Hispano-American Leaders Seminar 2020

Informacje ogólne

Opis programu

Miejsce dostawy: Fisher Colloquium, 4. piętro, McDonough School of Business, Georgetown University, Washington DC

Georgetown University Latin America Leadership Programme (LALP)

Program przywództwa latynoamerykańskiego (LALP) ma na celu szkolenie nowych pokoleń liderów z całego regionu, którzy pracują w organizacjach publicznych, prywatnych i społeczeństwa obywatelskiego.

Poprzez swoje programy w Ameryce Łacińskiej i Waszyngtonie LALP tworzy głębsze powiązania między regionem a misją uniwersytetu w zakresie kształtowania i służenia wspólnemu dobru. LALP ściśle współpracuje z Centrum Studiów Latynoamerykańskich (CLAS) oraz profesorami i programami na całym uniwersytecie, wypełniając swoją misję.

Georgetown University jest jedną z wiodących na świecie instytucji akademickich i badawczych, oferującą wyjątkowe doświadczenie edukacyjne, w którym kolejne pokolenie obywateli jest przygotowane do przewodzenia i ulepszania naszej planety. Jesteśmy wspólnotą studentów, nauczycieli, absolwentów i specjalistów o dużym doświadczeniu i chcemy wykorzystać naszą wiedzę, badania i usługi do wyzwań, przed którymi stoi świat rzeczywisty.

Założona w 1789 roku Georgetown jest najstarszym uniwersytetem katolickim i jezuickim w kraju i ma siedzibę w Waszyngtonie, mieście, w którym zbiegają się najważniejsze wydarzenia międzynarodowej polityki i handlu. Chociaż wiele się zmieniło w ciągu 200 lat, nadal mamy misję przygotowywania i edukowania liderów, zarówno dla firm, rządów, jak i organizacji non-profit.

Hispanic American College (HAC)

HAC to międzynarodowa firma zajmująca się sprawami publicznymi, stosunkami międzynarodowymi i szkoleniami uniwersyteckimi. Naszymi klientami są biznes, politycy i instytucje ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Ameryki Łacińskiej. Nasza firma, założona w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych, ma swoje biura w Nowym Jorku, Madrycie, Sewilli, Maladze, Murcji i Buenos Aires, w których oferujemy usługi doradztwa strategicznego, imprezy firmowe, szkolenia uniwersyteckie i relacje polityczne z administracją.

126963_rsz_adobestock_83147213.jpg

Seminarium z zakresu hiszpańsko-amerykańskiego przywództwa

cele

LALP i HAC opracowały Hispanic-American Leadership Seminar 2020, jednodniowe seminarium, które odbędzie się w McDonough School of Business na Georgetown University w Waszyngtonie , 27 kwietnia 2020 r . Ten program ma następujące cele:

 • Poznaj wyzwania i możliwości prowadzenia działalności gospodarczej między Stanami Zjednoczonymi a Hiszpanią.
 • Zrozumienie praktycznej złożoności tego, czym jest globalizacja i jak wpływa na środowisko biznesowe, niezależnie od jego sytuacji gospodarczej, politycznej lub społecznej.
 • Wyjaśnij, w jaki sposób regulacje i siły geopolityczne kształtują globalne środowiska biznesowe i stwarzają możliwości w kontekście globalnego biznesu.
 • Zrozum, w jaki sposób innowacja działa jako stałe źródło poprawy w naszym społeczeństwie.
 • Promuj umiejętności przywódcze, rozwój osobisty i tworzenie sieci kontaktów o wysokiej wartości.

Projektowanie i rozwój programu

Program został zaprojektowany przez LALP i HAC, aby był odpowiedni i skuteczny dla odbiorców docelowych. Obejmuje wykłady profesorów z Georgetown University, a także prezentacje liderów i ekspertów z Waszyngtonu oraz dyskusje z osobami o największym zainteresowaniu z różnych sektorów.

Seminarium jest częścią hiszpańsko-amerykańskiego szczytu w Waszyngtonie 2020, wydarzenia organizowanego przez HAC, które obejmie inne działania zarządzane wyłącznie przez tę organizację, takie jak sesje networkingowe i wizyty z przewodnikiem w charakterystycznych budynkach i instytucjach w Waszyngtonie.

treść

Tematy objęte programem obejmują (mogą ulec zmianie):

 • Prowadzenie działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych
 • Stosunki handlowe między Stanami Zjednoczonymi, Hiszpanią i Ameryką Łacińską.
 • Globalizacja, konkurencyjność i zarządzanie
 • innowacja
 • Gospodarka o obiegu zamkniętym i zmiany klimatu
 • Siły i strategie niekomercyjne
 • przywództwo

korzyści

Korzyści z programu obejmują:

 • Pomoc w zaplanowanych seminariach
 • Torba powitalna ze szczegółowymi informacjami o sesji
 • Lunch i przerwy
 • Networking
 • Certyfikat uczestnictwa w seminarium

Gościnni eksperci

 • Ricardo Ernst. Jest przewodniczącym Baratty w Global Business i współdyrektorem programu Global Logistics Research w McDonough School of Business na Georgetown University.
 • Brooks Holtom. Starszy profesor nadzwyczajny i dziekan w McDonough School of Business na Georgetown University.
 • Gonzalo Garcia Wykonawczy, przedsiębiorca i hiszpański przedsiębiorca, który od ponad 17 lat prowadzi wiele projektów internacjonalizacji firm z różnych sektorów.
 • Kathleen Kennedy Najstarsza córka Roberta F. Kennedy'ego i Ether Kennedy'ego. Kathleen jest także pierwszą wnuczką Rose Kennedy i Josepha P. Kennedy'ego oraz siostrzenicą Prezydenta JFK.
 • Jesus M. Linares. Doktor fizyki kwantowej na Uniwersytecie Autonomicznym w Madrycie (UAM), członek Wyższej Rady Badań Naukowych (CSIC).
 • Michael Lopez Joy. Michael López-Alegría ma ponad trzydzieści pięć lat doświadczenia w dziedzinie lotnictwa i kosmosu w US Navy, NASA i sektorze prywatnym.
 • Ray Cazorla Biznesmen, filantrop i doradca różnych rządów. Założyciel i dyrektor generalny Hispanic-American College, założyciel nowojorskiego szczytu, założyciel i prezes Fundacji Inspirujących Zaangażowanych Liderów.
 • Javier Rupérez. Był ambasadorem Hiszpanii w Stanach Zjednoczonych, NATO i KBWE. Był zastępcą sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych i dyrektorem Komitetu Antyterrorystycznego Rady Bezpieczeństwa.
 • Teresa Valcarce Działacz społeczny i lobbysta, obywatel hiszpański i amerykański, który został odznaczony w 2017 r. Na mocy hiszpańskiego Orderu Zasługi Obywatelskiej.
Ostatnia aktualizacja Grudzień 2019

Informacje o uczelni

HAC Leadership & Management es una firma internacional de asuntos públicos, relaciones internacionales y formación ejecutiva. Nuestros clientes son del ámbito empresarial, político e institucional ... Czytaj więcej

HAC Leadership & Management es una firma internacional de asuntos públicos, relaciones internacionales y formación ejecutiva. Nuestros clientes son del ámbito empresarial, político e institucional provenientes de Estados Unidos de América, Europa y América Latina. Fundada en el 2015 en Estados Unidos, Nuestra firma tiene sede principal en la ciudad de Nueva York y oficinas en Madrid, Buenos Aires y Washington D.C donde ofrecemos servicios de consultoría estratégica, eventos corporativos, formación ejecutiva y relaciones políticas con la administración. Pokaż mniej
Nowy Jork , Madryt , Sewilla , Murcja , Malaga , Buenos Aires , Waszyngton + 6 Więcej Mniej