Przeczytaj oficjalny opis

Kurs polemologia

Studium lokalizacji: Pondicherry, Indie

Peace and Conflict Studies pozwalają badać sprawy globalne w interdyscyplinarnym ustawienia. Kurs zapewnia edukację na temat współczesnych problemów, takich jak terroryzm, wojny, przemocy i konfliktów społecznych, praw człowieka, pomocy humanitarnej, kryzys uchodźców, nierówności społecznej, pokoju i budowania pokoju.

Peace and Conflict Studies to międzynarodowy kurs semestralny oferowane przez norweską organizację Kulturstudier i Oslo i Akershus University College of Applied Sciences, we współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi indyjskich.

Wyniki nauki

Po zakończeniu kursu student uzyskał następujące efekty kształcenia:

Wiedza

Uczeń

 • zna podstawowe teorie polemologia i powstawania polemologia jako dyscypliny naukowej
 • wie, konflikty społeczne, gospodarcze, polityczne, środowiskowe i kulturowe w Azji Południowej, szczególnie na subkontynencie indyjskim, historycznie i dziś
 • zna różne instrumenty rozwiązywania konfliktów i rozwiązywania konfliktów w konflikty zbrojne (np wojen domowych i Interstate wars)
 • zyskał konceptualne zrozumienie budowania pokoju
 • zna rolę ONZ w rozwiązywaniu konfliktów i budowania pokoju

Umiejętności

Uczeń

 • Można krytycznej refleksji na temat podstaw teoretycznych i podejść do rozwiązywania konfliktów i rozwiązywania konfliktów
 • Można rozróżnić między różnymi wymiarami budowania pokoju: Wymiar bezpieczeństwa; wymiar społeczno-ekonomiczny; wymiar i pojednanie polityczne i etyczne
 • może wykorzystać materiał oparty badania dotyczące charakteru pokoju i konfliktu, przyczyny gwałtownych konfliktów, sposobów zapobiegania konfliktom (czyli trasy w kierunku "negatywnej pokoju"), a kończy się często identyfikowane jako "pozytywnego pokoju"

Kompetencje ogólne

Uczeń

 • zdobyła doświadczenie w pracy w grupie i pisanie pracy grupowej
 • nabył ogólnych umiejętności akademickich

Główne tematy

Kurs koncentruje się na konflikty w skali lokalnej, regionalnej i globalnej, ze szczególnym uwzględnieniem Azji Południowej. Niektóre z tematów zbadane są:

 • Jakie są przyczyny konfliktów na poziomie lokalnym, regionalnym i międzynarodowym?
 • Gwałtowne konflikty między państwami oraz w stanach
 • Makro i mikro aspekty konfliktów: Uchodźcy i migracja, bezpieczeństwo i wymiary płci
 • Terroryzmem i ekstremizmem: W jaki sposób wpływają one na społeczności międzynarodowej i naszych społeczeństw?
 • Jaki jest sens spokoju?
 • Prawa człowieka i prawa międzynarodowego
 • Interwencja humanitarna i odpowiedzialności za ochronę
 • Analiza konfliktów w Azji Południowej, w tym Sri Lanka, Kaszmir, Nepalu i Afganistanie
 • Jak rozwiązać konflikty lub przekształcone?
 • Rozwiązywanie konfliktów i budowanie pokoju
 • Poczta rekonstrukcji Konflikt i pojednanie
 • Niestosowanie przemocy i Gandhiego inspirowane filozofią pokoju
 • Rola ONZ w promowaniu pokoju i zarządzania konfliktem, rozdzielczość i transformacji
 • Przedstawiamy dziedziny akademickiej polemologia
 • ruchów pokojowych i spokój aktywizm

Uczniowie

Większość studentów są ze Skandynawii, wraz ze wzrostem liczby uczestników z innych krajów europejskich, a także w Indiach. Unikalna doświadczenie kultury indyjskiej, a także międzynarodowego życia studenckiego jest bardzo cenne dla przyszłych studiów i kariery.

Kulturstudier oferuje stypendia dla studentów z Indii, Bangladeszu, Sri Lance, Afganistanie, Pakistanie i Nepalu. Jest to, aby nasz program dostępny dla miejscowych studentów, które mogłyby w przeciwnym razie nie mają środków finansowych, aby uczestniczyć. Z ich wkładów i poza klasą pomagają inni uczniowie odnoszą się silniejszy do lokalnego środowiska.

Nauczyciele

Kurs jest prowadzony przez wybitnych wykładowców w dziedzinie pokoju i Studiów konfliktu i liderów seminaryjnych z całego świata, w tym w Indiach. Jesteśmy bardzo dumni z międzynarodowego nauczycieli, którzy mają duże doświadczenie i którzy zapewniają, że uczniowie otrzymują maksymalne korzyści ze swoich badań. Ścisłe współdziałanie z międzynarodowymi wykładowców daje unikalne możliwości poznawania przyszłych badań i możliwości rozwoju zawodowego. Studenci mają również tę zaletę, spędzać czas z renomowanymi społeczny uczonych.

Course701

Praca w terenie

Głównym celem programu jest doprowadzenie do życia teoria naukowa oraz umożliwienie studentom dokonywanie porównań prawdziwym życiu. Mimo to do studentów, aby jak najwięcej z doświadczeń, organizujemy również badania terenowe lub wizyt do organizacji pozarządowych, gdzie studenci napotykają odpowiednie przykłady z życia codziennego, które rzucają wyzwanie koncepcji i treści nauczania.

Struktura semestru

 1. Okres samokształcenie: przed podróżą do Indii oczekuje się dostać acquinted z programem nauczania i napisać zadanie wstępne.
 2. Głównym period: składa się z dziesięciu tygodni w Pondicherry z wykładów, seminariów, wyjazdów terenowych i zadań grupowych.
 3. Egzamin Start: pod koniec dziesięciu tygodni masz trzy tygodnie, aby napisać swój egzamin w domu.

Samo przypisanie badania i egzamin w domu można zrobić w dowolnym miejscu na świecie, to dlaczego nie w Indiach?

Dalsze badania

Kurs jest wart 30 punktów ECTS i mogą być użyte jako część stopień licencjata. polemologia jako dziedzina opiera się w wielu dziedzinach, w tym rozwoju, praw człowieka, psychologii, stosunków międzynarodowych i politologii. Kurs daje solidną podstawę dla przyszłych badań w każdym z tych dyscyplin, na studia podyplomowe w pokoju i konfliktu lub studiów Azji Południowej.

Jeżeli są Państwo zainteresowani pełnym roku akademickim w Indiach, Peace and Conflict Studies można łączyć z religii i władzy. Można również połączyć kurs z żadnym z innych naszych programów w Ghanie, Wietnamie czy Argentynie.

Wiele uniwersytetów w Skandynawii, jak i na arenie międzynarodowej oferują również programy mistrzowskie w polemologia. Wielu studentów wykorzystać swoje doświadczenie w toku dalszych studiów podyplomowych w pokoju i konfliktów w krajach takich jak Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Szwecja, Norwegia i Kostaryce.

Stosowność

Brytyjska gazeta The Telegraph umieścił studia Azji Południowo wśród 10 najlepszych tematów stopniu dożywotnią pensją:

"Jako globalna firma zaczyna zwrócić uwagę na szybki rozwój Indii i innych gospodarek południowej Azji, studium języków południowej Azji, ... studium kultury i literatury regionu - przedstawia znaczną korzyść finansową ".

Co więcej, konflikt jest częścią życia, pogoda twoja rola jest przewodniczącym lub członkiem rodziny. Badania zobrazowano wzorach dynamiki konfliktu, i opiera się na wszystkich tradycyjnych dyscyplin naukowych, takich jak ekonomia, socjologia, antropologia, geografii i nauk politycznych. Będzie to połączone z wielokulturowym kontekście tego badania wzmocnić swoje umiejętności radzenia sobie ze światem nieporozumień i konfliktu interesów. Będziesz korzystać z studiuje tendencje i procesy w różnych społeczeństwach i okresów zmian oraz szkolenia w zakresie łączenia jednostkę w skali mikro do szerszego społeczeństwa i procesów globalnych.

partnerzy University

Instytut Studiów Międzynarodowych w Oslo i Akershus University College (HIOA) jest odpowiedzialny za program naukowy. Masz swoje ECTS i pożyczki państwowej / stypendia przez i ze względu HIOA. Jest Norway's największe państwowe University College, z około 18 000 studentów i 2000 pracowników.

Proces aplikacji

Aby ubiegać się o kursach powinny być uprawnione do kształcenia uniwersyteckiego.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Jeśli nie są jeszcze wolne miejsca wyślemy Ci ofertę z fakturą za depozyt w wysokości 250 euro. Wpłacając depozyt możesz potwierdzić swoje miejsce w programie. Prowadząca do początku programu będziemy na bieżąco informować o przygotowaniach do podróży i studiów.

Course702

Program fakty

Czas trwania: Jeden semestr
Semestr: Wiosna jesień
Kredyty: 30 (European Credit Transfer System)
Badanie: Badania w Indiach / prace naukowe
kredyty państwowe: Tak, w większości krajów europejskich
Opłata za program: 5400 euro
Obejmuje: Zakwaterowanie, śniadanie, obiad
Język wykładowy: Angielski
prerequisitions akademickie: Uniwersytet kwalifikowalność

Program prowadzony przez:
Język angielski

Zobacz 8 więcej kursów w Kulturstudier »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
1 semestr
W pełnym wymiarze godzin
Cena
5,400 EUR
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa