Rewolucja w produkcji cyfrowej stała się podstawą przemysłu 4.0, z jednej strony tworzy nowe modele biznesowe, z drugiej staje się standardem w bardzo konkurencyjnych sektorach, takich jak motoryzacja, opieka zdrowotna i lotnictwo.

Przemysł kreatywny i sektor przemysłowy, w którym się zbiega, wymagają wysoce wyspecjalizowanych profili, które rozumieją tę nową zmianę paradygmatu. Konieczne jest stworzenie nowych profili zawodowych, które będą zdolne do wdrażania technologii produkcji cyfrowej i śledzenia ciągłej ewolucji wokół nich oraz możliwych projektów, które mogą wynikać z ich ekosystemu.

Studium podyplomowe Craft in Digital Manufacturing zapewnia studentom niezbędną wiedzę i narzędzia, które pozwalają im korzystać z cyfrowych technologii wytwarzania w przyszłych projektach, kształtując ich przegląd procesu cyfrowego i analogowego rzemiosła i udostępniając je nowym metodologiom projektowania stosowanym w tej dziedzinie produkcji cyfrowej.

Cele

Celem studiów podyplomowych jest dostarczenie studentom niezbędnej wiedzy i narzędzi, które pozwolą im korzystać z cyfrowych technologii wytwarzania w przyszłych projektach, kształtując ich przegląd procesu cyfrowego i analogowego rzemiosła i udostępniając je nowym metodologiom projektowania stosowanym w tej dziedzinie produkcji cyfrowej.

  • Określ, jakie technologie cyfrowego wytwarzania mają zastosowanie do projektu lub procesu projektowania.
  • Zrozum, jak pracować w środowisku, w którym spotykają się zarówno przemysł analogowy, jak i cyfrowy.
  • Twórz produkty lub usługi na zamówienie, koncentrując się na projektach skoncentrowanych na człowieku.

Metodologia

Szkoła IED Master zapewnia ciągłe szkolenia, kwalifikacje, specjalizacje i szansę na bieżąco ze wszystkimi aspektami projektowania, popartymi bogatym dziedzictwem historycznym i kulturowym włoskiego designu.

Nasza strategia na przyszłość jest zawsze zgodna ze społecznymi, środowiskowymi i finansowymi makrotrendami i uważnie śledzimy zmiany, które nasze miasta i okolice będą musiały dostosować w ciągu najbliższych 30 lat. Wierzymy, że możemy zapewnić odpowiedzi i rozwiązania poprzez projektowanie.

Nasze nauczanie w IED Master opiera się na czterech scenariuszach, które uważamy za kluczowe, aby sprostać potrzebom przyszłości : projektowanie dla zrównoważonego rozwoju, projektowanie dla nowych modeli biznesowych, projektowanie dla nowych mediów i projektowanie dla ludzi.

Naszym celem jest szkolenie specjalistów, którzy potrafią wykorzystać wartości kulturowe i narzędzia do projektowania, aby nie tylko przezwyciężyć wyzwania przyszłości, ale także tworzyć i napędzać innowacje. Chcemy, aby nasi uczniowie wzięli odpowiedzialność za swoją ścieżkę szkoleniową i nauczyli się, jak nią kierować przy wsparciu i opiece ekspertów i specjalistów.

W IED Master postrzegamy szkołę jako laboratorium, w którym studenci mogą być innowacyjni, przedsiębiorczy i siłą napędową; gdzie mogą swobodnie eksperymentować i tworzyć.

Profil ucznia

Kurs skierowany jest do profesjonalistów pracujących w branżach kreatywnych, którzy chcą poszerzyć granice cyfrowego wytwarzania w swojej dziedzinie. Specjaliści i absolwenci w dziedzinie mody, sztuk pięknych, projektowania lub architektury. Wnioskodawcy potrzebują podstawowej wiedzy na temat modelowania 3D i myślenia projektowego i zostaną poproszeni o przesłanie swojego kreatywnego portfolio do przeglądu.

Oferty pracy

Możliwe pozycje kariery obejmują:

  • Menedżer ds. Innowacji
  • Dyrektor kreatywny
  • Produkt
  • Menadżer projektu
  • Deweloper biznesowy

Koordynator

Tito Favaro

Projektant przemysłowy specjalizujący się w czynniku ludzkim - ergonomia. Ponad 14 lat doświadczenia w rozwoju produktów i usług, współpraca z firmami i międzynarodowymi firmami, takimi jak Hewlett Packard, Applus, robotyka Pal, roboty uniwersalne, RuckerLipsa, Alstom, Caf, STE Group, Ideaded, Xavier Garcia, Evaluz lub projekt Nacar.

Gościnnie wykładał w takich instytucjach jak Uniwersytet Ramon Llull, Politechnika UPC w Katalonii, Instytut Robotyki i Informatyki Przemysłowej w Katalonii, Wyższa Rada Naukowa CSIC Państwa Hiszpańskiego, Projekt szkoły Eina, Projekt szkoły IED Barcelona, Szkoła Projektowania Balearów Wyspy, Univerty of Gagrobo Bulgaria)

Joris Debo

Przemysłowy projektant i współzałożyciel hiszpańskiej marki modowej Revisited. Ponad 16 lat doświadczenia w dziedzinie produkcji addytywnej jako dyrektor kreatywny Materialise oraz jako niezależny specjalista ds. Druku 3D w branży kreatywnej.

Stwórz ogromne doświadczenie w wielu dziedzinach, takich jak produkty konsumenckie, meble i projektowanie oświetlenia, sztuka

Gościnnie wykładał m.in. w Harvard University (USA), Columbia University (USA), Pratt Institute (USA), The New School (USA), Red Dot Academy (Chiny) i ściśle współpracował z muzeami takimi jak V

Program prowadzony przez:
  • Język angielski

Zobacz 24 więcej kursów w IED – Istituto Europeo di Design Barcelona »

Ostatnia aktualizacja Sierpień 17, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sty 16, 2020
Duration
6 miesięcy
W pełnym wymiarze godzin
Cena
6,200 EUR
Opłata wpisowa 2.000 € czesnego 4.200 €
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sty 16, 2020
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sty 16, 2020

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa