Program dokumentalny - roczny

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Program roczny: wrzesień 2020 r. - maj 2021 r

PIERWSZY SEMESTR - DOKUMENTACJA

W pierwszym semestrze kursu Documentary Production studenci realizują liczne zadania związane z fotografowaniem, mające na celu rozwijanie umiejętności krytycznych w języku filmu dokumentalnego, technikach fotografowania i edycji. Wykłady, pokazy, pokazy i ćwiczenia analityczne stanowią podstawę prac terenowych.

Tematy obejmują:

- Kamera dokumentalna

- Edytowanie dokumentów

- Dokumentalne pisanie

- Projekt dźwięku i dźwięku

- Oświetlenie

- Ruch kamery

- techniki wywiadów

- Dokumentalne tematy i gatunki

- Badania

- Etyka dokumentalna

Dzięki obsadzaniu zadań nawzajem, uczniowie zdobywają szerokie umiejętności w zakresie reżyserii, produkcji, nagrywania i nagrywania dźwięku. Rygorystyczne krytyki są istotnym elementem kursu. Oprócz tych ćwiczeń, każdy uczeń tworzy i reżyseruje 5-minutowy krótki film dokumentalny na wybrany przez siebie temat. Uczniowie także załatwiają sobie nawzajem projekty.

Specjalistyczne kursy w zakresie edycji i kinematografii to inne kluczowe elementy programu. Uczniowie uczą się edycji najnowszej wersji Avid Media Composer i nauki strzelania z Sony 4K XDCam (i innych formatów, jeśli zainteresowani) i teorii oświetlenia. Studiując i ćwicząc narrację oraz techniki strzelania dokumentalnego, uczniowie zdobywają zaawansowaną biegłość w języku filmu.

Uzupełniając praktyczny komponent kursu, uczniowie uczestniczą w projekcjach, aby uchwycić film dokumentalny jako medium ewoluujące, obecnie na nowo odkrywane przez filmowców, którzy wykorzystują zdjęcia, dźwięk, muzykę, edycję, grafikę, animację i platformy dystrybucji w nowy i innowacyjny sposób. Projekcje te opierają się na bogatej puli międzynarodowych filmów dokumentalnych, zarówno z przeszłości, jak i teraźniejszości, które krzyżują tematy i gatunki. Te przykłady z kolei pomogą uczniom znaleźć swój niepowtarzalny głos, jako filmowców dokumentalnych.

DRUGI SEMESTR - DOKUMENTACJA

W Advanced Documentary Production studenci koncentrują się na dogłębnym rozwoju i przygotowywaniu swoich filmów dyplomowych. Obejmuje to wypełnianie cotygodniowych zadań dla instruktorów i recenzowanie oraz naukę w zakresie badań i pisania przekonującej propozycji i leczenia. Do końca semestru każdy z uczniów będzie produkował i reżyserował swój własny film dyplomowy - 15-minutowy film dokumentalny - i tworzył z kolegami projekty swoich kolegów z klasy. Poprzez obszerną sesję burzy mózgów i pitchingów studenci opuszczają kurs z zestawem krytycznych pomysłów na projekty, aby dalej rozwijać się i realizować po zakończeniu programu.

Program drugiego semestru obejmuje warsztaty dokumentalne, kurs praktyczny, w ramach którego studenci rozwijają swoje umiejętności techniczne poprzez cotygodniowe sesje zdjęciowe i edycyjne. Tematy mogą obejmować: Zaawansowane techniki wywiadów, Rekonstrukcje dokumentalne, Badania archiwalne, Portret osoby lub miejsca, Muzyka do filmu dokumentalnego i różne scenariusze strzelania w stylu kina Vérité.

Najważniejszym składnikiem drugiego semestru, a nawet całorocznego kursu dokumentalnego, jest film dyplomowy, który powinien mieć jakość audycji.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Prague Film School is one of Europe’s leading schools providing practical training in the core disciplines of filmmaking. The school's accelerated programs, its international faculty and world-class f ... Czytaj więcej

Prague Film School is one of Europe’s leading schools providing practical training in the core disciplines of filmmaking. The school's accelerated programs, its international faculty and world-class facilities draw students from all over the globe bent on converting a long-held passion for film into a life-time profession. Pokaż mniej