podyplomowych studiów w sztuce publicznej i nowych strategii artystycznych

Informacje ogólne

Opis programu

Podyplomowe Program Degree in Public Art i New strategii artystycznych (MFA)

&nbsp

Wydział Sztuki i Projektowania w Bauhaus-Universität Weimar powstała anglojęzyczną, podyplomowych studiów Public MSZ w »Sztuka i Nowe Strategie Artystyczne« w semestrze zimowym 2001/02. Jako pierwszy i jedyny studia magisterskie w swoim rodzaju w Niemczech, przygotowuje plastycznych studentów do pracy w sferze publicznej i zapewnia ich w umiejętności niezbędne do skutecznej interwencji artystycznej.

Program ten stopień jest skierowany do studentów i powstała z kapitału na rozruch dostarczonych przez Niemieckiej Służby Wymiany Akademickiej (DAAD). Studenci z całego świata uczestniczą w tym programie MSZ i niemieccy studenci korzystać z rozległej sieci międzynarodowych uczelniach partnerskich, gdzie mogą studiować przez jeden lub dwa semestry za granicą.Zapisy w tym studiów jest ograniczona do 40 uczniów. Zagraniczni studenci spędzają cztery semestry studia w Weimarze, a niemieccy studenci są zobowiązani do studiowania za granicą przez okres co najmniej jednego semestru. Nowi studenci są dozwolone jedynie, aby zapisać się na semestr zimowy.

Zawartość


Poniższe cztery obszary są kluczowe dla pracy artystycznej w przestrzeni publicznej i są badane w głębi w tym cztery semestr studiów:

  • Art i Upamiętnienie
  • Plastyka i Architektura
  • Tymczasowe Interwencje
  • Nowych strategii artystycznych

Artystyczne i teoretyczne badania tych obszarach tematycznych odbywa się w »rzeczywistych projektów«, tj. do kontekstu dzieła zostały opracowane i zainstalowane w przestrzeni publicznej we współpracy z różnymi partnerami. Pomysły na artystycznych interwencji w przestrzeni publicznej pochodzą z studenckich artystycznego podejścia i wiązać niezależny rozwój poszczególnych prac. Formy interwencji m.in. tymczasowe instalacje, rzeźby, działań i osiągnięć. Media cyfrowe rozszerzył zakres przestrzeni publicznej w celu włączenia środowisk wirtualnych. Pracuje często odnosić się do bieżących wydarzeń politycznych, kulturalnych i społecznych, jak również status sztuki publicznej. Oprócz teorii analizy poszczególnych stanowisk, określenie »publiczne« jest także głównym tematem badań.Program podkreśla również inne tematy, takie jak integrację sztuki piękne w architekturze i krajobrazów, badając kulturę upamiętnienia, funkcja pomników i roli zabytków w przestrzeni publicznej. Dyskusja koncentruje się także na aspekty globalizacji, urbanistyki i migracji.

Magister »Sztuk Pięknych stopień« jest drugi poziom kwalifikacji zawodowych. Badanie Mistrza składa się z wystawy końcowej, egzamin pisemny i ustny (praca magisterska i prezentacji).

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The Bauhaus-Universität Weimar is an international research university that is committed to the idea of Bauhaus and therefore has a traditionally international orientation. Its aspiration is to combin ... Czytaj więcej

The Bauhaus-Universität Weimar is an international research university that is committed to the idea of Bauhaus and therefore has a traditionally international orientation. Its aspiration is to combine arts with sciences and technics which leads us to run a path that is unique in Germany. The aspiration for internationalization is no empty phrase but an integrative component of our self-understanding and the orientation. Pokaż mniej