Siena - biznes i ekonomia włoskiego jedzenia i wina

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Zarabiaj kredyty USA praktycznie tego lata

Idź naprzód! Zdobądź dodatkowe punkty w ramach uznawanego na całym świecie programu edukacyjnego w USA tego lata w naszym programie Virtual World DiscoverIES .

Wyobraź sobie: jednego dnia odkrywasz etykę biznesu z profesorem z Londynu, a następnego to japońska popkultura z Tokio, studiując razem z kolegami z najwyżej ocenianych amerykańskich szkół wyższych i uniwersytetów. Tak wygląda latem udział w jednym lub dwóch kursach (do wyboru!) Z najpopularniejszych ośrodków IES Abroad całym świecie.

Dowiedz się więcej o tym, jak możesz odkrywać świat dzięki IES Abroad .

siena

Dlaczego Siena

Przecięcie kultury i kuchni przenosi się na wyższy poziom w Toskanii, gdzie tradycyjne potrawy i wino stanowią nie tylko dużą część tożsamości kulturowej, ale także główny wkład gospodarczy.

Będziesz mieszkać w gościnnym mieście Siena, gdzie znajdziesz wiele specjalistycznych potraw, w tym ręcznie zwijany makaron pici, crostini z wątróbką drobiową i orzechy panforte oraz ciasto owocowe stworzone przez lokalnych producentów o wysokiej jakości. Tutaj możesz zapisać się na cztery kursy w sumie 12 punktów, gdzie będziesz badać, w jaki sposób koncepcje biznesowe i ekonomiczne są wplecione w tkankę włoskiego przemysłu spożywczego. Wyobraź sobie, że pewnego dnia odkryjesz globalne strategie marketingowe i odwiedzisz lokalnego producenta wina Brunello z międzynarodową dystrybucją. A może studiowanie polityki rolnej UE, a następnie rozmowa z właścicielem gospodarstwa agroturystycznego na temat wpływu tych polityk na jego działalność? Witamy na studiach zagranicznych!

Co będziesz studiować

Nasz program Business & Economics of Italian Food & Wine jest idealny dla kierunków biznesowych, ekonomicznych, agrobiznesu, studiów środowiskowych, nauk politycznych i ekonomii rolnictwa, a także dla każdego studenta z akademickim lub zawodowym zainteresowaniem lokalną i ekologiczną żywnością i winem we Włoszech .

Toskania będzie twoją klasą. Czy możesz sobie wyobrazić odwiedzające włoskie zakłady produkcji serów ekologicznych, wykorzystując studia przypadków z lokalnych winnic i jadąc lunch z właścicielami niezależnego gospodarstwa? Nasze kursy korzystają z wielu zasobów regionu, które pomogą Ci zrozumieć kluczowe koncepcje branży spożywczej w Toskanii, które zastosujesz w swojej przyszłej karierze - gdziekolwiek na świecie może być.

Życie codzienne

Chcemy, abyś czuł się jak w domu w Sienie, więc robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc ci zintegrować się z życiem w mieście. Od zakwaterowania do wydarzeń kulturalnych, naszym zadaniem jest upewnić się, że możliwe jest najbardziej autentyczne studium za granicą.

Naukowcy

Nasza misja jest prosta: zapewnić ci najlepszy możliwy program studiów za granicą - który obejmuje najwyższej jakości doświadczenia akademickie i kulturalne. Oferujemy unikalne kursy, które eksplorują biznes, zarządzanie, kulturoznawstwo i inne tematy poprzez dogłębne i praktyczne podejście. Nasi światowej klasy profesorowie zwiększają twoje doświadczenie akademickie i zapewniają nowe perspektywy każdego dnia w klasie.

Biorąc 12 punktów w semestrze, wszystkie kursy są warte 3 punkty. Wszystkie kursy prowadzone są w języku angielskim.

Kursy

Jest to pełna lista kursów oferowanych w Sienie. Po zaakceptowaniu zobaczysz listę ostatecznych ofert kursu dla swojego konta na koncie MyIESabroad. Ostateczna lista kursów dla każdego semestru będzie zależeć od dostępności wykładowców, studentów zainteresowanych każdym kursem i różnorodności dyscypliny.

 • Zarządzanie małymi przedsiębiorstwami z ukierunkowaniem na gospodarstwo
 • Włoski przemysł winiarski i jego ewolucja w Toskanii
 • The Economics of Social & Environmental Sustainability: Food & Wine Sectors in the New Globalization
 • Polityka gospodarcza w UE i jej wpływ na globalne rynki żywności
 • Zarządzanie małymi przedsiębiorstwami z ukierunkowaniem na gospodarstwo
 • Włoski przemysł winiarski i jego ewolucja w Toskanii
 • Język włoski w kontekście: nowicjusz za granicą I
 • Język włoski w kontekście: Emerging Independent Abroad I
 • Zarządzanie małymi przedsiębiorstwami z ukierunkowaniem na gospodarstwo
 • Strategia marketingowa: nacisk na włoskie wino i żywność
 • Polityka gospodarcza w UE i jej wpływ na globalne rynki żywności

Wycieczki terenowe i wydarzenia

Choć przygoda zaczyna się w Sienie, nasze wycieczki terenowe zabiorą Cię poza miasto, aby poznać kultury i tradycje kraju goszczącego. Wszystkie wycieczki są wliczone w opłatę programową. Oto kilka możliwych miejsc docelowych:

Bolonia

2 dni | Wiosna

Naucz się przygotowywać słynny ręcznie robiony makaron Emilia i odwiedź zakłady produkcji parmezanu i octu balsamicznego.

Góry Amiata

2 dni | Spadek

Odwiedź dużą piekarnię w rodzinnej piekarni Corsini i porównaj ją z niewielką produkcją Corsini w domu w Sienie. Dowiedz się również o produkcji piwa kasztanowego i zwiedzaj zakład produkujący oliwę z oliwek przy użyciu wyłącznie zrównoważonej energii. Spędź noc w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie produkowany jest świeży miód.

Pienza i Montalcino

1 dzień | Wiosna

W ciągu jednego dnia odwiedzisz produkcję Pecorino di Pienza, dowiesz się o wynalazku Brunello, odwiedzisz Opactwo S Antimo i weźmiesz udział w degustacji wina.

Chianti

1 dzień | Spadek

Odkryj obszary produkcji wina w pobliżu Sieny i dowiedz się, jak wino Chianti przyczynia się do gospodarki i kultury regionu. Odwiedź także producenta makaronów w regionie.

San Gimignano

1 dzień | Jesień i wiosna

Poznaj małe, otoczone murami, średniowieczne miasto znane ze swojego krajobrazu, dzięki któremu miasto zyskało przydomek „The Town of Fine Towers”. Zjesz lunch w agroturystyce, działającej farmie, w której przebywają turyści chcący dowiedzieć się o życiu od gospodarstwa do stołu. IES Abroad Faculty będzie towarzyszył ci w tej wycieczce, aby powiązać to, co widzisz podczas podróży, z tym, czego uczysz się w klasie.

Cele podróży, działania i długość pobytu w IES Abroad mogą się różnić w zależności od terminu i dostępności.

Wycieczki związane z kursem

IES Abroad Siena organizuje wycieczki związane z kursem, które uzupełniają twoje kursy i przyczyniają się do twojej wiedzy o włoskiej kulturze i społeczeństwie. Wszystkie wycieczki związane z kursem są wliczone w opłatę programową i zależą od zapisów na kurs.

Możliwe wycieczki związane z kursem obejmują:

 • Lokalni producenci żywności - dowiedz się więcej o produkcji żywności, poznaj działanie piekarni Sienese lub zwiedzaj sklep z czekoladą.
 • Wizyta winnic / winnic - Dowiedz się o produkcji lokalnego wina, od winorośli do butelki.
 • Lokalny sklep z winami - dowiedz się więcej o marketingu wina i technikach sprzedaży.

Życie codzienne

W Sienie czujesz się jak w domu, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby czuć się bezpiecznie i pod opieką. Niezależnie od tego, czy jest to program orientacyjny, który sprawia, że czujesz się przygotowany, mieszkanie dobrze zlokalizowane i wygodne, czy wycieczki terenowe, które zabiorą Cię do miejsc na uboczu - wszystko zależy od naszych usług dla studentów. To tylko jedna z rzeczy, z których jesteśmy znani.

Orientacja

Program rozpoczyna się tygodniową orientacją, która wprowadza do zespołu IES Abroad Siena, twoich kolegów i miasta Sieny. Tematy takie jak akademicy, mieszkalnictwo, transport oraz zdrowie i bezpieczeństwo są objęte w ciągu tygodnia. W tym czasie będziesz także mieć kilka intensywnych sesji włoskiego przetrwania, które pomogą ci poruszać się po Sienie w trakcie tego semestru. Jeśli chcesz, możesz kontynuować naukę języka włoskiego przez cały semestr.

Oprócz intensywnych sesji w języku włoskim, osiedlaj się w swoim nowym domu w Sienie, gdy będziesz próbować aperitivi z włoskimi studentami, odwiedź muzeum Contrada, wybierz oliwki na toskańskiej wsi i poznaj średniowieczną przeszłość Sieny w trakcie wycieczki archeologicznej.

Ponadto CORE ™, kompleksowe doświadczenie w zakresie orientacji i ponownego wejścia IES Abroad , rozpoczyna się podczas orientacji i trwa przez cały semestr, obejmując działania koncentrujące się na dostosowaniu kulturowym, osiągnięciu celu i przygotowaniu do powrotu do domu.

Mieszkaniowy

Chcemy się upewnić, że Twoim największym wyzwaniem jest decydowanie, które punkty orientacyjne ujrzysz jako pierwsze, lub odkrycie najlepszej kawiarni - bez znalezienia miejsca do życia, w którym czujesz się komfortowo. Dokładamy wszelkich starań, aby zlokalizować mieszkanie, które odzwierciedla sposób, w jaki żyją miejscowi studenci. Naszym celem jest, aby po opuszczeniu Sieny poczuł się jak w domu.

Mieszkanie

Dziel się mieszkaniem z innymi studentami IES Abroad w historycznym centrum miasta. Umeblowane apartamenty są jednopłciowe i zwykle dwoje studentów dzieli sypialnię. Apartamenty dysponują wyposażoną kuchnią, a ty jesteś odpowiedzialny za własne posiłki.

Zajęcia pozalekcyjne i wydarzenia kulturalne

Przedefiniuj styl życia i ucz się w Sienie poprzez wydarzenia kulturalne, takie jak:

 • Wykłady gościnne
 • Spotkania wymiany językowej z włoskimi studentami z Uniwersytetu w Sienie i Uniwersytetu dla cudzoziemców
 • Wycieczki do lokalnych występów muzycznych, oper i sztuk teatralnych
 • Wykłady, seminaria i konferencje Uniwersytetu w Sienie
 • Specjalne kolacje i imprezy sponsorowane przez Contrada ze Sieny
 • Mecze piłki nożnej i koszykówki
 • Specjalne eksponaty muzealne

Università degli Studi di Siena - Wydarzenia specjalne

W Università odbywa się kilka specjalnych wydarzeń, które mają na celu pomóc uczniom z zagranicy dotrzeć do miejscowych studentów z Włoch. Dowiesz się więcej o tym, co jest dostępne w danym semestrze na miejscu w Siena.

Koszt

Rozważ te ceny jako punkt wyjścia. Zachęcamy do skontaktowania się z placówkami studiów za granicą w celu ustalenia rzeczywistych kosztów dla Ciebie podczas faktoringu w zakresie pomocy finansowej, stypendiów, zasad obowiązujących w szkole domowej i innych czynników.

Wiosna 2020

Semestr Czesne Mieszkaniowy Ubezpieczenie Całkowity
Wiosna 2020 r 9 915 USD 3320 USD 165 USD 13,400 USD

Rok akademicki

Semestr Czesne Mieszkaniowy Ubezpieczenie Całkowity
Rok akademicki 9810 USD 3285 USD 165 USD 13 260 USD

Stypendia i pomoc

Stypendia programowe

Międzynarodowe stypendium dla przedsiębiorstw Robert McNeill

Do 3000 USD; przyznawane 2 studentom każdego roku.

Stypendium zostało nazwane na cześć Roberta McNeilla, członka zarządu IES Abroad od 25 lat (6 lat jako przewodniczący). Otwarty dla studentów zainteresowanych międzynarodowym biznesem. Specjalizacje mogą obejmować zarządzanie, marketing, ekonomię, finanse, stosunki międzynarodowe oraz nauki społeczne i behawioralne.

Nasze Centrum

IES Abroad Siena Center mieści się w pałacu na słynnym Piazza del Campo - dużym, słonecznym placu, który jest centrum życia towarzyskiego w Sienie. Pałac, zwany Palazzo Chigi Zondadari, został zbudowany w XVIII wieku i był domem dla wybitnej rodziny Chigi, której ród obejmuje wielu intelektualistów, artystów, biznesmenów, a nawet papieża!

Dodatki zawarte:

 • Sale multimedialne
 • Salon studencki i biblioteka
 • Laboratorium komputerowe
 • Bezprzewodowy dostęp do Internetu w całym Centrum
Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Everything we do is about the IES Abroad student. Our profoundly passionate team of study abroad professionals believes in creating once-in-a-lifetime educational adventures that transcend expectation ... Czytaj więcej

Everything we do is about the IES Abroad student. Our profoundly passionate team of study abroad professionals believes in creating once-in-a-lifetime educational adventures that transcend expectations. Our goal is to rock the world of some 6,000 study abroad students every year. Pokaż mniej
Chicago , Amsterdam , Arles , Okland , Barcelona , Pekin , Berlin , Buenos Aires , Kapsztad , Christchurch , Dublin , Fryburg , Granada , Londyn , Madryt , Mediolan , Nagoja , Nantes , Nowy Jork , Miły , Paryż , Oxford , Quito , Rabat , Rzym , Salamanka , Santiago , Szanghaj , Siena , Sydnej , Tokio , Puerto Ayora , Wiedeń , Hongkong , Puerto Baquerizo Moreno , Cambridge + 35 Więcej Mniej