Semestralny kurs filmowy

Informacje ogólne

Opis programu

Masz wolny semestr? Masz dość kursów online? Co powiesz na przybycie do FAMU, aby kontynuować praktyczny kurs filmowy na jednym z najstarszych i najlepszych uniwersytetów filmowych na świecie?

Odwiedź witrynę kursu bezpośrednio lub kontynuuj czytanie:

Jest to okazja do:

 • napisz i wyprodukuj krótki film
 • spróbuj pracować zarówno jako operator, jak i reżyser
 • odwiedź Europę, wyjdź ze swojej strefy komfortu i poznaj nową kulturę
 • poznawaj nowych przyjaciół i twórz niesamowite wspomnienia

FAMU Prague ma ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu kursów filmowych w języku angielskim, organizowanych niezależnie, a także dla amerykańskich instytucji szkolnictwa wyższego. Tej jesieni FAMU otwiera nowy intensywny kurs filmowy dla indywidualnych osób.

Kurs opiera się na podejściu akademickim, które obejmuje intensywny mentoring
przez zespół ekspertów z różnych działów FAMU - scenopisarstwa, reżyserii, kinematografii i montażu.

Kurs filmowy składa się z dwóch poziomów:

 • L1: Początkujący
 • L2: średniozaawansowany do zaawansowanego

Końcową częścią kursu jest produkcja własnego filmu krótkometrażowego (5-8 minut).

Czego można się spodziewać podczas 12 tygodni kursu

Praktyczne doświadczenie

Doświadczysz zestawu praktycznych modułów, pracujących na taśmie filmowej 16 mm, w tym wywoływania filmów i montażu na płaskiej powierzchni. Poćwiczysz oświetlenie sceny, poznasz podstawowe zasady dźwięku filmowego i inne niezbędne procesy, które towarzyszą tworzeniu krótkiego filmu.

Script Lab - Opracowanie Twojego filmu

Podczas laboratorium scenariuszowego poznasz dramaturgiczną perspektywę tworzenia filmów, zrozumiesz różnorodne techniki narracyjne, struktury i formy gatunkowe. Przez cały kurs będziesz prowadzony przez mentora, który pomoże Ci stworzyć ostateczny film.

Kierowniczy

Nauczysz się podstaw języka filmowego i gramatyki oraz zdobędziesz podstawową wiedzę o rzemiośle, opracowując własny projekt i współpracując nad projektami swoich kolegów z klasy.

Praca z aktorami to kolejna część reżyserii, a zasady będą wprowadzane co tydzień na specjalnie ukierunkowanych zajęciach.

Kinematografia

Film jest medium wizualnym, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak przekazać swój przekaz za pomocą obrazów. Dowiesz się o rozmiarach strzałów, zasadach osi, kątach, kolorze, a także praktycznej wiedzy o aparatach, obiektywach i oświetleniu.

Produkcja

Aby zapewnić jak najbardziej płynną produkcję, będziesz współpracować z profesjonalnym kierownikiem produkcji. Będą Twoim partnerem od wczesnej fazy przedprodukcyjnej, prowadząc Cię i pomagając znaleźć odpowiednią obsadę, lokalizacje, rekwizyty i kostiumy.

Postprodukcja

Nauczysz się podstaw edycji, zarówno obrazu, jak i dźwięku, i będziesz ściśle współpracować z profesjonalnym kolorystą i inżynierem dźwięku / projektantem.

Podejście Akademii do procesu

Nasi mentorzy będą ściśle współpracować z Tobą nad Twoimi pomysłami w ramach wspólnego procesu. Oczekujemy, że nasi uczniowie będą otwarci zarówno na sukces, jak i na porażkę i zachęcamy ich, aby nie bali się popełniać błędów, ponieważ błędy są nieuniknioną częścią każdego procesu twórczego. Zrozumienie i przeżywanie niepowodzeń jest istotną częścią uczenia się.

Pokaz końcowy

Twój film zostanie wyświetlony przed twoimi kolegami z klasy i jury wydziału FAMU. Otrzymasz informację zwrotną od członków jury.

Doświadcz kręcenia filmów w Europie Środkowej

Czechy to jedno z najlepszych miejsc do kręcenia filmów w Europie. Znajdujemy się w sercu Europy i mamy długą tradycję filmową.

Sama Praga to wspaniałe miasto do odwiedzenia. Od niesamowitych zabytków, przez piękne parki i stare wąskie uliczki, po nowoczesne apartamenty i piękne kawiarnie. Czego nie lubić?

A nasze rekordy filmowe mówią same za siebie - przez ostatnie 20 lat filmy i seriale telewizyjne, takie jak Blade II, The Bourne Identity, Van Helsing, Casino Royale, Wanted, Mission Impossible, Snowpiercer, Carnival Row, JoJo Rabbit, Spider-Man , List do Króla czy Koło Czasu powstały tutaj.

Zakwaterowanie w Pradze

FAMU zapewnia mieszkanie we współpracy z naszym partnerem North Carolina State University w Pradze. Usługa mieszkaniowa obejmuje wsparcie personelu, zapewniając:

 • orientacja dla studentów na Pradze: opieka zdrowotna, transport publiczny i jak poruszać się po Pradze, ogólne informacje o Pradze, zdrowie i bezpieczeństwo, zdrowie psychiczne i różnorodność
 • zameldowanie / wymeldowanie w akademiku (odbiór z lotniska możliwy za dodatkową opłatą)
 • oddany pracownik do regularnego codziennego kontaktu
 • personel w salonie studenckim w akademiku na godziny biurowe 2x w tygodniu
 • telefon alarmowy 24/7
 • zgłaszanie incydentów dla instytucji amerykańskich i odpowiedź z tytułu IX

Orientacyjna cena za mieszkanie zapewniane przez NCSU to 50 000 CZK (2 200 USD). Alternatywnie, studenci mogą wynająć własne zakwaterowanie w Pradze.

-> Odwiedź witrynę kursu bezpośrednio.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Informacje o uczelni

Vibrant Historical City In The Heart Of Europe — 5th Oldest Film School In The World — One Of The Best Places On Earth To Study Cinema. Its graduates include many influential filmmakers and scriptwrit ... Czytaj więcej

Vibrant Historical City In The Heart Of Europe — 5th Oldest Film School In The World — One Of The Best Places On Earth To Study Cinema. Its graduates include many influential filmmakers and scriptwriters, many known within an international context, Oscar winners and laureates of international film festivals. Pokaż mniej