Kurs w architekturze wnętrz - rok akademicki - Spadek spożycia

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3

Opis programu

TEN PRZEDMIOT W DZIEDZINIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

W ostatnich latach obszar projektowania wnętrz był świadkiem ciągłego wzrostu, dlatego specjaliści w tej dziedzinie muszą być bardziej elastyczni i mieć kontakt z nowymi technologiami, metodami i materiałami.

Dzięki programowi akademickich wykładów wnętrz studenci otrzymują dogłębne i praktyczne wprowadzenie do włoskiego designu i koncepcji "Made in Italy" ze szczególnym uwzględnieniem współczesnych trendów, wyposażeni we wszystkie instrumenty niezbędne do wejścia na ten obszar. Studenci nauczą się projektowania przestrzeni wewnętrznych zarówno do celów komercyjnych, jak i mieszkalnych, od początkowej koncepcji i pierwszego szkicu do widoku 3D, i do realizacji modelu reprezentującego przestrzeń publiczną. Ponadto kurs rozwija świadomość uczniów na temat koloru, kształtu i formy oraz daje im niezbędne umiejętności do wyboru wykończenia wnętrz.

Program opiera się na najważniejszych międzynarodowych wystawach branżowych we Włoszech, które zapewniają wgląd w najnowsze współczesne trendy i stają się punktem wyjścia do szerszej debaty na temat projektowania i jego obecnego języka: formalnego i ekspresyjnego.

Harmonogram: Lekcje odbywają się od poniedziałku do piątku, rano i / lub po południu.

Cel: Ten kurs jest szczególnie skierowany do absolwentów szkół średnich i studentów lub profesjonalistów z innych dziedzin studiów, pragnących poznać podstawy projektowania wnętrz.

Struktura i metodologia: Rok akademicki jest zorganizowany wokół głównych międzynarodowych targów we Włoszech, w tym Architect @ work, SAIE (Międzynarodowa Wystawa Budowlana) w Bolonii, pokaz mebli Salone del Mobile i następujący po nim Tydzień Projektowania, Salone Satellite, Euroluce, International Wystawa łazienkowa i Międzynarodowe Targi Wyposażenia Domu.

Program oferuje dogłębny i praktyczny przegląd włoskiego wzornictwa i koncepcji „Made in Italy”. Umożliwia eksperymentowanie i opanowanie podstawowych narzędzi projektowych oraz identyfikację i analizę aktualnych trendów w aranżacji wnętrz pod względem form, kolorów, materiałów.

Rok akademicki jest podzielony na dwa wyróżniające się semestry, semestr jesienny w zakresie projektowania wnętrz i projektowania przestrzennego oraz semestr wiosenny poświęcony współczesnemu projektowaniu i trendom we Włoszech , z których każdy ma określone cele i cele. Studenci mają możliwość odbycia całego roku akademickiego lub zapisania się tylko na jeden z dwóch semestrów.

Projektowanie wnętrz i przestrzeni - semestr zimowy

W trakcie tego semestru zdobędziesz podstawowe umiejętności związane z technikami rysunkowymi i oprogramowaniem do przedstawiania projektów wnętrzarskich. Jednocześnie poznasz proces projektowania i podstawową wiedzę na temat różnych materiałów, które mają być użyte w celu scharakteryzowania przestrzeni.

Włoski współczesny design i trendy - semestr letni

Semestr wiosenny bada współczesne trendy w projektowaniu i języki projektowania, poprzez wizyty w salonach i wykłady. Nowe trendy w meblarstwie, różne typy domów, różne style życia oraz potrzeby i pragnienia ludzi zostaną przeanalizowane z praktycznego i emocjonalnego punktu widzenia.

Zwiedzanie targów i salonów, a także aktywny udział w wykładach, dyskusjach i konfrontacjach z wykładowcami i rówieśnikami pozwoli na podniesienie świadomości kulturowej, a doświadczenia projektowe zapewnią analityczne, techniczne i technologiczne umiejętności i kompetencje do rozwinięcia zaprojektować koncepcje i wprowadzić je do propozycji projektu.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Informacje o uczelni

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Pokaż mniej
Mediolan , Mediolan , Mediolan + 2 Więcej Mniej