Przeczytaj oficjalny opis

Nice

Przegląd

Usytuowany na brzegu Morza Śródziemnego na wspaniałej Francuskiej Riwierze, alt = "Ładne widoki z łagodnym klimatem i czystym niebem, bez względu na to, czy spacerujesz wąskimi uliczkami Starego Miasta, czy spoglądasz z Colline du Chateau (Castle Hill) na panorama panoramy tego zapierającego dech w piersiach miasta, alt = "Niezły cię oczaruje. Ciesz się wszystkim, co Côte d'Azur ma do zaoferowania podczas studiowania tematów, które są istotne dla wybrzeża Morza Śródziemnego, takich jak zrównoważony rozwój i imigracja, poprawa umiejętności językowych (bez doświadczenia) oraz poznanie biznesu z innymi międzynarodowymi studentami.

Weźmiesz udział w kursach językowych i IES Abroad w IES Abroad Centre i będziesz mieć możliwość wzięcia 6 kredytów na SKEMA, który znajduje się w Sophia Antipolis i został uznany przez Financial Times za jedną z najlepszych europejskich szkół biznesu.

alt = "Nicea i Riwiera Francuska będą twoją salą wykładową Wyobraź sobie wizytę w muzeach Chagall i Matisse, degustację w lokalnej winnicy lub sklepie z serami lub odwiedzenie Monako na cały dzień, bez względu na to, czy jesteś zaawansowanym studentem języka francuskiego, czy początkujący ten program oferuje pełne zanurzenie w kulturze alt = "Nicea poprzez wycieczki związane z kursami, zajęcia kulturalne i kluby konwersacyjne.

Chcemy, abyś czuł się jak w domu w alt = "Fajnie, więc zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc ci zintegrować się z życiem w regionie: od zakwaterowania do wydarzeń kulturalnych, naszym zadaniem jest upewnić się, że masz najbardziej autentyczne studia za granicą możliwy.

Szybkie fakty

 • Centrum: IES Abroad alt = "Nice
 • Miasto: alt = "Nice
 • Państwo: Francja
 • Punkty programu: 15-19 za semestr
 • Język wykładowy: angielski, francuski
 • Język Wymagania wstępne: Brak

Daty programu

Po przyjęciu, przed dokonaniem rezerwacji podróży, zapoznaj się z częścią Informacje o przedrobieniu na koncie MyIESabroad.

Jesień 2018

Późny sierpień do połowy grudnia

Wiosna 2019

Początek stycznia - koniec kwietnia

Nadchodzące terminy zgłoszeń:

Wiosna 2019 - 15 października 2018 r

Naukowcy

Nasza misja jest prosta: zapewnienie najwyższej jakości akademickich i kulturalnych doświadczeń za granicą. Oferujemy unikalne kursy, które badają zrównoważony rozwój, imigrację, historię i politykę regionu, język francuski i wiele więcej dzięki dogłębnemu i praktycznemu podejściu. Nasi profesorowie z Grandes Écoles (francuskie szkoły elitarne) i opcje kursów w SKEMA zwiększają twoje akademickie doświadczenie i dają ci nowe perspektywy każdego dnia w klasie. Podczas gdy w alt = "Nice, bierzesz 15-19 punktów w semestrze, wszystkie kursy są warte 3 punktów, chyba że podano inaczej. Stwórz własne akademickie doświadczenie, wybierając z następujących wymaganych i opcjonalnych komponentów:

 • Kursy języka francuskiego są warte 3-4 punktów. Kursy te wahają się od 100 do 400 poziomów; Wymagana jest rejestracja w języku francuskim.
 • Kursy IES Abroad kierunkach IES Abroad są warte 3 punkty i są oferowane w IES Abroad Centre w języku angielskim w szerokim zakresie dyscyplin.
 • Kursy SKEMA Business School prowadzone są w języku angielskim, a zajęcia odbywają się w towarzystwie miejscowych studentów francuskich i zagranicznych. Minimum 6 punktów jest wymagane przez SKEMA w celu zapisania się na ich kursy.

Kursy

To jest lista planowanych ofert kursów. Ostateczna lista ofert kursu zostanie udostępniona na koncie MyIESabroad.

Badania środowiskowe

GE / ES 310 - Globalne zagrożenia, słabe Pathways w regionie i szlaki zrównoważonego rozwoju w regionie Morza Śródziemnego (jesień, wiosna)

Język francuski

 • FR 101 - język francuski w kontekście: początkujący za granicą I (jesień, wiosna)
 • FR 102 - język francuski w kontekście: początkujący za granicą II (jesień, wiosna)
 • FR 301 - Język francuski w kontekście: Emerging Independent Overroad I (Fall, Spring)
 • FR 441 - Warsztaty umiejętności pisania za francuskim: Emerging Competent Abroad (Fall, Spring)

Studia filmowe

 • FS 240 - Historia kina francuskiego (jesień, wiosna)

Geografia

 • GE / ES 310 - Globalne zagrożenia, słabe Pathways w regionie i szlaki zrównoważonego rozwoju w regionie Morza Śródziemnego (jesień, wiosna)

Historia

 • HS 360 - Francja od dawnego reżimu do końca imperium Napoleona (wiosna, jesień)

Międzynarodowy biznes

 • MG / IB 371 - Zarządzanie międzynarodowe i międzykulturowe (jesień, wiosna)

Zarządzanie

 • MG / IB 371 - Zarządzanie międzynarodowe i międzykulturowe (jesień, wiosna)

Politologia

 • PO 370 - Francuska polityka: władza, aktorzy i problemy w V republice (jesień, wiosna)
 • SO / PO 380 - Imigracja w basenie Morza Śródziemnego (jesień, wiosna)

Socjologia

 • SO / PO 380 - Imigracja w basenie Morza Śródziemnego (jesień, wiosna)

Instytucje partnerskie SKEMA Business School

Zlokalizowana w Sophia Antipolis, SKEMA (School of Knowledge Economy and Management) Business School jest globalną szkołą biznesu i badań dla studentów zainteresowanych przedsiębiorczością i innowacjami, biznesem i programami STEM. SKEMA składa się z trzech tematów dotyczących gospodarki opartej na wiedzy: internacjonalizacji, zrównoważonych wyników oraz przedsiębiorczości i innowacji. SKEMA jest domem dla około 6 700 studentów rocznie, z czego 35% to międzynarodowi - ponad 100 narodowości jest reprezentowanych w kampusie SKEMA. Z wysokimi rankingami Financial Times (6 miejsce w MSc Financial Markets

Kursy

Musisz wziąć co najmniej 6 kredytów w SKEMA. Klasy obejmują od 1 do 4 punktów, z czego większość to 3 punkty.

Wycieczki kursowe

Wycieczki golfowe są organizowane jako integralna część kursów IES Abroad i przyczyniają się do ogólnej wiedzy o kulturze i społeczeństwie francuskim. Uczestnictwo opiera się na rejestracji kursu. Studenci, którzy nie zapisali się na te zajęcia, mogą brać udział, na podstawie dostępnej powierzchni, za dodatkową opłatą. Możliwe wycieczki związane z kursami są wymienione poniżej:

Marsylia

W drugim co do wielkości mieście Francji i największym porcie Morza Śródziemnego, poznasz doświadczenia imigrantów we Francji, a także morskie dziedzictwo tego miasta w tętniącym życiem Vieux Port (Old Port).

Sospel

Odwiedź zabytkową wioskę Sospel, schowaną w górach wzdłuż francusko-włoskiej granicy. Uczniowie zbierają lokalne uprawy oliwek, które są wysyłane do młyna w celu wytworzenia ropy.

Mieszkaniowy

Chcemy się upewnić, że Twoim największym wyzwaniem jest decydowanie o tym, które punkty widokowe ujrzysz jako pierwsze, lub o odkrycie najlepszej kawiarni - a nie znalezienie miejsca do życia, w którym czujesz się komfortowo. Dokładamy wszelkich starań, aby zlokalizować mieszkanie, które odzwierciedla sposób, w jaki żyją miejscowi studenci. Naszym celem jest, aby po opuszczeniu alt = "Nice, poczujesz się jak w domu.

Stancje homoseksualne - zostań we francuskim domu w alt = "Ładnie lub w jego okolicy" Dostajesz codziennie śniadanie i cztery wieczorne posiłki w tygodniu.

Apartamenty - ograniczona liczba miejsc w apartamentach jest dostępna w całym mieście. W pełni wyposażony apartament dla studentów IES Abroad . Pralki są dostępne w budynku lub w jego pobliżu. W tej opcji mieszkaniowej nie ma posiłków.

Życie studenckie

Orientacja

IES Abroad Orientation Program rozpoczyna się trzydniową orientacją, która wprowadza Cię do IES Abroad alt = "Miła załoga, twoi koledzy studenci, miasto i kultura alt =" Nice. Orientacja obejmuje ważne tematy, takie jak akademicy, mieszkalnictwo, transport oraz zdrowie i bezpieczeństwo. CORE ™, IES Abroad 's Comprehensive Orientation

Zajęcia dodatkowe

Przedefiniuj styl życia i ucz się w alt = "Miło dzięki naszym wydarzeniom kulturalnym, takim jak:

 • Wizyty w lokalnych muzeach sztuki
 • Wycieczki po perfumeriach
 • Regionalne lekcje gotowania
 • Spływ kajakowy
 • Wolontariat

Wymagania kwalifikacyjne

 • 18 lat
 • W dobrej kondycji w Twojej szkole domowej
 • 2,75 GPA lub lepszy w skali 4,0 (GPA poniżej 2,75 będą rozpatrywane indywidualnie dla każdego przypadku)

Paszport

Wymagany jest paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy od daty zakończenia programu, z co najmniej dwoma pustymi stronami. Wiza studencka jest wymagana do wjazdu do Francji. Po przyjęciu otrzymasz więcej informacji na temat procesu składania wniosku i wszelkich związanych z tym opłat. Proces ubiegania się o wizę dla obywateli spoza Stanów Zjednoczonych może być niezwykle długi; skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Koszt

Jesień 2018

 • Czesne: 12 120 USD
 • Obudowa: 3.850 USD
 • Ubezpieczenie: 230 USD
 • Razem: 16,200 USD

Rok akademicki

 • Czesne: 21 805 USD
 • Obudowa: 7 700 USD
 • Ubezpieczenie: 455 USD
 • Razem: 29 960 USD

Rozważ te ceny jako punkt wyjścia. Zachęcamy do skontaktowania się z placówkami studiów za granicą w celu ustalenia rzeczywistych kosztów dla Ciebie podczas faktoringu w zakresie pomocy finansowej, stypendiów, zasad obowiązujących w szkole domowej i innych czynników.

Program prowadzony przez:
Język angielski
Francuski
IES Abroad

Zobacz 132 więcej kursów w IES Abroad »

Ostatnia aktualizacja January 24, 2019
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Stycz. 2020
Duration
1 - 2 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
16,200 USD
Koszt programu Jesień 2018
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Stycz. 2020
Data końcowa
Kwiec. 30, 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Stycz. 2020

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Kwiec. 30, 2019