One Year Course - Film animowany

Informacje ogólne

Opis programu

Poznaj kadrę międzynarodowego czeskiego filmu animowanego! Skontaktuj się z długą tradycją filmu animowanego w FAMU .

CELE KURSU

Kurs opiera się na głównym założeniu estetycznym, że film animowany jest specyficznym gatunkiem sztuki dramatycznej. Animacja jest również traktowana jako specyficzna kinetyczna forma sztuki. Podczas kursu studenci poznają różne techniki i technologie filmów animowanych - zarówno ręcznie, jak i cyfrowo (skomputeryzowanych). Są instruowani o ogólnych koncepcjach animacji, a także o konkretnych tematach, takich jak storyboarding lub struktura lalek animacyjnych, które opanowują w ramach prostych ćwiczeń praktycznych. Uczuciowa wrażliwość uczniów jest doskonalona w trakcie klasycznych lekcji rysunku. Częścią kursu jest również podstawowy przegląd historii filmu animowanego, zarówno w perspektywie czeskiej, jak i globalnej, oraz teoretyczne zasady filmu animowanego. Kurs jest zaplanowany na dwa semestry.

PROFIL ABSOLWENTA

Absolwenci kursu filmu animowanego opanowują różne techniki i technologie animacji, zarówno ręcznie, jak i skomputeryzowane. Poprawiają swoją ekspresję artystyczną. Mogą tworzyć storyboardy. Opanowują podstawowe zasady i koncepcje animacji, które testują w prostych ćwiczeniach animacyjnych. Znają się na teorii filmu animowanego. Znają przegląd historii filmu animowanego, zarówno czeskiego, jak i globalnego. Są zaznajomieni z aktualnym filmem animowanym i mogą poruszać się po tym polu. Po ukończeniu studiów mogą pracować jako niezależni artyści lub rozwijać karierę w kreatywnych zawodach jako asystenci i artyści w profesjonalnych środowiskach animacji.

Kursy podstawowe obejmują:

  • Animacja eksperymentalna
  • Animacja poklatkowa
  • Ekspresja wizualna i rysunek figuralny
  • Animacja ciała i maska

Orzecznictwo:

Wszyscy studenci otrzymają transkrypt ukończonych kursów zgodnie z ECTS (European Credit Transfer System). Kredyty te są akceptowane i przekazywane na uniwersytety, akademie i zaawansowane instytucje szkolnictwa wyższego na całym świecie.

Wszyscy studenci, którzy pomyślnie spełnią wymagania planu studiów, otrzymają certyfikat FAMU.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Vibrant Historical City In The Heart Of Europe — 5th Oldest Film School In The World — One Of The Best Places On Earth To Study Cinema. Its graduates include many influential filmmakers and scriptwrit ... Czytaj więcej

Vibrant Historical City In The Heart Of Europe — 5th Oldest Film School In The World — One Of The Best Places On Earth To Study Cinema. Its graduates include many influential filmmakers and scriptwriters, many known within an international context, Oscar winners and laureates of international film festivals. Pokaż mniej