmiotów takich jak matematyka, fizyka i informatyka, chemia i biologia, języki obce i nauki humanistyczne itp.

Łotwa Specjalne programy tematyczne

Szkoły artystyczne i muzyczne mają swoje charakterystyczne miejsca w łotewskim systemie edukacji. Są znani z wysokiego poziomu profesjonalizmu i klasycznego szkolnictwa. W tych szkołach intensywne specjalne instrukcje są połączone z wymaganymi kursami sztuk wyzwolonych. Uczniowie mają ścisłe wymagania, niezależnie od tego, czy planowana jest kariera zawodowa, wymagająca od ucznia najwyższego wysiłku. Studenci programów o specjalnych zainteresowaniach uczęszczają na te same kierunki, jak te w tradycyjnych programach akademickich.

Art: W szkołach artystycznych uczniowie uczą się podstaw sztuki klasycznej. Działają w kolorach ołówka, wody i oleju oraz tuszu. Szkoły przedmiotów artystycznych oferują zajęcia z ceramiki, tekstyliów, drewna, skóry, szkła i wyrobów metalowych. Studenci ubiegający się o ten program powinni mieć co najmniej dwuletnie doświadczenie w sztuce i będą musieli przedstawić list polecający od poprzedniego nauczyciela sztuki.

Balet: Uczniowie w programie baletowym zostaną zapisani do lokalnego liceum i lokalnej profesjonalnej szkoły baletowej. Uczniowie będą chodzić na lekcje baletu co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Studenci są zobowiązani do posiadania co najmniej dwuletniego doświadczenia baletowego i powinni złożyć oświadczenie od swojego instruktora baletu lub szkoły weryfikującej ich doświadczenie.

Muzyka: Studenci biorący udział w programie muzycznym na Łotwie uczęszczają do liceum specjalizującego się w muzyce lub oferującego wyjątkowo mocne, pozaszkolne opcje muzyczne. W szkołach muzycznych uczniowie otrzymują instrukcje w zakresie głosu, solfeggio, teorii muzyki i historii, śpiewu chóralnego, fortepianu i drugiego instrumentu, wybranego przez studenta. Uczniowie mają możliwość gry w szkolnej orkiestrze i śpiewania w chórze. Studenci ubiegający się o ten program powinni mieć co najmniej dwuletnie doświadczenie w muzyce i będą musieli przedstawić list polecający od nauczyciela muzyki.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. Uczniowie będą również uczestniczyć w czterodniowym kursie orientacyjnym i kursie językowym w kilka dni po przybyciu. Podczas tej orientacji uczniowie spędzają od trzech do czterech godzin dziennie na zajęciach językowych, aby uzyskać mocne podstawy w języku łotewskim przed rozpoczęciem nauki w szkole. YFU Latvia organizuje weekendową wycieczkę do Tallina w Estonii na orientację w połowie roku, która odbywa się podczas wiosennego weekendu. W czerwcu studenci mają weekend orientacji na wyjazd, aby zastanowić się nad swoimi doświadczeniami. Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programie nauczania.

Informacje wizowe: Informacje o wizach zostaną przekazane po rejestracji. Aby dowiedzieć się więcej o tym procesie, możesz zapoznać się z Ambasadą Łotewską tutaj.

Terminy składania wniosków: Ostateczny termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) to 1 października. Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia. Ostatecznym terminem wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) jest 15 marca. Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnego łotewskiego liceum
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU na Łotwie w trakcie trwania programu
 • Kompleksowe ubezpieczenie

Dodatkowe koszty: czesne programu nie obejmuje osobistych pieniędzy na wydatki. YFU Latvia zaleca, aby uczniowie planowali około 150 EUR za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Program prowadzony przez:
 • Rosyjski

Zobacz 22 więcej kursów w Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 rok
W pełnym wymiarze godzin
Cena
15,995 USD
Program roku akademickiego
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa