Migracja i diaspora

SOAS Summer School

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Migracja i diaspora

SOAS Summer School

Opis programu

Migracja jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii w obecnym krajobrazie politycznym. Przyczyny, koszty i konsekwencje współczesnej masowej migracji są często ostro kwestionowane i często dzielą opinię publiczną. Ten kurs ma charakter wielodyscyplinarny, aby zapewnić uczestnikom szerokie zrozumienie bieżących przepływów migracyjnych, zapewniając zarówno perspektywę historyczną, jak i współczesny kontekst. Prowadzone przez akademików z SOAS, którzy specjalizują się w badaniach migracji i diaspory, we współpracy z profesjonalistami z diaspory AFFORD, uczestnicy kursu rozumieją szersze struktury współczesnej migracji, a także dostarczają praktyczne przykłady i studia przypadków, które pomagają skupić się na migrantach, ich motywacje i ich wpływ na społeczeństwa i kultury.

Kurs ma na celu pomóc uczestnikom: rozwinąć szerokie zrozumienie miejsca migracji i społeczności diaspory we współczesnym świecie; nabyć umiejętność korzystania z analiz literatury z literatury, aby pomóc w zrozumieniu współczesnych problemów migracyjnych; być wyposażonym w praktyczne przykłady ilustrujące teoretyczne perspektywy.

Kurs wykorzystuje perspektywy zaczerpnięte z antropologii, studiów rozwoju, polityki i kulturoznawstwa. Nauczanie obejmuje połączenie wykładów i warsztatów uczestniczących, debat i pokazów filmowych, a także wizyty w muzeum i imprezy towarzyskie.

Kredyty

Studenci zazwyczaj są w stanie uzyskać kredyty z macierzystej uczelni i zazwyczaj nasze kursy otrzymują 3 punkty w systemie amerykańskim i 7,5 ECTS w systemie europejskim. Jeśli zamierzasz ubiegać się o kredyty z instytucji macierzystej, przed zarejestrowaniem się sprawdź wymagania. Chętnie pomożemy Ci w każdy możliwy sposób, jednak pamiętaj, że decyzja o przyznaniu punktów zależy od Twojej instytucji macierzystej.

Ocena będzie opcjonalna i będzie różna dla każdego kursu. Uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa, a odpisy będą dostępne na żądanie.

Program socjalny

Będziesz także mógł cieszyć się naszym programem towarzyskim, zaczynając od przyjęcia powitalnego i opcjonalnego rejsu po Tamizie za niewielką dodatkową opłatą. Szczegółowe informacje na temat rezerwacji zostaną Państwu przekazane po rejestracji. Otrzymasz także kody rabatowe na jednodniowe wycieczki i wycieczki z naszymi partnerami International Friends.

Struktura

Informacje o kursie

46 godzin kontaktu

Poniedziałek czwartek

10.00 - 15.00: wykłady i ćwiczenia

Dodatkowe 2 godziny w określony piątek z opcjonalnymi działaniami związanymi z treścią, takimi jak wizyty w muzeum lub w firmie. W piątki kursy otwierają jedną ze swoich zajęć dla wszystkich uczniów szkół letnich, dając każdemu uczniowi różne zajęcia do wzięcia udziału.

Struktura

Tydzień 1: Migracja w kontekście historycznym

 • Migracja i tworzenie diaspor w kontekście historycznym
 • Od zindentyfikowanych pracowników do nowoczesnej migracji zarobkowej
 • Uchodźcy i przymusowa migracja

Tydzień 2: Współczesna migracja, kultura i naród

 • Ponadnarodowa tożsamość, kultura i naród
 • Handel ludźmi i reżim globalnej migracji
 • Czy istnieje "kryzys migracyjny" w Europie? Debata prowadzona przez akademików SOAS

Tydzień 3: Transnarodowe tożsamości i zaangażowania LED BY AFFORD

 • Profesjonalna migracja / powrót do domu prowadzony przez AFFORD
 • Case Studies - prowadzone przez AFFORD
 • Sesja plenarna Wszyscy nauczyciele.

Ocena: jest opcjonalna i będzie miała formę eseju o objętości 2000-2500, który zostanie przekazany w 2 tygodnie po zakończeniu kursu.

Nauczanie

Po pomyślnym ukończeniu kursu student powinien być w stanie wykazać umiejętność:

 • Zrozumienie ról, jakie migracja i migranci odgrywają w sieciach ponadnarodowych i globalnych, odnosząc te kwestie do bieżących debat w dziedzinie antropologii, polityki, kulturoznawstwa, rozwoju i globalizacji
 • Współdziałaj ze współczesnymi debatami na temat imigracji, diaspory, uchodźców i innych grup migrantów z solidnymi dowodami
 • Zastosuj multidyscyplinarne podejście do badań nad migracją i diasporą, włączając uczenie się z nauczania akademickiego, a także z warsztatów prowadzonych przez praktyków z diaspory

SOAS

Wymagania wstępne

Studentka lub absolwentka w czasie uczęszczania do Szkoły Letniej i 18 lat. Doświadczenie zawodowe można uznać za równoważne z kwalifikacjami uniwersyteckimi. Biegła znajomość języka angielskiego wynika z:

 • IELTS 6,5 lub wyższy
 • TOEFL iBT o wartości 100 lub wyższej
 • Pearson 70 lub wyższy
 • Lub równoważny dowód

Rejestracja kandydatów Szkoły Letniej, którzy nie spełniają wymagań wstępnych, zależy od SOAS - prosimy o skontaktowanie się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wniosku.

SOAS

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski
SOAS Summer School

Ostatnia aktualizacja February 11, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Lipiec 2019
Duration
Czas trwania
19 dni
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
1,600 GBP
Opłata za zgłoszenie w wysokości 1 600 £ 40 £ Zniżka dla pierwszych ptaków w wysokości 10% jest dostępna do 30 marca 2018 r
Locations
Wielka Brytania - London, England
Data rozpoczęcia : Lipiec 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Lipiec 2019
Wielka Brytania - London, England
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą