Nice

Przegląd

Dogodnie zlokalizowany między Cannes i Monako, Nicea jest dobrze znana z zapierającego dech w piersiach nabrzeża i sielankowego stylu życia na Francuskiej Riwierze. Ale czy wiesz, że Nicea jest także blisko Sophia Antipolis, znanego europejskiego parku naukowego, w którym mieści się ponad 1300 międzynarodowych firm z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych, biotechnologii i badań? Ten park jest również znany jako francuska Dolina Krzemowa.

To jest Twoja szansa, aby żyć i uczyć się wraz z uczniami z Francji i całego świata, bezpośrednio zapisując się do SKEMA Business School. Nowoczesny kampus biznesowy SKEMA znajduje się w sercu Sophia Antipolis, gdzie będziesz bezpośrednio zapisywać się na kursy. SKEMA, która posiada akredytację AACSB i EQUIS, jest konsekwentnie zaliczana do jednej z najlepszych europejskich szkół biznesu w corocznym rankingu Financial Times.

IES Abroad Nice ma na celu poszerzenie wiedzy o zagranicznych studiach dzięki najwyższej jakości usługom i możliwościom pełnego doświadczenia życia na Riwierze Francuskiej. Nasi pracownicy w Nicei pomagają w maksymalnym wykorzystaniu doświadczenia za granicą.

Riwiera Francuska stanie się twoją salą lekcyjną. Zaangażowanie w społeczność lokalną lub kluby studenckie SKEMA wzbogacają twoje doświadczenia edukacyjne i zapewniają doskonałe możliwości integracji kulturowej. Chcemy, abyś czuł się jak u siebie we Francji, więc robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc ci w integracji.

Szybkie fakty

 • Centrum: IES Abroad Nice
 • Miasto: Nice
 • Państwo: Francja
 • Punkty programu: 15-19 za semestr
 • Język instrukcji: angielski
 • Język Wymagania wstępne: Brak

Daty programu

Po przyjęciu, przed dokonaniem rezerwacji podróży, zapoznaj się z częścią Informacje o przedrobieniu na koncie MyIESabroad.

Jesień 2018

Późny sierpień do połowy grudnia

Wiosna 2019

Początek stycznia - koniec kwietnia

Nadchodzące terminy zgłoszeń:

Wiosna 2019 - 15 października 2018 r

Naukowcy

Nasza misja jest prosta: zapewnienie najwyższej jakości akademickich i kulturalnych doświadczeń za granicą. Właśnie dlatego nawiązaliśmy współpracę z SKEMA Business School.

SKEMA Business School

Zlokalizowana w Sophia Antipolis, SKEMA (School of Knowledge Economy and Management) Business School jest globalną szkołą biznesu i badań dla studentów zainteresowanych przedsiębiorczością, innowacjami i biznesem. SKEMA składa się z trzech tematów dotyczących gospodarki opartej na wiedzy: internacjonalizacji, zrównoważonych wyników oraz przedsiębiorczości i innowacji. SKEMA jest domem dla około 6 700 studentów rocznie, z czego 35% to międzynarodowi - ponad 100 narodowości jest reprezentowanych w kampusie SKEMA. Z wysokimi rankingami Financial Times (6 miejsce w MSc Financial Markets

Kursy

Bierzesz 15-19 kredytów w semestrze. Klasy obejmują od 1 do 4 punktów, z czego większość to 3 punkty.

Doradztwo

W bezpośrednim programie rekrutacji jesteś zapisany jako student na pełny etat w jednej z naszych międzynarodowych instytucji partnerskich. Nawet jeśli lokalna instytucja przyjmująca bierze udział w zajęciach, nadal jesteśmy tutaj, aby w pełni Ci pomóc.

Doradztwo

Wybór i zapisywanie się na kursy zagraniczne może być mylące i przytłaczające - proponujemy doradztwo predykcyjne dostosowane do Twoich potrzeb. Naszym celem jest zapewnienie wsparcia i wskazówek w całej aplikacji i procesie rejestracji. Ale nasze usługi doradcze nie kończą się na tym. Gdy jesteś w SKEMA, nasz personel jest dostępny, aby pomóc Ci przejść do nowego domu.

Personel na miejscu

Jako student IES Abroad bezpośrednio zapisany na SKEMA, masz dostęp do pracowników na miejscu IES Abroad którzy są specjalnie dedykowani Twoim potrzebom. Nasz personel na miejscu współpracuje z Tobą i twoją lokalną instytucją, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące wymagań akademickich, warunków mieszkaniowych lub dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa.

Wsparcie

Nasze usługi wsparcia dla studentów z bezpośrednim uczestnictwem są specjalnie zaprojektowane, aby pomóc Ci w osiągnięciu celów nauki za granicą w sposób efektywny i sprawny, jak to możliwe. Wiemy, że studiowanie za granicą jest przygodą, a czasami możesz potrzebować pomocy lub po prostu kogoś, z kim możesz porozmawiać - dlatego nasz personel jest dla ciebie.

Mieszkaniowy

Chcemy się upewnić, że Twoim największym wyzwaniem jest decydowanie, które punkty orientacyjne ujrzysz jako pierwsze, lub odkrycie najlepszej kawiarni - bez znalezienia miejsca do życia, w którym czujesz się komfortowo. Dokładamy wszelkich starań, aby zlokalizować mieszkanie, które odzwierciedla sposób, w jaki żyją miejscowi studenci. Naszym celem jest, aby po opuszczeniu Francji poczuł się jak w domu.

Homestays (Nice) - Zostań we francuskim domu w Nicei lub w okolicy. Otrzymasz codziennie śniadanie i cztery wieczorne posiłki w tygodniu.

Apartamenty (Nicea) - ograniczona liczba miejsc w apartamentach jest dostępna w całym mieście. W pełni wyposażony apartament dla studentów IES Abroad . Pralki są dostępne w budynku lub w jego pobliżu. W tej opcji mieszkaniowej nie ma posiłków.

Życie studenckie

Orientacja

Program zaczyna się od orientacji, która wprowadza cię do personelu IES Abroad Nice, twoich kolegów, miasta i kultury Nicei. Orientacja obejmuje ważne tematy, takie jak akademicy, mieszkalnictwo, transport oraz zdrowie i bezpieczeństwo. CORE ™, IES Abroad 's Comprehensive Orientation

Zajęcia dodatkowe

Przedefiniuj styl życia i ucz się w Nicei dzięki naszym wydarzeniom kulturalnym, takim jak:

 • Wizyty w lokalnych muzeach sztuki
 • Wycieczka po perfumeriach
 • Regionalne lekcje gotowania
 • Spływ kajakowy
 • Wolontariat

Kluby uniwersyteckie

Gdy jesteś we Francji, zaangażowanie się w klub społeczny lub sportowy to świetny sposób na poznanie lokalnych studentów. SKEMA oferuje ponad 65 stowarzyszeń studenckich, w tym organizację artystyczną i kulturalną, środowisko, high tech, międzynarodowe i kluby sportowe.

Wymagania kwalifikacyjne

 • 18 lat
 • W dobrej kondycji w Twojej szkole domowej
 • 3.0 GPA lub lepszy w skali 4.0 (GPA poniżej 3.0 będą rozpatrywane indywidualnie dla każdego przypadku)

Paszport

Wymagany jest paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy od daty zakończenia programu, z co najmniej dwoma pustymi stronami. Wiza studencka jest wymagana do wjazdu do Francji. Po przyjęciu otrzymasz więcej informacji na temat procesu składania wniosku i wszelkich związanych z tym opłat. Proces ubiegania się o wizę dla obywateli spoza Stanów Zjednoczonych może być bardzo długi. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Koszt

Jesień 2018

 • Czesne: 12 120 USD
 • Obudowa: 3.850 USD
 • Ubezpieczenie: 230 USD
 • Razem: 16,200 USD

Rok akademicki

 • Czesne: 21 805 USD
 • Obudowa: 7 700 USD
 • Ubezpieczenie: 455 USD
 • Razem: 29 960 USD

Rozważ te ceny jako punkt wyjścia. Zachęcamy do skontaktowania się z placówkami studiów za granicą w celu ustalenia rzeczywistych kosztów dla Ciebie podczas faktoringu w zakresie pomocy finansowej, stypendiów, zasad obowiązujących w szkole domowej i innych czynników.

Program prowadzony przez:
Język angielski
IES Abroad

Zobacz 128 więcej kursów w IES Abroad »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
16,200 USD
Koszt programu Jesień 2018