Program uniwersytecki w Brazylii

Via Mundo

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Program uniwersytecki w Brazylii

Via Mundo

Via Mundo

Co?

Program University Experience oferuje możliwość doświadczenia Uniwersytetu w Brazylii przez jeden semestr lub cały rok akademicki.

Zostajesz studentem-gościem, a poza studiowaniem programu wybranego kursu, otrzymasz propozycję nauki języka portugalskiego podczas pierwszego semestru programu.

Czas trwania i początek programu

Możesz wybrać studia w Brazylii na jeden semestr (5 miesięcy) lub jeden pełny rok akademicki (10 miesięcy). Możesz rozpocząć program w połowie / pod koniec stycznia lub pod koniec lipca (zarówno dla programu semestralnego, jak i rocznego).

Brazylijski rok akademicki rozpoczyna się w połowie / pod koniec stycznia i kończy się pod koniec listopada / na początku grudnia, z wakacjami w lipcu i grudniu / styczniu. Kursy zazwyczaj otwierają nowe grupy co każdy nowy semestr.

Czemu?

Uczysz się / poprawiasz nowy język, poszerzasz swoją sieć kontaktów badawczych i rozwijasz umiejętności dla przyszłej kariery akademickiej i zawodowej, studiując w ekscytującej atmosferze!Via Mundo

Kto?

Aby dołączyć do Programu, musisz spełnić następujące wymagania:

 • mieć co najmniej 18 lat
 • ukończyli szkołę średnią w kraju ojczystym
 • być w dobrym zdrowiu i posiadać osobiste umiejętności, aby przeżyć międzykulturowe doświadczenie (takie jak odpowiedzialność, elastyczność i otwartość).
Narodowości

Zaprosiliśmy studentów z różnych krajów i narodowości: USA, Kanady, Niemiec, Danii, Norwegii i Kolumbii. Różnorodność narodowości rośnie z każdym rokiem.

W jaki sposób?

Szkolenie

Brazylijski system edukacji jest podzielony na trzy poziomy: podstawowy (Ensino Fundamental), wtórny (Ensino Médio), obejmujący edukację techniczną i zawodową oraz szkolnictwo wyższe (Ensino Superior), studia licencjackie i magisterskie.Via Mundo

Kursy licencjackie mogą trwać od 2 do 6 lat, w zależności od wybranego kursu. W Brazylii istnieją uniwersytety publiczne i prywatne. Publiczne uniwersytety federalne oferują edukację najwyższej jakości. Via Mundo umieszcza studentów zarówno w instytucjach prywatnych, jak i publicznych, z których wszystkie są uznawane za dobry poziom wykształcenia i struktury oraz akredytowane przez brazylijskie Ministerstwo Edukacji. Kursy oferowane są na trzy zmiany (rano, po południu lub wieczorem).

Opcje kursu

Możesz wybrać konkretny kurs na prywatnym lub publicznym uniwersytecie. W formularzu zgłoszeniowym należy podać 5 (pięć) kursów w kolejności preferencji, a my omówimy ich dostępność z instytucjami.

Zajęcia na uniwersytecie prowadzone są w języku portugalskim. Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych kursów dostępnych dla zagranicznych studentów:

 • Administração (Business Administration)
 • Artes Visuais (Sztuki wizualne)
 • Contabilidade (księgowość)
 • Direito (Prawo)
 • Pedagogia (pedagogika)
 • Educação Física (Wychowanie fizyczne)
 • Arquitetura e Urbanismo (architektura i urbanistyka)
 • Engenharia de Produção (Production Engineering)
 • Engenharia Civil (Inżynieria lądowa)
 • Engenharia Mecânica (Inżynieria mechaniczna)
 • Sistemas de Informação (Systemy informacyjne)
Nocleg

Możesz być zakwaterowany ze starannie wyselekcjonowaną rodziną brazylijską lub w mieszkaniu lub wynajmowanym apartamencie w zależności od dostępności i akceptacji. Inne opcje zakwaterowania są dostępne we własnym wyszukiwaniu. Opcja zakwaterowania u rodziny obejmuje codzienne podstawowe posiłki.

Lokalny koordynator

W całym Programie asystuje Ci lokalny koordynator, który udzieli Ci pełnego wsparcia i wskazówek. W nagłych przypadkach możesz zadzwonić na nasz telefon alarmowy 24/7.

Via Mundo

Więcej informacji

Powitanie Orientacja i studia portugalskie

Po przyjeździe do Brazylii weźmiesz udział w kursie powitalnym wraz z innymi studentami z różnych krajów. Podczas zajęć orientacyjnych poznasz program, niektóre z głównych różnic kulturowych, wyzwania związane z doświadczeniem i sposoby radzenia sobie z nimi.

Jako specjalną cechę Programu, będziesz uczestniczyć w Intensywnym Kursie Portugalskim, aby nauczyć się podstaw, aby rozpocząć komunikację, a następnie cotygodniowego regularnego kursu. Język portugalski jest prowadzony przez wykwalifikowanych nauczycieli i uczy się go specjalną metodą języka portugalskiego jako języka obcego.

Opcjonalne wycieczki i zajęcia

Przez cały czas trwania programu będą organizowane zajęcia w oparciu o twoje zainteresowania. Działania te obejmują kulturalne, sportowe, rekreacyjne lub społeczne projekty / wydarzenia, takie jak: lekcje tańca, piłka nożna, siatkówka plażowa, surfowanie, kitesurfing, Capoeira, projekty społeczne, warsztaty perkusyjne, wizyty w historycznym centrum, muzea itp.

Ponadto Via Mundo organizuje specjalne wycieczki do fantastycznych miejsc w Brazylii, takich jak: Rio de Janeiro; Las Amazoński; wybrzeże północno-wschodnie; pośród innych.

Proces aplikacji

Musisz wypełnić formularz aplikacyjny za pośrednictwem agencji partnerskiej w kraju ojczystym lub bezpośrednio w biurze VIA MUNDO (w przypadku, gdy w twoim kraju nie ma agencji partnerskiej). Po otrzymaniu Formularza Wniosku, Zespół Programowy dokona jego przeglądu, sprawdzi, czy oczekują na nie informacje oraz wydaje listy akceptacji i umieszczenia w celu uzyskania wizy.

Po zaakceptowaniu przez Uniwersytet, wyślemy ci określone opłaty za wybrany kurs (jeśli jesteś na prywatnej uczelni).

Wniosek wizowy

Rząd brazylijski wymaga tymczasowej wizy na studia w kraju. Wymagania wizowe muszą zostać potwierdzone w brazylijskim konsulacie / ambasadzie w Twoim kraju ojczystym. VIA MUNDO wyda niektóre niezbędne dokumenty do wniosku wizowego i prześle je do agencji partnerskiej lub do ciebie z wyprzedzeniem.

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Portuguese (Brazil)


Ostatnia aktualizacja May 14, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Stycz. 2019
Lipiec 2019
Duration
Czas trwania
5 - 10 miesięcy
W niepełnym wymiarze czasu
W pełnym wymiarze godzin
Locations
Brazylia - São Luís, State of Maranhão
Data rozpoczęcia : Stycz. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Data rozpoczęcia : Lipiec 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Stycz. 2019
Brazylia - São Luís, State of Maranhão
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Lipiec 2019
Brazylia - São Luís, State of Maranhão
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą