Prawo międzynarodowe: problemy współczesne

SOAS Summer School

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Prawo międzynarodowe: problemy współczesne

SOAS Summer School

Opis programu

Kurs ten zapewnia studentom podstawową wiedzę na temat prawa międzynarodowego, koncentrując się na fundamentalnych strukturach, które są niezbędne do współpracy z jakimkolwiek międzynarodowym problemem prawnym. Studenci poznają trzy subdyscypliny w zakresie prawa międzynarodowego: międzynarodowe prawo humanitarne konfliktów zbrojnych, międzynarodowe prawo karne i międzynarodowe prawo gospodarcze. Poprzez studia nad tymi trzema obszarami prawa międzynarodowego studenci zapoznają się z szeregiem współczesnych zagadnień, które wymagają zastosowania zasad i struktur fundacji w celu uświadomienia zarówno ograniczeń, jak i potencjału prawa międzynarodowego jako narzędzia zmiany.

SOAS

Studenci opuszczą kurs ze zdolnością do rozwiązywania międzynarodowych problemów prawnych z zaufaniem, a także ze świadomością konkretnych współczesnych problemów i jak prawo międzynarodowe zajmuje się trzema konkretnymi pojawiającymi się i bieżącymi problemami: środowiskiem, technologią (w szczególności wykorzystaniem dronów i rozwój systemów Lethally Armed Weapon) i użycie siły poza zbiorowymi strukturami bezpieczeństwa.

Studenci wezmą również udział w sesji Model Security Council po zapoznaniu się z najważniejszymi zajęciami z bezpieczeństwem, podczas której sesja modelowa pozwoli uczniom zrozumieć nieprzewidziane sytuacje polityczne i ograniczenia proceduralne w zakresie transformacji zbiorowych struktur bezpieczeństwa. Klasa obejrzy także filmowy pokaz "Przez ich oczy: Świadkowie wobec sprawiedliwości". Film opowiada o roli zeznań świadków w międzynarodowych sprawach karnych. To zachęci uczniów do zastanowienia się nad przestrzenią między relacjami ocalałymi a prawnymi narracjami. Po projekcji filmu odbędzie się otwarta debata.

Kredyty

Studenci zazwyczaj są w stanie uzyskać kredyty z macierzystej uczelni i zazwyczaj nasze kursy otrzymują 3 punkty w systemie amerykańskim i 7,5 ECTS w systemie europejskim. Jeśli zamierzasz ubiegać się o kredyty z instytucji macierzystej, przed zarejestrowaniem się sprawdź wymagania. Chętnie pomożemy Ci w każdy możliwy sposób, jednak pamiętaj, że decyzja o przyznaniu punktów zależy od Twojej instytucji macierzystej.

Ocena będzie opcjonalna i będzie różna dla każdego kursu. Uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa, a odpisy będą dostępne na żądanie.

SOAS

Program socjalny

Będziesz także mógł cieszyć się naszym programem towarzyskim, zaczynając od przyjęcia powitalnego i opcjonalnego rejsu po Tamizie za niewielką dodatkową opłatą. Szczegółowe informacje na temat rezerwacji zostaną Państwu przekazane po rejestracji. Otrzymasz także kody rabatowe na jednodniowe wycieczki i wycieczki z naszymi partnerami International Friends.

Struktura

Informacje o kursie

46 godzin kontaktu

Poniedziałek czwartek

10.00 - 15.00: wykłady i ćwiczenia

Dodatkowe 2 godziny w określony piątek z opcjonalnymi działaniami związanymi z treścią, takimi jak wizyty w muzeum lub w firmie. W piątki kursy otwierają jedną ze swoich zajęć dla wszystkich uczniów szkół letnich, dając każdemu uczniowi różne zajęcia do wzięcia udziału.

Opcjonalne godziny: oprócz regularnych wykładów i ćwiczeń, każdy kurs składa się z szeregu "działań" związanych z ich treściami akademickimi (np. Wizyta w muzeum, wizyta w firmie itp.). W piątki wszystkie kursy otwierają jedną ze swoich zajęć dla wszystkich uczniów szkół letnich i są one opcjonalne. Na przykład, jeśli studiujesz kurs rozwoju, możesz dołączyć do zajęć należących do kursu Polityka, Ekonomia i Środowisko. Wszystkie zajęcia będą rozłożone w ciągu dnia, abyś miał szansę wziąć jak najwięcej. Należy jednak pamiętać, że zajęcia w piątek dotyczące kursu, na którym się rejestrujesz, są obowiązkowe.

Tydzień 1: Podstawy prawa międzynarodowego

 • Wprowadzenie do prawa międzynarodowego
 • Źródła prawa międzynarodowego
 • Przedmioty prawa międzynarodowego

Tydzień 2: Współczesne problemy

 • Jurysdykcja i immunitety
 • Odpowiedzialność państwa
 • Międzynarodowe prawo karne

Tydzień 3: Emergent Problems

 • Prawo konfliktu zbrojnego
 • Międzynarodowe prawo gospodarcze
 • Zbiorowe bezpieczeństwo - autoryzacja siły
 • Technologia
 • Środowisko

Ocena: jest opcjonalna i będzie miała formę eseju o objętości 2000-2500, który zostanie przekazany w 2 tygodnie po zakończeniu kursu.

Nauczanie

Po pomyślnym ukończeniu kursu student powinien być w stanie wykazać umiejętność:

 • Zrozumienie podstaw prawa międzynarodowego, w tym źródeł prawa międzynarodowego i zdolności do wypełnienia odpowiedzialności publicznej za naruszenia zobowiązań
 • Zdolność do krytycznego przesłuchiwania określonych systemów w ramach prawa międzynarodowego, w szczególności międzynarodowego prawa humanitarnego, międzynarodowego prawa karnego i zbiorowych struktur bezpieczeństwa
 • Zdolność do refleksji i zaangażowania w przestrzeń dla transformacji prawa międzynarodowego w celu rozwiązania uporczywych nierówności w porządku globalnym

SOAS

Wymagania wstępne

Studentka lub absolwentka w czasie uczęszczania do Szkoły Letniej i 18 lat. Doświadczenie zawodowe można uznać za równoważne z kwalifikacjami uniwersyteckimi. Biegła znajomość języka angielskiego wynika z:

 • IELTS 6,5 lub wyższy
 • TOEFL iBT o wartości 100 lub wyższej
 • Pearson 70 lub wyższy
 • Lub równoważny dowód

Rejestracja kandydatów Szkoły Letniej, którzy nie spełniają wymagań wstępnych, zależy od SOAS - prosimy o skontaktowanie się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wniosku.

SOAS

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski
SOAS Summer School

Ostatnia aktualizacja February 12, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Lipiec 2019
Duration
Czas trwania
19 dni
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
1,600 GBP
Opłata za zgłoszenie w wysokości 1 600 £ 40 £ Zniżka dla pierwszych ptaków w wysokości 10% jest dostępna do 30 marca 2018 r
Locations
Wielka Brytania - London, England
Data rozpoczęcia : Lipiec 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Lipiec 2019
Wielka Brytania - London, England
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą