Read the Official Description

Kurs polemologia

Studium lokalizacji: Pondicherry, Indie

Peace and Conflict Studies pozwalają badać sprawy globalne w interdyscyplinarnym ustawienia. Kurs zapewnia edukację na temat współczesnych problemów, takich jak terroryzm, wojny, przemocy i konfliktów społecznych, praw człowieka, pomocy humanitarnej, kryzys uchodźców, nierówności społecznej, pokoju i budowania pokoju.

Peace and Conflict Studies to międzynarodowy kurs semestralny oferowane przez norweską organizację Kulturstudier i Oslo i Akershus University College of Applied Sciences, we współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi indyjskich.

Wyniki nauki

Po zakończeniu kursu student uzyskał następujące efekty kształcenia:

Wiedza

Uczeń

 • zna podstawowe teorie polemologia i powstawania polemologia jako dyscypliny naukowej
 • wie, konflikty społeczne, gospodarcze, polityczne, środowiskowe i kulturowe w Azji Południowej, szczególnie na subkontynencie indyjskim, historycznie i dziś
 • zna różne instrumenty rozwiązywania konfliktów i rozwiązywania konfliktów w konflikty zbrojne (np wojen domowych i Interstate wars)
 • zyskał konceptualne zrozumienie budowania pokoju
 • zna rolę ONZ w rozwiązywaniu konfliktów i budowania pokoju

Umiejętności

Uczeń

 • Można krytycznej refleksji na temat podstaw teoretycznych i podejść do rozwiązywania konfliktów i rozwiązywania konfliktów
 • Można rozróżnić między różnymi wymiarami budowania pokoju: Wymiar bezpieczeństwa; wymiar społeczno-ekonomiczny; wymiar i pojednanie polityczne i etyczne
 • może wykorzystać materiał oparty badania dotyczące charakteru pokoju i konfliktu, przyczyny gwałtownych konfliktów, sposobów zapobiegania konfliktom (czyli trasy w kierunku "negatywnej pokoju"), a kończy się często identyfikowane jako "pozytywnego pokoju"

Kompetencje ogólne

Uczeń

 • zdobyła doświadczenie w pracy w grupie i pisanie pracy grupowej
 • nabył ogólnych umiejętności akademickich

Główne tematy

Kurs koncentruje się na konflikty w skali lokalnej, regionalnej i globalnej, ze szczególnym uwzględnieniem Azji Południowej. Niektóre z tematów zbadane są:

 • Jakie są przyczyny konfliktów na poziomie lokalnym, regionalnym i międzynarodowym?
 • Gwałtowne konflikty między państwami oraz w stanach
 • Makro i mikro aspekty konfliktów: Uchodźcy i migracja, bezpieczeństwo i wymiary płci
 • Terroryzmem i ekstremizmem: W jaki sposób wpływają one na społeczności międzynarodowej i naszych społeczeństw?
 • Jaki jest sens spokoju?
 • Prawa człowieka i prawa międzynarodowego
 • Interwencja humanitarna i odpowiedzialności za ochronę
 • Analiza konfliktów w Azji Południowej, w tym Sri Lanka, Kaszmir, Nepalu i Afganistanie
 • Jak rozwiązać konflikty lub przekształcone?
 • Rozwiązywanie konfliktów i budowanie pokoju
 • Poczta rekonstrukcji Konflikt i pojednanie
 • Niestosowanie przemocy i Gandhiego inspirowane filozofią pokoju
 • Rola ONZ w promowaniu pokoju i zarządzania konfliktem, rozdzielczość i transformacji
 • Przedstawiamy dziedziny akademickiej polemologia
 • ruchów pokojowych i spokój aktywizm

Uczniowie

Większość studentów są ze Skandynawii, wraz ze wzrostem liczby uczestników z innych krajów europejskich, a także w Indiach. Unikalna doświadczenie kultury indyjskiej, a także międzynarodowego życia studenckiego jest bardzo cenne dla przyszłych studiów i kariery.

Kulturstudier oferuje stypendia dla studentów z Indii, Bangladeszu, Sri Lance, Afganistanie, Pakistanie i Nepalu. Jest to, aby nasz program dostępny dla miejscowych studentów, które mogłyby w przeciwnym razie nie mają środków finansowych, aby uczestniczyć. Z ich wkładów i poza klasą pomagają inni uczniowie odnoszą się silniejszy do lokalnego środowiska.

Nauczyciele

Kurs jest prowadzony przez wybitnych wykładowców w dziedzinie pokoju i Studiów konfliktu i liderów seminaryjnych z całego świata, w tym w Indiach. Jesteśmy bardzo dumni z międzynarodowego nauczycieli, którzy mają duże doświadczenie i którzy zapewniają, że uczniowie otrzymują maksymalne korzyści ze swoich badań. Ścisłe współdziałanie z międzynarodowymi wykładowców daje unikalne możliwości poznawania przyszłych badań i możliwości rozwoju zawodowego. Studenci mają również tę zaletę, spędzać czas z renomowanymi społeczny uczonych.

Course701

Praca w terenie

Głównym celem programu jest doprowadzenie do życia teoria naukowa oraz umożliwienie studentom dokonywanie porównań prawdziwym życiu. Mimo to do studentów, aby jak najwięcej z doświadczeń, organizujemy również badania terenowe lub wizyt do organizacji pozarządowych, gdzie studenci napotykają odpowiednie przykłady z życia codziennego, które rzucają wyzwanie koncepcji i treści nauczania.

Struktura semestru

 1. Okres samokształcenie: przed podróżą do Indii oczekuje się dostać acquinted z programem nauczania i napisać zadanie wstępne.
 2. Głównym period: składa się z dziesięciu tygodni w Pondicherry z wykładów, seminariów, wyjazdów terenowych i zadań grupowych.
 3. Egzamin Start: pod koniec dziesięciu tygodni masz trzy tygodnie, aby napisać swój egzamin w domu.

Samo przypisanie badania i egzamin w domu można zrobić w dowolnym miejscu na świecie, to dlaczego nie w Indiach?

Dalsze badania

Kurs jest wart 30 punktów ECTS i mogą być użyte jako część stopień licencjata. polemologia jako dziedzina opiera się w wielu dziedzinach, w tym rozwoju, praw człowieka, psychologii, stosunków międzynarodowych i politologii. Kurs daje solidną podstawę dla przyszłych badań w każdym z tych dyscyplin, na studia podyplomowe w pokoju i konfliktu lub studiów Azji Południowej.

Jeżeli są Państwo zainteresowani pełnym roku akademickim w Indiach, Peace and Conflict Studies można łączyć z religii i władzy. Można również połączyć kurs z żadnym z innych naszych programów w Ghanie, Wietnamie czy Argentynie.

Wiele uniwersytetów w Skandynawii, jak i na arenie międzynarodowej oferują również programy mistrzowskie w polemologia. Wielu studentów wykorzystać swoje doświadczenie w toku dalszych studiów podyplomowych w pokoju i konfliktów w krajach takich jak Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Szwecja, Norwegia i Kostaryce.

Stosowność

Brytyjska gazeta The Telegraph umieścił studia Azji Południowo wśród 10 najlepszych tematów stopniu dożywotnią pensją:

"Jako globalna firma zaczyna zwrócić uwagę na szybki rozwój Indii i innych gospodarek południowej Azji, studium języków południowej Azji, ... studium kultury i literatury regionu - przedstawia znaczną korzyść finansową ".

Co więcej, konflikt jest częścią życia, pogoda twoja rola jest przewodniczącym lub członkiem rodziny. Badania zobrazowano wzorach dynamiki konfliktu, i opiera się na wszystkich tradycyjnych dyscyplin naukowych, takich jak ekonomia, socjologia, antropologia, geografii i nauk politycznych. Będzie to połączone z wielokulturowym kontekście tego badania wzmocnić swoje umiejętności radzenia sobie ze światem nieporozumień i konfliktu interesów. Będziesz korzystać z studiuje tendencje i procesy w różnych społeczeństwach i okresów zmian oraz szkolenia w zakresie łączenia jednostkę w skali mikro do szerszego społeczeństwa i procesów globalnych.

partnerzy University

Instytut Studiów Międzynarodowych w Oslo i Akershus University College (HIOA) jest odpowiedzialny za program naukowy. Masz swoje ECTS i pożyczki państwowej / stypendia przez i ze względu HIOA. Jest Norway's największe państwowe University College, z około 18 000 studentów i 2000 pracowników.

Proces aplikacji

Aby ubiegać się o kursach powinny być uprawnione do kształcenia uniwersyteckiego.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Jeśli nie są jeszcze wolne miejsca wyślemy Ci ofertę z fakturą za depozyt w wysokości 250 euro. Wpłacając depozyt możesz potwierdzić swoje miejsce w programie. Prowadząca do początku programu będziemy na bieżąco informować o przygotowaniach do podróży i studiów.

Course702

Program fakty

Czas trwania: Jeden semestr
Semestr: Wiosna jesień
Kredyty: 30 (European Credit Transfer System)
Badanie: Badania w Indiach / prace naukowe
kredyty państwowe: Tak, w większości krajów europejskich
Opłata za program: 5400 euro
Obejmuje: Zakwaterowanie, śniadanie, obiad
Język wykładowy: Angielski
prerequisitions akademickie: Uniwersytet kwalifikowalność

Program taught in:
Język angielski

See 8 more programs offered by Kulturstudier »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Wrześ. 2019
Stycz. 2020
Duration
1 semestr
W pełnym wymiarze godzin
Cena
5,400 EUR
By locations
By date
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline
Data początkowa
Stycz. 2020
Application deadline

Wrześ. 2019

Stycz. 2020