Projektowanie wnętrz i przestrzeni - semestr zimowy

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3

Opis programu

TEN PRZEDMIOT W DZIEDZINIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

Projektowanie wnętrz i przestrzeni polega na poprawie otoczenia przestrzennego poprzez właściwe wykorzystanie ergonomii, materiałów i światła w celu poprawy poczucia komfortu, jakości i bezpieczeństwa użytkowników. Ta nowa i rozwijająca się dziedzina w twórczy sposób łączy świadomość kulturową i społeczną, odpowiedzialność ekonomiczną i wgląd techniczny.

Semestr zimowy w projektowaniu wnętrz i projektowania przestrzennego koncentruje się na projektach, które dotyczą współczesnych tematów, takich jak zrównoważony rozwój, tożsamość i zmiana przeznaczenia budynków. Za pomocą tego programu przeanalizujesz i zinterpretujesz istniejące lub nowe miejsca i warunki, aby stworzyć poczucie miejsca; nauczysz się dodawać tożsamość do środowisk przestrzennych, aby wzmocnić interakcję z użytkownikami na poziomie emocjonalnym.

Harmonogram: Lekcje odbywają się od poniedziałku do piątku rano i / lub po południu.

Poziom i wymagania wstępne: Kurs ten jest szczególnie skierowany do absolwentów szkół średnich i studentów lub profesjonalistów z innych dziedzin studiów, pragnących poznać podstawy projektowania wnętrz i projektowania przestrzennego.

Metodologia i struktura: Ta ścieżka edukacyjna wprowadza Cię w proces projektowania i myślenia projektowego, ucząc podstawowych umiejętności, teorii, metod i procesów projektowych poprzez połączenie wykładów, warsztatów i wizyt.

Dzięki zdobytym umiejętnościom będziesz mógł rozwijać projekty związane z różnymi dziedzinami, takimi jak mieszkalne, wystawiennicze czy gastronomiczne.

Podczas warsztatów weźmiesz pod uwagę trzy główne elementy: przestrzeń do Twojej dyspozycji, markę oraz jej wizerunek i wartości, użytkownika i jego potrzeby. Będziesz pracować zarówno nad aspektami estetycznymi, jak i nad wytwarzaniem „wrażeń”, biorąc pod uwagę wymagania dotyczące dobrego samopoczucia fizycznego, aby zaoferować klientom nowe i innowacyjne doświadczenia.

Wizyty w głównych wydarzeniach, takich jak MADE (Architecture and Building Show), Architecture @ work (Mediolan) i SAIE-International Building Exhibition (Bolonia) będą bogatym źródłem wiedzy na temat tradycyjnych i innowacyjnych materiałów, a także wzbogacenia kulturowego i inspiracja do finalnych projektów.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Informacje o uczelni

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Pokaż mniej
Mediolan , Mediolan , Mediolan + 2 Więcej Mniej