Letni Kurs Historii Monetarnej I Numizmatyki

Koc University - Istanbul Turkey

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Letni Kurs Historii Monetarnej I Numizmatyki

Koc University - Istanbul Turkey

Uniwersytet Koç AKMED ma przyjemność ogłosić drugi program szkoły letniej Historii i numizmatyki, który odbędzie się w AKMED, Antalya, w dniach 2-14 lipca 2018 roku.

AKMED Letnia Szkoła Monetarnej Historii i Numizmatyki jest intensywną dwutygodniową letnią szkołą oferującą szeroki przegląd chronologiczny historii monetarnej i numizmatyki od czasów starożytnych do bizantyjskich (ok. 650 pne-1453 r.).

Uczy go profesor dr Oğuz Tekin z Uniwersytetu Koç w AKMED i dr Peter van Alfen z Amerykańskiego Towarzystwa Numizmatycznego. Program przeznaczony dla początkujących do numizmatyki da uczniom wprowadzenie do numizmatyki greckiej, rzymskiej i bizantyjskiej. Ma również na celu zapewnienie im narzędzi do stosowania numizmatyki w swoich badaniach w dziedzinie archeologii, historii i historii sztuki.

Instruktorzy

Prof. Dr. Oğuz Tekin, Koç University AKMED i Dr. Peter van Alfen, American Numismatic Society

Treść programu

Program obejmie podstawy numizmatyki, a także wprowadzenie do bogatego wkładu numizmatyki w historię ekonomiczną i monetarną starożytnych i bizantyjskich światów. Łącząc wykłady i tematyczne eksploracje, program obejmie wizyty z przewodnikiem w numizmatycznej szafce i wystawie monet Muzeum Antalya. Studenci będą mieli okazję odwiedzić główne stanowiska archeologiczne w regionie Antalya, takie jak Perge, Aspendos, Side, Termessos i Myra / Andriake. Nauczą się także, jak numizmatyści i archeolodzy przetwarzają wydobyte monety.

Wymagania dotyczące rejestracji

Program jest otwarty dla wszystkich studentów studiów licencjackich i magisterskich z Uniwersytetu Koç, innych uniwersytetów w Turcji i za granicą, a także dla niektórych wnioskodawców niebędących studentami. Pierwszeństwo będą miały studenci studiów licencjackich i magisterskich. Dla studentów posiadających kwalifikacje zostanie przyznana liczba pełnych i pół stypendiów.

Ponieważ językiem programu jest angielski, wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego.

Studenci powinni uczestniczyć we wszystkich lekcjach i uczestniczyć we wszystkich zajęciach, a także odwiedzać muzea i miejsca wykopalisk. Czytanie, podsumowywanie i omawianie artykułów z listy lektur jest kolejnym wymaganym elementem kursu.

Studenci, którzy chcieliby uzyskać zaliczenie programu, muszą zdać quiz i egzamin końcowy. Muszą również złożyć dokument (od 3000 do 5000 słów) po zakończeniu programu. Wymagania te nie są wiążące dla innych uczestników.

Materiał programu

Po wybraniu uczestników otrzymają pakiet kursów z listą wybranych artykułów i tekstów o numizmatyce. Pakiet będzie zawierał także listę ważnych numizmatycznych stron internetowych z katalogami i materiałami dostępnymi online.

Kredyt

Program ten nie tylko inspiruje studentów do intensywnego spędzania letnich wakacji na numizmatach, ale także pozwala im zdobyć uznanie. Na życzenie uczniowie mogą uzyskać trzy (3) punkty z Uniwersytetu Koç, co odpowiada 6 punktom ECTS. Otrzymają również certyfikat uczestnictwa na końcu kursu.

Należy pamiętać, że przed przystąpieniem do programu uczestnicy powinni sprawdzić, czy istnieje umowa o przeniesieniu między Uniwersytetem Koç a ich uczelnią. Jeśli nie, muszą skonsultować się z dziekanatem w sprawie ewentualnego przeniesienia kredytu.

Opłata rejestracyjna i stypendia

Dla wysoko wykwalifikowanych uczestników dostępna jest ograniczona liczba pełnych stypendiów. Stypendium obejmuje czesne, zakwaterowanie, obiady i wizyty na miejscu w trakcie trwania programu, a także materiały szkoleniowe, kolację powitalną i bilet lotniczy do 200 € / 1000 TL. Bilety lotnicze muszą zostać zakupione przez uczestników, a koszt biletu zostanie zwrócony przez AKMED do 200 € / 1000 TL.

Inni uczestnicy mogą otrzymać pół stypendium, które obejmuje czesne, zakwaterowanie, obiady i wizyty w terenie w trakcie programu, a także materiały szkoleniowe i powitalną kolację.

WAŻNE: Studenci zagraniczni ponoszą odpowiedzialność za następujące wydatki: ubezpieczenie zdrowotne i podróżne oraz koszty wiz. Należy pamiętać, że wszyscy studenci muszą mieć ubezpieczenie zdrowotne, które obejmuje je za granicą.

Kandydaci nie będący studentami muszą uiścić opłatę programową w wysokości 3570 TL. Są również odpowiedzialni za zakup własnych biletów lotniczych do Antalyi.

Podanie

Wypełnij internetowy formularz zgłoszeniowy i wyślij dodatkowe wymagane dokumenty, skanując do Pani Özge Yanardağ oyanardag@ku.edu.tr

Wymagane dokumenty:

 1. 1. Formularz wniosku (składanie online)
 2. 2. Kopia dowodu osobistego lub paszportu
 3. 3.Resume
 4. 4. Oficjalny zapis (jeśli jesteś studentem studiów licencjackich lub magisterskich)
 5. Zdjęcie w formacie 5.1 paszportu
 6. 6.1 List referencyjny (jeśli jesteś studentem studiów licencjackich lub magisterskich)

Kontakt

Skontaktuj się z panem Tarkanem Kahyą pod adresem tkahya@ku.edu.tr w sprawie jakichkolwiek pytań akademickich dotyczących szkoły letniej.
Skontaktuj się z panią Tuba Demirtaş na adres tdemirtas@ku.edu.tr w celu uzyskania dodatkowych pytań administracyjnych.

Ważne daty

 • 27 kwietnia Termin składania wniosków
 • 4 maja Wybrani kandydaci zostaną ogłoszeni
 • 11 maja Ostateczny termin opłaty rejestracyjnej
 • 4 czerwca Pakiety powitalne wysłane do uczestników
 • 1 lipca Przybycie uczestników w Antalyi i odprawa
 • 2 lipca Orientacja na AKMED i początek programu
Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski


Ostatnia aktualizacja March 12, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Lipiec 2, 2018
Duration
Czas trwania
2 tygodnie
W pełnym wymiarze godzin
Locations
Turcja - Istanbul, Istanbul
Data rozpoczęcia: Lipiec 2, 2018
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Lipiec 14, 2018
Dates
Lipiec 2, 2018
Turcja - Istanbul, Istanbul
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Lipiec 14, 2018