Licencja kościelna w katechetyce

Informacje ogólne

Opis programu

Licencja kościelna w katechetyce

Licencja kościelna w katechezie jest kwalifikacją Stolicy Apostolskiej, odrębną od STL, i jest oferowana przez Maryvale Institute od 2012 roku.

Do kogo skierowany jest ten program?

Jest przeznaczony dla osób na stanowiskach kierowniczych w katechetyce i na innych stanowiskach odpowiedzialnych. Na przykład licencja szczególnie nadaje się do:

 • na diecezjalnych stanowiskach katechetycznych lub formacji wiary dorosłych.
 • osoby zaangażowane w tworzenie lub nadzorowanie zasobów katechetycznych.
 • osoby zaangażowane w prace związane z nową ewangelizacją.
 • osoby na stanowiskach kapelanów katolickich lub katolickich.

Jakie są wymagania wstępne?

Wstęp do programu licencyjnego jest dostępny dla wszystkich osób, które posiadają eklezjastyczną B.Divinity lub równoważne kwalifikacje. Aby uzyskać licencję, studenci najpierw ukończyli Master of Arts w katolickiej teologii stosowanej (edukacja religijna i katecheza) w Instytucie.

Jak długo trwa program?

Zakończenie programu magisterskiego zajmie 30 miesięcy, licencja zajmie dodatkowe 12 miesięcy.

Kiedy następna rejestracja?

Program rejestruje nowych uczniów każdego stycznia.

Informacje o programie

Cele:

 • Rozwijajcie się w mądrości i zrozumieniu poprzez systematyczne i wszechstronne studia nad nauką teologii pastoralnej, aw szczególności studia nad katechezą i wychowaniem religijnym.
 • Pomoc w odkrywaniu i uświadamianiu, poprzez dogłębne badania i refleksje na temat wiary katolickiej, powołania każdego człowieka w Kościele, czy to jako świecki czy zakonnik.
 • Rozwój umiejętności, aby móc komunikować się i dzielić się wiarą poprzez zwiększenie wiedzy i zrozumienia.
 • Pokarm dla życia duchowego poprzez czytanie i pracę z innymi o podobnym zaangażowaniu wiary.

Struktura i treść

Wstęp do programu licencyjnego jest dostępny dla wszystkich osób, które posiadają eklezjastyczną B.Divinity lub równoważne kwalifikacje. Aby uzyskać licencję, studenci najpierw ukończyli Master of Arts w katolickiej teologii stosowanej (edukacja religijna i katecheza) w Instytucie. Następnie spędzają rok studiując trzy specjalistyczne moduły. Skupiają się one na:

 • Klasyczny tekst w dziedzinie katechezy zaczerpnięty z oferowanej selekcji,
 • Kluczowa postać w dziedzinie katechetyki,
 • Współczesna debata w katechezie.

Trzy weekendy w Instytucie wspierają te trzy moduły studiów i przygotowują uczniów do ustnej obrony ich pracy magisterskiej, która ma miejsce pod koniec roku licencyjnego.

Oszacowanie

Każdy moduł w roku licencji jest oceniany na podstawie pisemnego przydziału 6 000–8 000 słów. Ostatnim dziełem podjętym dla licencji jest ustna obrona pracy magisterskiej. Składa się z prezentacji i oceny potencjalnego znaczenia i wpływu ich rozprawy.

Nagroda

Licencja jest podyplomowym dyplomem kościelnym, odrębnym od STL, który przyznawany jest przez Wyższy Instytut Nauk Religijnych Maryvale (HIRS) i zatwierdzony przez wydział teologii w Ecole Cathedrale w Paryżu (Faculté Notre Dame de Paris) w imieniu Zgromadzenia dla katolickiej edukacji w Rzymie.

w jaki sposób mogę się zgłosić?

 • Wnioski są przyjmowane do pierwszego tygodnia stycznia.
 • Aby złożyć wniosek, pobierz formularz aplikacyjny i formularz wniosku referencyjnego (w celu wysłania do sędziów pocztą elektroniczną).
 • Przy składaniu wniosku o ten kurs wymagana jest bezzwrotna opłata aplikacyjna w wysokości 50 GBP.

Dostępność

Jeśli masz niepełnosprawność lub jakiekolwiek długoterminowe warunki, które wpływają na twoje codzienne życie, pobierz formularz dostępności, otwórz go i edytuj w programie Acrobat Reader oraz wyślij e-mailem lub opublikuj wypełniony dokument do koordynatora dostępności (w tym adres na formularzu), aby upewnić się, że możemy zapewnić najlepsze możliwe wsparcie w trakcie studiów. Ujawnienie niepełnosprawności nie będzie czynnikiem decydującym o tym, czy Instytut zaoferuje ci miejsce na kursie. Ważne jest jednak, aby Instytut wiedział, czy masz jakieś specjalne potrzeby, aby zapewnić Ci odpowiednie wsparcie i udogodnienia. Informacje te pozostaną ściśle poufne.

Opinie studentów

 • „[Znalazłem kurs] bardzo korzystny, dał mi większy wgląd w inne aspekty wiary, w tym wkład, jaki zapewnia katecheza”.

Licencja Student - 2018

 • „Wielkie dzięki za ten wspaniały kurs”.

Licencja Student - 2018

 • „Po ukończeniu kursu nabrałem poczucia osiągnięcia”.

Licencja Student - 2018

 • „Polecam licencję studentom MA… Zastanawiam się nad duchową, teologiczną, praktyczną podróżą tutaj w Maryvale i wiem, że wzbogaciła ona moje życie”.

Student licencji - 2016-2017

 • „Szczegółowe, zachęcające, wymagające, praktyczne i przyjemne”.

Student licencji - 2016-2017

 • „Nie ma substytutu dla tego rodzaju doświadczenia, z wglądem, zachętą i pomocną krytyką kolegów i profesorów”.

Student licencji - 2016-2017

 • „Zawsze jest błogosławieństwem spotykać się, aby dzielić się, dyskutować, kwestionować i wspierać się nawzajem. Dziękujemy za zaprojektowanie naszego programu studiów tak starannie i starannie”.

Student licencji - 2016-2017

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Maryvale lies at the centre of the ancient settlement of Oscott, about five miles from Birmingham City Centre. With its charming buildings, in which Christian values and prayer are almost tangible, it ... Czytaj więcej

Maryvale lies at the centre of the ancient settlement of Oscott, about five miles from Birmingham City Centre. With its charming buildings, in which Christian values and prayer are almost tangible, its long and interesting history and peaceful grounds, Maryvale is spiritual ‘home’ to many. Pokaż mniej