Read the Official Description

Szkoła Studiów kuratorska Wenecji jest ambitny i trudny projekt promowany od 2004 roku i pomyślany jako szkoła zobowiązana do eksperymentowania i interdyscyplinarnego myślenia. Główne cele to szerzenie wiedzy w dziedzinie sztuk wizualnych oraz wprowadzenie studentów do zawodów związanych ze światem sztuki, koncentrując się na współczesnej teorii i praktyki kuratorskiej i współczesnej muzealnictwa. Działalność Uczelni są przeznaczone dla wszystkich osób zainteresowanych i pasjonat sztuki, studentów i profesjonalistów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i doskonalić swoje umiejętności praktyczne. Personel jest tworzony przez włoskich i międzynarodowych specjalistów, naukowców, historyków i krytyków sztuki o uznanym doświadczeniu.

Letni kurs w praktyki kuratorskiej jest angielsko-nauczył, intensywny program historii współczesnych sztuk wizualnych i praktyki podejmowania, wystawy odbywające się podczas 56. Międzynarodowego Biennale Sztuki w Wenecji kurator Okwui Enwezor. Poprzez interdyscyplinarne wykłady, oczywiście zapewnia szkolenie praktyczne i doświadczenie w muzeach i ustawienia ekspozycji. Jego międzynarodowa wydziału obejmuje kuratorów i pracowników muzeów, artystów i krytyków. Kurs ma na celu zwiększenie studentów zrozumienia intelektualnych i technicznych zadań rysunku związanego z kurator skonfigurować wystaw i projektów. Wykłady obejmują zarówno zagadnienia teoretyczne i praktyczne, które go z Historii Exhibition Management Exhibition.

Uczniowie uczestniczą w działaniach takich jak tygodniowych wizyt studyjnych, artysta wycieczki przestrzeni wystawienniczych, wydarzenia sieciowe oraz warsztatów z różnych ekspertów i praktyków. Program Zwieńczeniem z ustanowieniem wystawy lub imprezy artystycznej i publikacji katalogu drukowanym.

Letnia Szkoła obejmuje wizyty konkretnych lokali artystycznych na całym Wenecji podczas 56. Międzynarodowego Biennale Sztuki. Seria wybranych studiów przypadków oferują studentom możliwość obserwowania rozwoju sztuki współczesnej. Celem szkoły jest, aby wyrównać te konkretne wykłady teoretyczne z praktycznym podejściem. Oprócz teoretycznych wykładów, laboratoriów oraz szereg warsztatów ma na celu wprowadzenie studentów do pracy krytycznej piśmie tekstu, informacji prasowych i uporządkować wszystkie różne aspekty publikacji. Studenci będą oferowane możliwości szkolenia galerii oraz stworzenia razem - z jednym z naszych trenerów, własnej wystawy w Wenecji, jako ostatecznego projektu kursu.

Czas trwania i struktura kursu trwa 450 godzin. Wykład odbędzie się w dniach od poniedziałku do piątku, od 09:30 do 13:30 oraz od 14:30 do 17:30. Wykłady teoretyczne odbywać się będą w godzinach porannych. Po południu uczniowie będą uczestniczyć w seminariach, warsztaty, wycieczki do muzeów i na Biennale Sztuki, studiach artystycznych i wystaw, które ożywiają bogate życie kulturalne Wenecji. Uczestnicy będą rozwijać tematy, jak i koncepcje, organizację, nabywania, komunikacji i konkretną realizację swoich umiejętności wraz z dyrektora kursu i międzynarodowych gości (artystów, kuratorów, krytyków, architektów, naukowców Sztuk Pięknych i wydawców czasopism artystycznych). Data rozpoczęcia i czas trwania: Plan zajęć: 08 czerwca - 08 sierpnia 2015 1 moduł: 8 czerwca - 08 sierpnia 2015 2 Moduł: 19 sierpnia - 21 września 2015 Moduł 3: 24 września - 30, 2015 Pierwszy moduł: pierwszy moduł obejmuje 350 godzin kontaktowych: 1. Historia kuratorskiej praktyki 2. Wystawa Projekt 3. Estetyka i Teoria kultury 4. Historia Sztuki Współczesnej 5. Wydarzenia kulturalne i organizacja zarządzania 6. Kuratorów wystawy 7. Fine Arts zarządzania.

  1. Zbiórki i Marketingu / Warsztaty 9. Strategie komunikacyjne i Wydarzenia artystyczne Promocja / warsztatowe 10. Nowe Media i Digital Technologies 11. Warsztaty na temat krytycznej Pisanie 12. Studio Artystyczne Wizyty i Wizyty na 56. Międzynarodowym Biennale Sztuki Drugi moduł: Drugi moduł poświęcony jest badaniu i strukturyzacji ostatecznego projektu. Prace zostaną omówione z kuratorów i kierowników projektów w trakcie kilku spotkań przytrzymaj raz i dwa razy w tygodniu. Cotygodniowe remonty są momenty konfrontacji i badania pracy teoretycznej i praktycznej produkowanego przez uczniów poprzez autonomiczny badań. W tym czasie uczniowie będą musieli zmierzyć się praktyczne zadania, takie jak koordynacja artystów, zarządzanie polityką transportu i ubezpieczenia, promowanie i kuratorów ostatecznej publikacji.

Trzeci moduł: ostatnia część przedmiotu polega na wytwarzaniu zdarzenia. W tym czasie wszystkie prace związane z ostateczną wydarzenie odbędzie się. Uczniowie będą koordynować przyjazd i wyświetlanie dzieł sztuki i nadzoruje wszystkie inne aspekty związane z wydarzeniem, takich jak promocja, organizacja, ostatnie szczegóły na temat publikacji, otwarcia. Po prezentacji dla publiczności, uczeń otrzyma narzędzia do profesjonalnie udokumentować zdarzenie.

Jak stosować

Wniosek o Letniej program kuratorski jest już otwarty! Termin został wyznaczony na dzień 31 marca 2015. Pragniemy przypomnieć, że nasz program jest przeznaczony dla osób z pewnym doświadczeniem w jednej z następujących dziedzin: kuratorów sztuki współczesnej teorii i badań, filozofii sztuki, historii sztuki, zarządzania i produkcji artystycznej sztuki, sztuk plastycznych, sztuk plastycznych, sztuka i nowe media, architektura, architektura wnętrz, fotografia, dekoracja wnętrz, montaż, projektowanie, teatralne, muzyczne i malowniczych projektowe, jak również absolwentów uczelni wyższych w dziedzinie kultury iw badaniach literackich. Program nadaje się również do kandydatów, którzy nabyli pewnych umiejętności kuratorskich poprzez praktyczne doświadczenia.

Aby zastosować należy wysłać formularz zgłoszeniowy wraz z CV oraz krótki życiorys, wyjaśniając powody Aplikujesz na kurs przed 31 marca 2015.

Program taught in:
Język angielski
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Czerwiec 2019
Duration
Skontaktuj się ze szkołą
W pełnym wymiarze godzin
By locations
By date
Data początkowa
Czerwiec 2019
Application deadline

Czerwiec 2019

Location
Application deadline
Data końcowa