Międzynarodowy Program Studiów Berkeley (BISP)

Informacje ogólne

Opis programu

Międzynarodowy Program Studiów Berkeley (BISP) zapewnia wyjątkową okazję do odwiedzenia międzynarodowych studentów, aby wziąć udział w kursach o wysokiej jakości u boku studentów UC Berkeley w programie krótkoterminowych studiów zagranicznych przez okres jednego lub dwóch semestrów. BISP zapewnia sponsoring i niezbędne pismo z zaproszeniem do uzyskania wizy studenckiej dla wykwalifikowanych studentów, którzy zapisują się na kursy płatne. Oferujemy również solidny program działań i wsparcia dla studentów, którzy otrzymują bardzo poszukiwane "Doświadczenie Berkeley".

W każdym semestrze BISP sponsoruje od 450 do 550 zagranicznych studentów z całego świata, którzy lubią brać udział w zajęciach na światowej sławy UC Berkeley. Zwykle mają się tu dobrze i mają fantastyczne doświadczenia zarówno w klasie, jak i poza nią. Studenci BISP często przenoszą te kursy z powrotem na macierzyste uniwersytety w celu uzyskania wymaganych dyplomów.

Studenci BISP pochodzą z różnych środowisk akademickich. BISP ma swoje korzenie w wydziale akademickim i nadal utrzymuje bardzo bliskie relacje z wydziałami uniwersyteckimi, aby zapewnić bogaty harmonogram kursów dla wszystkich studentów, w szczególności studentów z nauk społecznych, sztuki, nauk humanistycznych, biologicznych i fizycznych. Mamy wielu studentów z innych dziedzin, takich jak biznes, media, zdrowie i polityka, którzy znajdują odpowiednie kursy w tych obszarach studiów. W Stanach Zjednoczonych często zdarza się, że uczniowie biorą udział w kursach poza ich kierunkiem. Wykładowcy i studenci Uniwersytetu w Berkeley bardzo doceniają udział uczniów z wielu kultur w salach lekcyjnych, co czyni je ekscytującym i dynamicznym wielokulturowym środowiskiem uczenia się.

BISP zapewnia wszechstronne, wzbogacające doświadczenie z zaangażowanym personelem, który je wspiera. Studenci uczestniczą również w działaniach zaplanowanych przez naszych mentorów z dziedziny kultury, którzy są studentami UC Berkeley, którzy pomagają im w dostosowaniu się do kampusu Berkeley i okolic oraz zapewniają możliwość poznania innych studentów i kultury Berkeley i Stanów Zjednoczonych

Zaleta BISP

• Zdobądź nową perspektywę realizującą swoje interesy w USA

• Przygotuj się na swoją przyszłość w coraz bardziej globalnym świecie

• Weź udział w intensywnym i wielokulturowym studium za granicą

• Skorzystaj z kompleksowego wsparcia akademickiego i społecznego od początku do końca

Czesne i opłaty

W przeciwieństwie do programów wymiany, które obejmują partnerstwo między uniwersytetem a programem edukacji za granicą Uniwersytetu Kalifornijskiego, UCEAP , studenci naszego programu opłacają czesne i koszty programu. Dzięki temu możemy zaprosić wykwalifikowanych studentów z zagranicy do studiowania w UC Berkeley poprzez BISP i zaoferować wybitne działania i wsparcie dla wszystkich.

Wszyscy studenci odwiedzający wizę studencką F-1, aby studiować w Stanach Zjednoczonych, muszą wziąć co najmniej 12 semestrów lub zaliczenia. Twoja uczelnia może wymagać dodatkowych punktów lub jednostek wziętych tutaj podczas studiów za granicą. Na przykład studenci uniwersytetów europejskich zwykle otrzymują równowartość 30 punktów ECTS, czyli 15-semestralnych jednostek na UC Berkeley.

Czesne (zwane opłatami za kurs w UC Berkeley), które zapłacisz, zależy od liczby jednostek, które weźmiesz. Każda jednostka kosztuje 750 USD w roku akademickim 2020-21. Na przykład, jeśli uczeń zapisuje się na 12 jednostek, jego czesne wyniesie 9 000 USD; 13 jednostek to 9750 USD i tak dalej.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

The Berkeley International Study Program (BISP) provides the opportunity for short-term study abroad at the world-class and culturally-rich University of California, Berkeley.

The Berkeley International Study Program (BISP) provides the opportunity for short-term study abroad at the world-class and culturally-rich University of California, Berkeley. Pokaż mniej