Kursy języka niemieckiego w Berlinie

Miasto możliwości

Berlin to nie tylko największe niemieckie miasto z ponad 3 milionami mieszkańców, ale przede wszystkim tętniąca życiem i oferująca niezliczoną ilość możliwości metropolia. Berlin jest ekonomicznym, kulturowym i edukacyjnym centrum Niemiec dzięki licznym uniwersytetom, instytutom badawczym, koncertom, teatralnym premierom czy festiwalom filmowym. Do znanych na całym świecie zabytków należą Brama Brandenburska i Reichstag. Mówiąc o Berlinie nie można również pominąć słynnego pasażu handlowego wzdłuż Kurfürstendamm.

Przywrócona świetność Berlina

Po zjednoczeniu Niemiec nowa, a zarazem była stolica Niemiec odzyskała swój dawny blask i dawną świetność – co nie jest małym osiągnięciem - szczególnie mając na uwadze fakt, że do czasów wybuchu II wojny światowej splendor Berlina był znany w całej Europie.

Idealne miejsce do nauki niemieckiego

Berlin to najprawdopodobniej najbardziej kosmpolityczne i międzynarodowe niemieckie miasto, będące idealnym miejscem dla naszych kursantów z całego świata, nie tylko do nauki języka niemieckiego, ale również do poznania niemieckiej historii, kultury i polityki. Co więcej, ogrom możliwości oferowanych przez miasto sprawia, że każdy znajdzie coś intersującego dla siebie: wydarzenia muzyczne, teatry, muzea, zabytki, sport, bary, ogródki piwne, czy dyskoteki – w Berlinie nie sposób się nudzić.

Nasz najnowszy ośrodek

Oferujemy naszym kursantom kursy języka niemieckiego w centrum Berlina. Lokalizacja naszego pierwszego całorocznego ośrodka właśnie w Berlinie, mieście będącym kulturowym, politycznym i ekonomicznym centrum Niemiec, gwarantuje uczestnikom naszych kursów mnóstwo nowych niezapomnianych wrażeń i doświadczeń.

Oferta dla osób mieszkających w Berlinie

Dla osób mieszkających w Berlinie i nie potrzebujących zakwaterowania w naszym instytucie mamy w programie różnorodne kursy poranne, wieczorne a także w soboty* i w niedziele - każdy znajdzie u nas idealnie dopasowany kurs.

Polecamy Państwu przetestowanie poziomu języka niemieckiego przed zameldowaniem na kurs (opłata 15,- €). Opłata ta będzie odciągnięta od ceny kursu w wypadku zameldowania na kurs. W celu ustalenia terminu na test prosimy dzwonić pod numer: +49 (0) 30 5551 3221. Istnieje też możliwość określenia poziomu języka za pomocą naszego testu online. Jednakże test ten nie zastąpi testu kwalifikującego w pierwszym dniu kursu.

Dwa miasta – jeden kurs

Kombinacja kursów w Berlinie i Konstancji (Konstanz) daje naszym kursantom nieporównywalną możliwość poznania i doświadczenia dwóch unikalnych miast akademickich demonstrujących różnorodność niemieckiej kultury i krajbobrazu. Tętniący życiem Berlin to stolica państwa oraz największe miasto Niemiec z ponad 3.3 milionami mieszkańców i niezwykle bogatą ofertą kulturową. Konstancja - w porównaniu do Berlina - nieśpieszna i sielankowa z jedynie 85 tysiącami mieszkańców, malowniczo położona nad Jeziorem Bodeńskim, niedaleko Alp i przy granicy szwajcarskiej, jest miastem o bardzo wysokim komforcie życia. Przejazd autobusem z Konstancji do Berlina czy też w odwrotną stronę jest wliczony w cenę kursu.

*Dla studentów wymagających wizy: wiza nie zostanie przyznana na programy obejmujące mniej niż 18 godzin zajęć tygodniowo.

Rodzaje kursów

Kurs intensywny

Nasze intensywne kursy obejmują 30 godzin lekcyjnych tygodniowo i w efektywny sposób rozwijają umiejętności czytania, słuchania, mówienia, pisania jak i znajomość gramatyki.

Kursy indywidualne

Wszystkim, którzy jeszcze intensywniej chcą się uczyć języka niemieckiego, oferujemy kursy indywidualne w wymiarze 30 lub 40 godzin tygodniowo.

Zaletą tego typu kursu jest możliwość dostosowania się nauczyciela do indywidualnych potrzeb ucznia i odpowiednie zaplanowanie zajęć. Intensywne kursy indywidualne pomagają uczniom osiągnąć w krótkim czasie zamierzony cel albo zniwelować brakującą wiedzę, by móc dołączyć do klasy na określonym poziomie.

Ogólne informacje

Wielkość grup

Nasze grupy liczą zazwyczaj 8 do 10 kursantów. Dzięki tak małym grupom jesteśmy w stanie zagwarantować każdemu uczestnikowi kursu maksymalną uwagę. Głównym celem kursu jest komunikatywność. Oczywiście nie zapominamy przy tym o poprawności gramatycznej! Małe klasy pozwalają na dużą aktywność każdego uczestnika kursu.

Poziomy językowe

Wyróżniamy 6 poziomów językowych - od poziomu dla całkowicie początkujących aż do poziomu dla zaawansowanych. Zgodnie z Europejskim Opisem Kształcenia Językowego oznacza to poziomy od A1 do C2.

Plan zajęć

Uczestnicy naszego intensywnego kursu mają codziennie przed południem 5 lekcji po 45 minut. Zajęcia zaczynają się o 8:30, a kończą o 13:00. W międzyczasie są 2 przerwy. W poniedziałkowe popołudnia odbywa się dodatkowa lekcja od godziny 14:15 do 15:00, a we wtorki i czwartki są 2 godziny lekcyjne od 14:15 do 15:45.

Testy

Wszyscy kursanci piszą co tydzień test, który obejmuje całą problematykę przerobioną w poprzednim tygodniu. W ten sposób zarówno nauczyciele jak i uczniowie, mogą na bieżąco oceniać postępy w nauce. Po ukończeniu jednego całego poziomu jest pisany dodatkowy egzamin, który musi zostać zdany na co najmniej 75%, aby móc dostać się na wyższy poziom.

Zadania domowe

Od naszych dorosłych kursantów oczekuje się także, że każdego dnia będą odrabiać zadania domowe. Mimo to pozostanie Państwu jednak wystarczająco czasu na zajęcia pozalekcyjne.

Zakwaterowanie

Internat

W naszych szkołach z internatami kursanci mieszkają w tym samym ośrodku, gdzie odbywają się zajęcia. Wspólne spożywanie posiłków, jak również wspólne spędzanie popołudni, wieczorów i weekendów sprawia, że znacznie łatwiej i szybciej poznaje się nowych przyjaciół z różnych krajów.

Ćwiczenie niemieckiego w ciągu całego dnia

Wszyscy pracownicy Humboldt-Institut starają się przyczynić do tego, aby każdy uczestnik kursu poczuł się jako część wielkiej, międzynarodowej rodziny, w której wszyscy porozumiewają się jedynie w języku niemieckim. Możliwość ćwiczenia języka obcego od rana do wieczora, również poza salą lekcyjną, niezwykle zwiększa szybkość nauki oraz niesamowicie podwyższa motywację kursantów.

Pokoje

Uczestnicy naszych kursów mieszkają zazwyczaj w pokojach dwuosobowych. Większość tych pokoi jest wyposażona w łazienkę i tylko część pokoi korzysta z wspólnych pryszniców oraz WC. Istnieje również możliwość zarezerwowania pokoju jednoosobowego.

Współlokatorzy

Do wyboru współlokatorów przykładamy szczególną uwagę, zawsze stosując szereg zasad, które udowodniły swoją słuszność: dobieramy kursantów tak, aby mieszkali z osobą będącą na podobnym poziomie językowym, dzięki czemu mają oni możliwość stosowania nowo nabytej wiedzy na równych warunkach, tzn. bez frustracji zarówno ze strony bardziej zaawansowanego studenta, jak i tego będącego na niższym poziomie. Przykładamy również uwagę do tego, aby współlokatorzy byli w podobnym wieku.

Ponadto nigdy nie umieszczamy kursantów mówiących w tym samym języku ojczystym w jednym pokoju, tak aby oboje używali języka niemieckiego do porozumiewania się.

Wyżywienie

W cenie jest wliczone najczęściej pełne wyżywienie, tzn. śniadanie, obiad i kolacja, jak również snack i owoce podczas przerw pomiędzy zajęciami. Nasz personel kuchenny jest doświadczony w przygotowywaniu posiłków dla tej grupy wiekowej i zapewnia smaczne i zdrowe potrawy, znajdując równowagę pomiędzy typową niemiecką i międzynarodową kuchnią. Zapewniamy również specjalne wyżywienie dla alergików, dietetyków jak również różnych grup religijnych.

Zakwaterowanie u rodziny

Kursanci zakwaterowani u lokalnych rodzin mieszkają w jedno- lub dwuosobowych pokojach i mają śniada u goszczącej ich rodziny. Wszystkie inne posiłki są spożywane na stołówce szkolnej, w celu zapewnienia jak największej integracji z grupą uczniów mieszkających w internacie. Wyboru rodzin, które goszczą naszych uczniów, dokonujemy bardzo krytycznie i znamy wszystkie osobiście. Gwarantujemy, że nasi kursanci będą u każdej rodziny pod doskonłą opieką. Czas przejazdu z rodziny do institutu może trwać do godziny.

Współlokatorzy

Również w tym wypadku zastosowanie znajdują wszystkie zasady, jak w przypadku zakwaterowania w internacie.

Program prowadzony przez:
Niemiecki

Zobacz 5 więcej kursów w Humboldt-Institut e.V. »

Ostatnia aktualizacja September 12, 2018
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Paź 2019
Duration
1 - 52 tygodnie
Zaoczne
W pełnym wymiarze godzin
Cena
- Od 280,00 EUR / za tydzień
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Paź 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Paź 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa

German courses for adults in Berlin