Read the Official Description

Łotwa może być małą plamą na mapie świata, ale gościnność, historia, kultura, przygoda i ludzie zajmą dużą część twojego serca, jeśli wybierzesz ten bałtycki kraj jako swój cel YFU.

Spojrzenie

Dostępne stypendia

 • 385 - Holcomb
 • 378 - The Grand Forks Scheels Scholarship
 • 368 - Grant społecznościowy YFU
 • 384 - YFU Financial Aid Fund

Wymagany wiek

Programy specjalne: 1 lipca 2000 r. - 1 lipca 2003 r. Program języka rosyjskiego: 1 września 2000 r. - 1 sierpnia 2003 r.

Uczniowie, którzy nie spełnią tego wymogu wieku lub będą ukończyć szkołę średnią przed rozpoczęciem programu, będą rozpatrywane indywidualnie w każdym przypadku.

 • Język: rosyjski i łotewski. Poprzednie studium językowe nie jest wymagane.
 • Miejsce zakwaterowania dla rodziny goszczącej: Rodziny goszczące YFU mieszkają w miastach takich jak Ryga, Lipawa lub Ventispils.
 • Szkoła: Zaczyna się we wrześniu i kończy w maju, z krótkimi przerwami w jesieni, w Boże Narodzenie i na wiosnę.

Program letni: język rosyjski

Jeśli odkryjesz nowe kultury i ludzie będą do Ciebie przemawiać, wypróbuj 5-cio tygodniową kwaterę na Łotwie! Studenci rosyjskojęzycznego programu letniego na Łotwie będą mieszkać w Rydze, stolicy Łotwy i będą mieszkać z rodzimą rosyjskojęzyczną łotewską rodziną goszczącą. Będziesz mógł zanurzyć się w języku, zaabsorbować kolorową kulturę i poznać nowych przyjaciół w lokalnej społeczności. Będziesz miał także niepowtarzalną okazję, by mieszkać z lokalną rodziną goszczącą i uczęszczać do letniego instytutu języka rosyjskiego. Przez cały czas trwania programu studenci YFU uczęszczają na zajęcia w języku rosyjskim. Zajęcia językowe trwają 3 godziny dziennie, 4 dni w tygodniu - co daje studentom dużo czasu na naukę języka rosyjskiego i odkrywanie ich tymczasowego domu. Poza zajęciami studenci są zachęcani do angażowania się w swoje społeczności lokalne poprzez dołączanie do klubów, sportów i drużyn. Po przyjeździe na Łotwę uczniowie mają dwudniową orientację wraz z uczniami YFU z całego świata, którzy zdecydowali się uczynić z Łotwy tymczasowy dom. Pod koniec programu uczniowie udają się do Siguldy, aby poznać orientację na ponowne wejście do miasta, by poznać miasto i zastanowić się nad swoimi doświadczeniami.

Programy akademickie

Podczas pobytu na Łotwie będziesz mieszkać z rodziną goszczącą i uczęszczać do lokalnego liceum. Częścią twojego doświadczenia będzie:

Szkoła: Szkoły na Łotwie podkreślają wyniki w nauce. Atmosfera w klasie jest formalna, a uczniowie powinni traktować swoich nauczycieli z najwyższym szacunkiem. Szkoła średnia na Łotwie jest podzielona na szkoły średnie (uniwersyteckie szkoły przygotowawcze) i szkoły zawodowe. Szkoły średnie są znane jako vidusskolas (gimnazjum). Większość tych szkół trwa trzy lata, a uczniowie muszą wziąć co najmniej 12 przedmiotów. Weź udział w zajęciach na poziomie ponadgimnazjalnym w szerokim zakresie przedmiotów, w tym matematyki, języka, historii, biologii, nauk społecznych, muzyki, sztuki i sportu.

Niektóre szkoły średnie, znane jako gimnazjum, mogą specjalizować się w grupie przedmiotów takich jak matematyka, fizyka i informatyka, chemia i biologia, języki obce i nauki humanistyczne itp.

Łotwa Specjalne programy tematyczne

Szkoły artystyczne i muzyczne mają swoje charakterystyczne miejsca w łotewskim systemie edukacji. Są znani z wysokiego poziomu profesjonalizmu i klasycznego szkolnictwa. W tych szkołach intensywne specjalne instrukcje są połączone z wymaganymi kursami sztuk wyzwolonych. Uczniowie mają ścisłe wymagania, niezależnie od tego, czy planowana jest kariera zawodowa, wymagająca od ucznia najwyższego wysiłku. Studenci programów o specjalnych zainteresowaniach uczęszczają na te same kierunki, jak te w tradycyjnych programach akademickich.

Art: W szkołach artystycznych uczniowie uczą się podstaw sztuki klasycznej. Działają w kolorach ołówka, wody i oleju oraz tuszu. Szkoły przedmiotów artystycznych oferują zajęcia z ceramiki, tekstyliów, drewna, skóry, szkła i wyrobów metalowych. Studenci ubiegający się o ten program powinni mieć co najmniej dwuletnie doświadczenie w sztuce i będą musieli przedstawić list polecający od poprzedniego nauczyciela sztuki.

Balet: Uczniowie w programie baletowym zostaną zapisani do lokalnego liceum i lokalnej profesjonalnej szkoły baletowej. Uczniowie będą chodzić na lekcje baletu co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Studenci są zobowiązani do posiadania co najmniej dwuletniego doświadczenia baletowego i powinni złożyć oświadczenie od swojego instruktora baletu lub szkoły weryfikującej ich doświadczenie.

Muzyka: Studenci biorący udział w programie muzycznym na Łotwie uczęszczają do liceum specjalizującego się w muzyce lub oferującego wyjątkowo mocne, pozaszkolne opcje muzyczne. W szkołach muzycznych uczniowie otrzymują instrukcje w zakresie głosu, solfeggio, teorii muzyki i historii, śpiewu chóralnego, fortepianu i drugiego instrumentu, wybranego przez studenta. Uczniowie mają możliwość gry w szkolnej orkiestrze i śpiewania w chórze. Studenci ubiegający się o ten program powinni mieć co najmniej dwuletnie doświadczenie w muzyce i będą musieli przedstawić list polecający od nauczyciela muzyki.

Dodatkowe informacje

Orientacje: Wszyscy uczniowie ubiegający się o program semestralny lub roczny muszą być dostępni dla obowiązkowej 3-dniowej krajowej orientacji przed odlotem, która zwykle odbywa się w połowie lipca. Ta orientacja jest wymaganą częścią programu mającą na celu przygotowanie studentów do ich doświadczenia za granicą. Wszyscy uczniowie będą uczestniczyć w jednodniowej lokalnej orientacji przed wyjazdem w maju lub czerwcu. Uczniowie będą również uczestniczyć w czterodniowym kursie orientacyjnym i kursie językowym w kilka dni po przybyciu. Podczas tej orientacji uczniowie spędzają od trzech do czterech godzin dziennie na zajęciach językowych, aby uzyskać mocne podstawy w języku łotewskim przed rozpoczęciem nauki w szkole. YFU Latvia organizuje weekendową wycieczkę do Tallina w Estonii na orientację w połowie roku, która odbywa się podczas wiosennego weekendu. W czerwcu studenci mają weekend orientacji na wyjazd, aby zastanowić się nad swoimi doświadczeniami. Wszystkie koszty orientacji są uwzględnione w programie nauczania.

Informacje wizowe: Informacje o wizach zostaną przekazane po rejestracji. Aby dowiedzieć się więcej o tym procesie, możesz zapoznać się z Ambasadą Łotewską tutaj.

Terminy składania wniosków: Ostateczny termin składania wniosków dla wszystkich zimowych i wiosennych programów odlotów (styczeń-marzec) to 1 października. Termin składania wniosków o stypendia to 1 grudnia. Ostatecznym terminem wszystkich letnich lub jesiennych programów odlotów (czerwiec-wrzesień) jest 15 marca. Programy można wypełnić przed upływem terminu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego złożenia!

Czesne obejmuje

 • Umieszczenie u rodziny goszczącej
 • Zapisy do lokalnego łotewskiego liceum
 • Lotniskowe Transfery
 • Podróże krajowe i międzynarodowe
 • Wszystkie orientacje przed odlotem i po przybyciu
 • Wsparcie przed programowaniem przez przeszkolony personel YFU
 • Wsparcie od przedstawiciela rejonu YFU na Łotwie w trakcie trwania programu
 • Kompleksowe ubezpieczenie

Dodatkowe koszty: czesne programu nie obejmuje osobistych pieniędzy na wydatki. YFU Latvia zaleca, aby uczniowie planowali około 150 EUR za każdy miesiąc, w którym są w programie.

Program taught in:
Rosyjski

See 22 more programs offered by Youth for Understanding USA »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Wrześ. 2019
Duration
1 rok
W pełnym wymiarze godzin
Cena
15,995 USD
Program roku akademickiego
By locations
By date
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline