Kurs projektowania mebli - Semestr letni

Informacje ogólne

Opis programu

Harmonogram: Lekcje trwają od poniedziałku do piątku, rano i / lub po południu.

Cel: Jest to program pośredni przeznaczony dla studentów z co najmniej rocznym wykształceniem lub doświadczeniem zawodowym w zakresie projektowania wnętrz, wzornictwa przemysłowego, projektowania mebli, projektowania architektury. Kandydaci muszą opanować techniki reprezentacji, takie jak rysowanie, szkicowanie i renderowanie oraz umiejętności komunikacji wizualnej, takie jak grafika komputerowa i rendering, a także tworzenie modeli i komunikacja werbalna.

Struktura i metodologia: Ta ścieżka edukacyjna obejmuje strategiczne połączenie wykładów teoretycznych i zajęć laboratoryjnych poprzez projekty zespołowe pod kierunkiem specjalistów z branży.

Program rozwija teoretyczną i praktyczną wiedzę o pomieszczeniach mieszkalnych i domowych, koncentrując się na narzędziach technologicznych, procesach produkcyjnych i materiałach. Konieczne jest właściwe zrozumienie wartości firmy, zgodnie ze współczesnym rynkiem.

Po badaniach nad włoskim doświadczeniem w projektowaniu, nowych trendach w zakresie materiałów i form, a także innowacji technologicznych, skupisz się na innowacyjnych materiałach, które zostaną wykorzystane do projektowania elementów mebli, a także do pokrycia wnętrz. Jako drugi projekt zaprojektujesz meble do wnętrz mieszkalnych lub komercyjnych.

Podczas tego semestru masz szansę odwiedzić Salone Internazionale del Mobile, które jest najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem w świecie mebli.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Florence boasts one of the world most important artistic and cultural heritage, but it is also a city with a long history in Italian design.

Florence boasts one of the world most important artistic and cultural heritage, but it is also a city with a long history in Italian design. Pokaż mniej