Saperfare Course Furniture Design

Informacje ogólne

Opis programu

Dlaczego?

Podzielony na etap przygotowawczy plus trzy moduły kurs równoważy praktyczną znajomość rynku z podstawowymi zasadami projektowania. Każdy moduł jest finalizowany przez projekt, co pozwala uczniowi sprawdzić nabytą wiedzę. Pod koniec kursu będzie miał portfolio z trzema zróżnicowanymi projektami, poszerzając swój obszar przyszłych działań.

Dla kogo?

Kurs nie ma żadnych wymagań wstępnych i jest przeznaczony dla osób zainteresowanych projektowaniem mebli, kreatywnych profesjonalistów i projektantów, którzy chcą uzupełnić szkolenie lub zdobyć praktyczne doświadczenie poprzez realizację projektów

Jak to jest?

W ostatnich latach przemysł brazylijski zaczął produkować meble dostosowane do rynku krajowego, rozumiejąc, że aby konkurować za granicą, konieczne jest posiadanie własnej tożsamości. Tak więc przestrzeń jest

Rynek

W ostatnich latach przemysł brazylijski zaczął produkować meble dostosowane do rynku krajowego, rozumiejąc, że aby konkurować za granicą, konieczne jest posiadanie własnej tożsamości. Zapotrzebowanie użytkownika na produkty, które są niedrogie i są w stanie zaspokoić ekonomiczne i estetyczne potrzeby konsumenta, zwiększa inwestycje w tym obszarze, otwierając nowe możliwości projektantom mebli. W tym scenariuszu projektant musi być elastyczny i mieć szeroką wizję społeczeństwa, aby zobaczyć, gdzie są nowe możliwości

Kurs projektowania mebli w IED Rio

Kurs równoważy praktyczną znajomość rynku z podstawowymi zasadami projektowania. Każdy moduł jest finalizowany przez projekt, co pozwala uczniowi sprawdzić nabytą wiedzę. Pod koniec kursu będzie miał portfolio z trzema zróżnicowanymi projektami, poszerzając swój obszar przyszłych działań.

Dzięki silnej orientacji rynkowej studenci uczą się wspólnie z specjalistami w dziedzinie projektowania mebli i realizują projekty od tradycyjnego przemysłu po produkcję cyfrową

Dążąc do zbliżenia studenta do profesjonalnego podejścia podczas modułów, odbędą się wizyty w warsztatach i firmach partnerskich z udziałem zaproszonych projektantów, specjalistów z różnych dziedzin rynku meblarskiego, a także w zakresie zrównoważonego rozwoju i produkcji.

Aby pomóc Ci osiągnąć swoje cele zawodowe, uczeń nadal ma możliwość spotkania się z rynkiem poza Brazylią, poprzez 40-godzinny moduł międzynarodowy w IED Italy lub IED Spain.

O nas

Kurs Projektowanie mebli jest podzielony na jeden etap przygotowawczy plus trzy moduły.

Etap przygotowawczy

Skierowany do studenta, który nie ma wiedzy w obszarze rysowania za pomocą narzędzi cyfrowych. Program Rhinoceros pomoże w rozwoju projektów. Ten krok jest opcjonalny dla tych, którzy mają już doświadczenie.

MODUŁ 1 | Meble Utopia

Pierwszy moduł wykorzystuje zdolności twórcze, wolne od cumowania, wykorzystując niezwykłe materiały, eksperymentując, ryzykując, badając formy, do tworzenia niezwykłych przedmiotów. Nacisk kładziony jest na zachęcanie do innowacji, rozwijanie kreatywności i indywidualnego stylu.

MODUŁ 2 | Proces opracowywania projektu

Drugi moduł rozszerza narzędzia potrzebne do opracowania projektu i podejścia do procesów produkcyjnych. Praca zaczyna się od briefingu. W ten sposób następuje cały proces tworzenia i rozwoju w celu przedstawienia projektu klientowi. Student powinien korzystać z metod i narzędzi poznanych podczas kursu. Celem jest zapewnienie praktycznej wiedzy o wszystkich etapach projektu zgodnie z rzeczywistością zawodową.

MODUŁ 3 | Projektowanie mebli mobilnych

Trzeci moduł dotyczy narzędzi potrzebnych do opracowania projektu autora, zachęca do kontaktu ze specjalistami w tej dziedzinie, zarówno w procesie produkcji, jak iw mechanizmach umożliwiających rozpowszechnianie i sprzedaż produktów. Umacnia wiedzę niezbędną do praktyki zawodowej i integracji z rynkiem.

Rejestracja i rejestracja

Pierwszym krokiem w procesie rejestracji jest wypełnienie listu motywacyjnego, przejdź tutaj. Dzięki temu możemy wiedzieć trochę więcej o ich zainteresowaniach, a koordynatorzy będą znali profil każdego kandydata.
Po wysłaniu listu poczekaj na kontakt z dalszymi informacjami i instrukcjami.

Warunki płatności

  • Rata do 24x za pośrednictwem Intersektora
  • Rabat gotówkowy
  • ** Specjalne warunki dla absolwentów i partnerów biznesowych

Aby uzyskać więcej informacji, wypełnij poniższy formularz, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą.

* Kurs może zostać przełożony lub odwołany, jeśli nie osiągnie minimalnej liczby studentów.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Within the boundaries of Rio Genius Loci, IED will focus its teaching programs to take in not only Design, Fashion, Communication and Visual Arts, but also the innovative principles of sustainable arc ... Czytaj więcej

Within the boundaries of Rio Genius Loci, IED will focus its teaching programs to take in not only Design, Fashion, Communication and Visual Arts, but also the innovative principles of sustainable architecture and of strategic and service design. Pokaż mniej